Home | U.S. Races | Non U.S. Races | Search | FAQ | Link | Advertise | Split Second | NASTAR  
 

page: 1 2 3 4    Link to This RaceResults  
Results by Class¹
2-3-20 WMC SL - Single Crs, Combined
USA - ME - Shawnee Peak
2/3/2020 5:15 PM

Team Results¹print

                           MI Team Scoring  2/3/2020                      Page 1 
 
SHAWNEE PEAK 
2-3-20 WMC SL Freeport- Host 
Fryeburg Academy, Greely, Lake Region, Gray New Gloucester, Yarmouth and Cape 
 
Current Class : F 
 
Team : YAR Total Points : 34.0 Rank : 1st 
Bib Class Name Run 1 Run 2 Result Points Used 
__________________________________________________________________________________ 
2 F Eleanor Donahue 52.17 (2) 54.88 (4) 1:47.05 (3) 3 * 
9 F Hannah Moore 56.10 (7) 57.80 (9) 1:53.90 (8) 8 * 
16 F Tasha Powers 56.31 (9) 58.67 (11 1:54.98 (9) 9 * 
21 F Samantha Beaudoin 1:00.10 (14 1:01.12 (14 2:01.22 (14) 14 * 
26 F Sara Wentzell 1:08.16 (22 1:22.73 (34 2:30.89 (26) 26 
 
Team : CAPE Total Points : 42.0 Rank : 2nd 
Bib Class Name Run 1 Run 2 Result Points Used 
__________________________________________________________________________________ 
41 F Anya Monson 52.01 (1) 54.21 (3) 1:46.22 (2) 2 * 
42 F Dana Schwartz 55.68 (6) 52.17 (1) 1:47.85 (4) 4 * 
43 F Zoe Matzkin 1:05.15 (20 1:05.67 (17 2:10.82 (17) 17 * 
45 F Piper Strunk 1:04.92 (19 1:06.57 (19 2:11.49 (19) 19 * 
44 F Ainsley Fremont 1:04.37 (17 1:08.20 (21 2:12.57 (21) 21 
48 F Pippa Hufford 1:15.56 (34 1:16.61 (29 2:32.17 (30) 30 
49 F Penny Haydar 1:16.06 (35 1:16.24 (27 2:32.30 (32) 32 
47 F Reyna Winter 1:28.37 (40 1:15.34 (25 2:43.71 (34) 34 
50 F Victoria Hews 1:21.46 (36 1:24.51 (37 2:45.97 (36) 36 
 
Team : FA Total Points : 52.0 Rank : 3rd 
Bib Class Name Run 1 Run 2 Result Points Used 
__________________________________________________________________________________ 
29 F Olivia Krug 57.99 (11 58.32 (10 1:56.31 (10) 10 * 
5 F Eliza Thorne 58.97 (13 57.62 (8) 1:56.59 (11) 11 * 
13 F Abigail Winterbott 58.01 (12 1:00.55 (13 1:58.56 (13) 13 * 
24 F Marra MacMillan 1:04.67 (18 1:06.54 (18 2:11.21 (18) 18 * 
37 F Lucas Burford 1:09.33 (25 1:10.43 (23 2:19.76 (22) 22 
38 F Grace Murley 1:13.99 (28 1:16.24 (27 2:30.23 (25) 25 
35 F Svea Olson 1:14.12 (29 1:17.07 (31 2:31.19 (27) 27 
39 F Elsie Leonard 1:21.56 (37 1:23.87 (35 2:45.43 (35) 35 
36 F Sasha Maguire 1:08.40 (24 DNF 42 
32 F Samantha Winterbot DNF DSQ 42 
 
Team : GRE Total Points : 59.0 Rank : 4th 
Bib Class Name Run 1 Run 2 Result Points Used 
__________________________________________________________________________________ 
3 F Lizzy Hanson 52.22 (3) 52.54 (2) 1:44.76 (1) 1 * 
11 F Ruth Weeks 55.29 (4) 57.05 (7) 1:52.34 (6) 6 * 
22 F Sophie Gustafson 1:10.68 (27 1:10.24 (22 2:20.92 (24) 24 * 
17 F Klaira Halaskova 1:14.12 (29 1:17.46 (32 2:31.58 (28) 28 * 
 
 
 
 
 
________________________________________________________________________________ 
 

page: 1 2 3 4             ¹ attached report
Widgets    Upload/View Logos
All results are 'unofficial'     Copyright © 2020 Split Second Sports Timing, Inc., All rights reserved