Home | U.S. Races | Non U.S. Races | Search | FAQ | Link | Advertise | Split Second | NASTAR  
 

page: 1 2 3 4 5    Link to This RaceResults  
Results by Class¹
1-24-20 SMAA SL - Single Crs, Combined
USA - ME - Shawnee Peak
1/24/2020 5:30 PM

Team Results¹print

                           MI Team Scoring  1/24/2020                     Page 1 
 
SHAWNEE PEAK 
1-24-20 SMAA SL Windham- Host 
Cheverus, Falmouth, Gorham, Marshwood and Kennebunk 
 
Current Class : F 
 
Team : FAL Total Points : 26.0 Rank : 1st 
Bib Class Name Run 1 Run 2 Result Points Used 
__________________________________________________________________________________ 
5 F Celia Geci 57.86 (4) 1:03.41 (3) 2:01.27 (3) 3 * 
17 F Sophie Dillon 1:03.78 (10 1:07.70 (7) 2:11.48 (6) 6 * 
41 F Emma Wagner 1:03.41 (8) 1:08.45 (11 2:11.86 (7) 7 * 
11 F Ella Holland 1:05.15 (11 1:08.21 (8) 2:13.36 (10) 10 * 
22 F Lucy Holland 1:07.60 (14 1:09.86 (13 2:17.46 (12) 12 
32 F Alexa Dargie 1:08.51 (15 1:09.62 (12 2:18.13 (13) 13 
27 F Patricia Riley 1:08.86 (16 1:12.78 (15 2:21.64 (15) 15 
36 F Calia Browne 1:15.54 (22 1:18.50 (21 2:34.04 (21) 21 
39 F Emily Girard 1:21.37 (27 1:25.80 (26 2:47.17 (23) 23 
 
Team : KEN Total Points : 61.0 Rank : 2nd 
Bib Class Name Run 1 Run 2 Result Points Used 
__________________________________________________________________________________ 
6 F Isabel Fontaine 59.92 (5) 1:05.56 (5) 2:05.48 (4) 4 * 
12 F Mattie Orendorf 1:05.97 (13 1:08.23 (9) 2:14.20 (11) 11 * 
23 F Halle Kimball 1:16.98 (23 1:24.74 (23 2:41.72 (22) 22 * 
40 F Willa Dowling 1:21.34 (26 1:26.09 (27 2:47.43 (24) 24 * 
28 F Abby Pelletier 1:22.60 (29 1:25.40 (25 2:48.00 (26) 26 
33 F Katherine Sullivan 1:23.78 (30 1:26.33 (29 2:50.11 (27) 27 
42 F Mia Banglmaier 1:31.91 (41 1:20.28 (22 2:52.19 (29) 29 
18 F Ellie Thombs 1:27.49 (36 1:24.75 (24 2:52.24 (30) 30 
48 F Zia Gulson 1:26.09 (34 1:31.41 (31 2:57.50 (32) 32 
37 F Emma Pelletier 1:23.88 (31 1:37.36 (39 3:01.24 (34) 34 
46 F Lillian Doherty 1:29.19 (38 1:33.74 (34 3:02.93 (35) 35 
43 F Libby Shea 1:30.67 (39 1:36.78 (37 3:07.45 (39) 39 
50 F Noelle Plaisted 1:32.61 (42 1:36.26 (36 3:08.87 (40) 40 
44 F Talia Banglmaier 1:37.39 (45 1:42.65 (44 3:20.04 (43) 43 
45 F Elizabeth Mills 1:40.31 (46 1:39.90 (42 3:20.21 (44) 44 
49 F Penelope White 1:49.02 (47 1:45.03 (45 3:34.05 (45) 45 
 
Team : MARSH Total Points : 63.0 Rank : 3rd 
Bib Class Name Run 1 Run 2 Result Points Used 
__________________________________________________________________________________ 
4 F Ella Manero 1:00.92 (7) 1:04.62 (4) 2:05.54 (5) 5 * 
16 F Reid Johnson 1:09.44 (18 1:13.66 (17 2:23.10 (16) 16 * 
21 F Avery Waddell 1:13.00 (20 1:13.45 (16 2:26.45 (17) 17 * 
31 F Grace Brackett 1:21.32 (25 1:26.13 (28 2:47.45 (25) 25 * 
26 F Gabriella Whisnant 1:21.43 (28 1:30.58 (30 2:52.01 (28) 28 
35 F Kelsie Lachance 1:28.68 (37 1:38.64 (40 3:07.32 (38) 38 
10 F Lydia Phipps 56.17 (3) DNF 48 
 
 
 
 
 
________________________________________________________________________________ 
 
Ski Club Software from www.SplitSecond.com 1/24/2020 8:13:58 PM 

page: 1 2 3 4 5             ¹ attached report
Widgets    Upload/View Logos
All results are 'unofficial'     Copyright © 2020 Split Second Sports Timing, Inc., All rights reserved