Home | U.S. Races | Non U.S. Races | Search | FAQ | Link | Advertise | Split Second | NASTAR  
 

page: 1 2    Link to This RaceResults  
Results by Class¹
2-5-19 CCC SL - Single Crs, Combined
USA - ME - Shawnee Peak
2/5/2019 5:00 PM

Team Results¹print

                      SINGLE COURSE - TEAM RACE  2/5/2019                 Page 1 
 
SHAWNEE PEAK 
2-5-19 CCC SL 
Freeport- Host, Greely and Falmouth 
 
Each team must have 2 members and is scored by Lowest Total of Place 
Each team must include at least 1 member whose Class begins with 
 
Team : FAL Total Score : 2 Rank : 1st 
Bib Class Name Run 1 Run 2 Result Used 
_______________________________________________________________________________ 
96 M Jake Wagner 30.92 (2) 32.45 (1) 1:03.37 (1) * 
81 F Celia Geci 31.40 (2) 32.47 (1) 1:03.87 (1) * 
70 F Maddy Marcisso 30.60 (1) 33.72 (2) 1:04.32 (2) 
67 F Brooke Saulter 31.58 (3) 34.10 (3) 1:05.68 (3) 
76 F Audrey Holland 40.33 (6) 40.06 (5) 1:20.39 (5) 
130 M Declan Frueh 41.94 (10 41.70 (5) 1:23.64 (8) 
108 M Ryan Merz 45.19 (16 45.26 (10 1:30.45 (12) 
126 M Justin Mayo 45.26 (17 45.44 (12 1:30.70 (13) 
99 M Benjamin Winterste 44.20 (15 48.76 (16 1:32.96 (15) 
89 F Patty Riley 46.76 (13 50.60 (11 1:37.36 (13) 
85 F Olivia Knudsen 47.87 (14 51.37 (13 1:39.24 (14) 
79 F Calia Browne 50.74 (19 54.43 (17 1:45.17 (17) 
128 M Teddy Davis 50.07 (24 55.52 (21 1:45.59 (21) 
83 F Ella Metivier 51.26 (21 54.49 (18 1:45.75 (18) 
73 F Sydney Young 48.96 (18 57.22 (21 1:46.18 (19) 
91 F Zoe Weisenfluh 50.95 (20 55.35 (20 1:46.30 (20) 
134 M Chris Jaynes 52.44 (29 54.15 (20 1:46.59 (22) 
120 M Declan Crowder 49.79 (23 58.76 (28 1:48.55 (24) 
136 M Finn Weisenfluh 50.85 (25 58.63 (27 1:49.48 (25) 
114 M Jack Verrill 53.30 (30 57.58 (23 1:50.88 (27) 
117 M Kiernan Riley 54.96 (31 59.82 (31 1:54.78 (30) 
132 M Finn Gray 58.54 (35 1:00.12 (32 1:58.66 (33) 
105 M Olin Archer 1:00.02 (37 1:01.78 (33 2:01.80 (34) 
102 M Nolan York 1:11.56 (39 1:16.16 (37 2:27.72 (37) 
111 M Luke Crowder 47.28 (21 DNF 
 
Team : FRE Total Score : 6 Rank : 2nd 
Bib Class Name Run 1 Run 2 Result Used 
_______________________________________________________________________________ 
65 F Rosie St. Cyr 32.94 (4) 35.34 (4) 1:08.28 (4) * 
94 M Ansel Goode 33.20 (3) 36.82 (2) 1:10.02 (2) * 
68 F Sadie Grogan 39.44 (5) 43.10 (6) 1:22.54 (6) 
103 M Jack Gilbert 40.43 (9) 42.54 (7) 1:22.97 (7) 
112 M Tristan Francis 42.19 (12 44.74 (9) 1:26.93 (9) 
71 F Heidi Wallace 40.64 (8) 48.94 (10 1:29.58 (8) 
118 M Finnegan Dunham 43.69 (14 47.59 (14 1:31.28 (14) 
74 F Emily Wallace 42.75 (9) 50.76 (12 1:33.51 (11) 
100 M Bobby Strong 34.48 (5) 59.20 (30 1:33.68 (16) 
121 M Ben Grimm 46.30 (20 48.74 (15 1:35.04 (18) 
80 F Elizabeth Mellon 45.07 (11 51.42 (14 1:36.49 (12) 
84 F Jessie Landsbergen 48.44 (16 52.23 (15 1:40.67 (15) 
124 M Connor Bowen 48.37 (22 52.66 (19 1:41.03 (20) 
82 F Lucy Peterson 48.04 (15 55.15 (19 1:43.19 (16) 
 
________________________________________________________________________________ 
 
Ski Club Software from www.SplitSecond.com 2/5/2019 6:28:29 PM 

page: 1 2             ¹ attached report
Widgets    Upload/View Logos
All results are 'unofficial'     Copyright © 2019 Split Second Sports Timing, Inc., All rights reserved