Home | U.S. Races | Non U.S. Races | Search | FAQ | Link | Advertise | Split Second | NASTAR  
 

page: 1 2 3    Link to This RaceResults  
Team Results¹
24-19 WMC SL - Single Crs, Combined
USA - ME - Shawnee Peak
2/4/2019 5:02 PM

Results by Class¹print

                          SINGLE COURSE RACE  2/4/2019                    Page 1 
 
SHAWNEE PEAK 
2-4-19 WMC SL Freeport- Host 
Yarmouth, Cape Elizabeth, Greely, Lake Region, Fryeburg Academy, GNG and Freeport 
 
 
CLASS : F 
Pl Bib Class Team Name Run 1 Run 2 Result 
________________________________________________________________________________ 
1 18 F GRE Elizabeth Hanson 55.54 (1) 58.60 (3) 1:54.14 (1) 
2 5 F FA Brooke Juneau 1:00.26 (10) 55.84 (1) 1:56.10 (2) 
3 13 F FA Abigail Novia 59.72 (9) 57.83 (2) 1:57.55 (3) 
4 17 F YAR Hannah Moore 57.43 (5) 1:00.62 (4) 1:58.05 (4) 
5 9 F YAR Eleanor Donahue 55.84 (3) 1:02.21 (7) 1:58.05 (4) 
6 7 F CAPE Dana Schwartz 55.65 (2) 1:03.35 (9) 1:59.00 (6) 
7 4 F LRHS Paige Davis 56.88 (4) 1:02.28 (8) 1:59.16 (7) 
9 12 F LRHS Alli Vogel 58.89 (8) 1:01.55 (5) 2:00.44 (9) 
10 1 F FREE Maisy St. Cyr 58.50 (7) 1:04.08 (10) 2:02.58 (10) 
11 20 F FA Abigail Winterbott 1:02.90 (12) 1:07.04 (11) 2:09.94 (11) 
12 3 F GRE Brooke Asherman 1:02.47 (11) 1:09.44 (13) 2:11.91 (12) 
13 2 F YAR Emily Glass 1:05.80 (14) 1:10.19 (14) 2:15.99 (13) 
14 11 F GRE Sabie Lindsay 1:04.26 (13) 1:12.66 (17) 2:16.92 (14) 
15 26 F FA Olivia Krug 1:06.31 (15) 1:11.69 (15) 2:18.00 (15) 
16 38 F FA Willow Carter 1:08.95 (17) 1:12.25 (16) 2:21.20 (16) 
17 6 F GNG Sydney Garcia 1:08.27 (16) 1:13.92 (19) 2:22.19 (17) 
18 30 F YAR Flannery Sheahan 1:09.47 (18) 1:13.90 (18) 2:23.37 (18) 
19 25 F LRHS Rene Carver 1:13.08 (20) 1:15.40 (20) 2:28.48 (19) 
20 14 F GNG Hannah Biron 1:14.69 (21) 1:20.59 (23) 2:35.28 (20) 
21 40 F FA Mia Frank 1:17.59 (24) 1:18.35 (22) 2:35.94 (21) 
22 28 F CAPE Alexandra Lynch 1:16.91 (22) 1:20.60 (24) 2:37.51 (22) 
23 22 F FREE Lily Welsher 1:17.08 (23) 1:21.82 (25) 2:38.90 (23) 
24 24 F GRE Sophie Gustafson 1:18.53 (25) 1:23.56 (26) 2:42.09 (24) 
25 35 F FA Olivia Burford 1:18.56 (26) 1:24.13 (27) 2:42.69 (25) 
26 8 F FREE Isabella St. Cyr 1:33.93 (35) 1:08.94 (12) 2:42.87 (26) 
27 31 F GRE Abigail Lucey 1:21.18 (27) 1:24.78 (28) 2:45.96 (27) 
28 19 F LRHS Emma Cole 1:30.83 (34) 1:17.76 (21) 2:48.59 (28) 
29 41 F FA Beatriz Gabilondo 1:23.27 (28) 1:27.35 (30) 2:50.62 (29) 
30 34 F GRE Sarah Traister 1:23.97 (30) 1:26.76 (29) 2:50.73 (30) 
31 39 F CAPE Sabine Spier 1:23.69 (29) 1:32.41 (34) 2:56.10 (31) 
32 37 F GRE Mia Netland 1:28.16 (31) 1:29.70 (31) 2:57.86 (32) 
33 29 F FREE Marla Zeng 1:28.18 (32) 1:31.36 (32) 2:59.54 (33) 
34 33 F CAPE Annika Demeter 1:28.35 (33) 1:32.28 (33) 3:00.63 (34) 
35 36 F CAPE Penny Haydar 1:40.91 (36) 1:55.93 (35) 3:36.84 (35) 
36 15 F CAPE Morgan Stewart 1:09.97 (19) 
37 21 F CAPE Piper Strunk DNF 
 
CLASS : M 
Pl Bib Class Team Name Run 1 Run 2 Result 
________________________________________________________________________________ 
1 48 M CAPE Killian Lathrop 48.28 (2) 49.91 (1) 1:38.19 (1) 
2 45 M LRHS Logan Davis 48.21 (1) 52.89 (6) 1:41.10 (2) 
3 62 M CAPE Devon Lathrop 48.99 (3) 52.25 (5) 1:41.24 (3) 
4 69 M CAPE Cody Labonty 50.03 (4) 51.89 (3) 1:41.92 (4) 
 
________________________________________________________________________________ 
 
Ski Club Software from www.SplitSecond.com 2/4/2019 7:51:31 PM 

page: 1 2 3             ¹ attached report
Widgets    Upload/View Logos
All results are 'unofficial'     Copyright © 2019 Split Second Sports Timing, Inc., All rights reserved