Home | U.S. Races | Non U.S. Races | Search | FAQ | Link | Advertise | Split Second | NASTAR  
 

page: 1 2 3    Link to This RaceResults  
Team Results¹
2-1-19 WMC GS - Single Crs, Combined
USA - ME - Shawnee Peak
2/1/2019 5:15 PM

Results by Class¹print

                          SINGLE COURSE RACE  2/1/2019                    Page 1 
 
SHAWNEE PEAK 
2-1-19 WMC GS Yarmouth- Host 
Freeport, Cape Elizabeth, Greely, Lake Region, Fryeburg Academy 
 
 
CLASS : F 
Pl Bib Class Team Name Run 1 Run 2 Result 
________________________________________________________________________________ 
1 6 F FA Brooke Juneau 33.68 (1) 36.05 (3) 1:09.73 (1) 
2 5 F LRHS Paige Davis 34.48 (2) 35.52 (1) 1:10.00 (2) 
3 13 F FA Abigail Novia 35.41 (3) 35.84 (2) 1:11.25 (3) 
4 17 F GRE Elizabeth Hanson 36.43 (4) 36.54 (5) 1:12.97 (4) 
5 14 F YAR Hannah Moore 36.96 (5) 36.32 (4) 1:13.28 (5) 
6 3 F CAPE Dana Schwartz 37.13 (6) 37.68 (6) 1:14.81 (6) 
7 12 F LRHS Alli Vogel 37.60 (7) 38.45 (7) 1:16.05 (7) 
8 4 F GRE Brooke Asherman 37.92 (9) 38.51 (8) 1:16.43 (8) 
9 20 F YAR Natalia Powers 38.41 (10) 38.78 (9) 1:17.19 (9) 
10 2 F FREE Maisy St. Cyr 38.77 (11) 39.50 (10) 1:18.27 (10) 
11 19 F FA Abigail Winterbott 39.19 (12) 40.29 (11) 1:19.48 (11) 
12 11 F GRE Sabie Lindsay 39.34 (14) 40.32 (12) 1:19.66 (12) 
13 8 F FREE Isabella St. Cyr 39.24 (13) 41.12 (14) 1:20.36 (13) 
14 9 F CAPE Morgan Stewart 41.04 (15) 40.87 (13) 1:21.91 (14) 
15 18 F LRHS Emma Cole 41.48 (16) 43.08 (16) 1:24.56 (15) 
16 25 F YAR Flannery Sheahan 41.89 (17) 43.22 (17) 1:25.11 (16) 
17 1 F YAR Emily Glass 42.25 (18) 43.71 (19) 1:25.96 (17) 
18 34 F FA Willow Carter 43.21 (19) 42.79 (15) 1:26.00 (18) 
19 24 F FA Olivia Krug 43.88 (21) 43.33 (18) 1:27.21 (19) 
20 16 F CAPE Alexandra Lynch 43.27 (20) 43.98 (20) 1:27.25 (20) 
21 23 F LRHS Rene Carver 44.24 (22) 46.48 (21) 1:30.72 (21) 
22 22 F GRE Sophie Gustafson 47.19 (23) 47.95 (22) 1:35.14 (22) 
23 32 F FA Olivia Burford 48.23 (24) 48.69 (23) 1:36.92 (23) 
24 28 F CAPE Penny Haydar 49.07 (26) 49.82 (25) 1:38.89 (24) 
25 15 F FREE Callie Fowler 49.44 (27) 49.92 (26) 1:39.36 (25) 
26 36 F FA Beatriz Gabilondo 50.16 (28) 49.46 (24) 1:39.62 (26) 
27 30 F FA Lillian Nylin 48.40 (25) 53.20 (28) 1:41.60 (27) 
28 31 F GRE Mia Netland 55.42 (29) 52.98 (27) 1:48.40 (28) 
29 33 F GRE Abigail Lucey 56.94 (30) 58.83 (29) 1:55.77 (29) 
30 26 F FREE Marla Zeng 1:00.20 (31) 58.91 (30) 1:59.11 (30) 
31 7 F YAR Eleanor Donahue 37.73 (8) DNF 
 
CLASS : M 
Pl Bib Class Team Name Run 1 Run 2 Result 
________________________________________________________________________________ 
1 49 M YAR Thomas Morris 32.11 (1) 32.24 (2) 1:04.35 (1) 
2 39 M CAPE Killian Lathrop 32.29 (3) 32.15 (1) 1:04.44 (2) 
3 41 M LRHS Logan Davis 32.19 (2) 32.92 (4) 1:05.11 (3) 
4 45 M CAPE Tiernan Lathrop 32.46 (4) 32.82 (3) 1:05.28 (4) 
5 51 M CAPE Devon Lathrop 32.80 (5) 33.35 (6) 1:06.15 (5) 
6 56 M CAPE Cody Labonty 33.30 (6) 32.99 (5) 1:06.29 (6) 
7 38 M FREE Parker Landsbergen 34.59 (7) 34.53 (8) 1:09.12 (7) 
8 63 M GRE Mac Lindsay 35.05 (8) 34.90 (9) 1:09.95 (8) 
9 42 M FA Matthew Gunther 35.37 (9) 35.77 (12) 1:11.14 (9) 
10 68 M CAPE Duncan Geikie 35.51 (10) 35.69 (11) 1:11.20 (10) 
 
________________________________________________________________________________ 
 
Ski Club Software from www.SplitSecond.com 2/1/2019 7:28:27 PM 

page: 1 2 3             ¹ attached report
Widgets    Upload/View Logos
All results are 'unofficial'     Copyright © 2019 Split Second Sports Timing, Inc., All rights reserved