Home | U.S. Races | Non U.S. Races | Search | FAQ | Link | Advertise | Split Second | NASTAR  
 

page: 1 2 3    Link to This RaceResults  
Team Results¹
1-14-19 WMC-SMAA SL - Single Crs, Combined
USA - ME - Shawnee Peak
1/14/2019 5:30 PM

Results by Class¹print

                         SINGLE COURSE RACE  1/14/2019                    Page 1 
 
SHAWNEE PEAK 
1-14-19 WMC-SMAA SL Fryeburg Academy- Host 
Freeport, Yarmouth, Kennebunk, Falmouth 
 
 
CLASS : F 
Pl Bib Class Team Name Run 1 Run 2 Result 
________________________________________________________________________________ 
1 3 F YAR Eleanor Donahue 54.57 (2) 59.53 (4) 1:54.10 (1) 
2 8 F YAR Hannah Moore 56.82 (3) 58.49 (2) 1:55.31 (2) 
3 7 F FRE Maisy St. Cyr 58.45 (4) 59.34 (3) 1:57.79 (3) 
4 9 F KENN Mattie Orendorf 59.40 (6) 1:04.27 (6) 2:03.67 (4) 
5 4 F KENN Isabel Fontaine 59.25 (5) 1:06.57 (8) 2:05.82 (5) 
6 113 F FAL Alex Dowling 1:02.09 (9) 1:04.04 (5) 2:06.13 (6) 
7 2 F FRE Bella St. Cyr 59.59 (7) 1:07.61 (9) 2:07.20 (7) 
8 5 F FAL Olivia DeWolf 1:01.40 (8) 1:05.85 (7) 2:07.25 (8) 
9 11 F FAL Ella Holland 1:04.29 (10) 1:10.18 (10) 2:14.47 (9) 
10 16 F FAL Lucy Holland 1:06.07 (12) 1:10.45 (11) 2:16.52 (10) 
11 12 F FA Abigail Winterbott 1:05.88 (11) 1:12.67 (15) 2:18.55 (11) 
12 21 F FAL Alexa Dargie 1:08.36 (13) 1:11.05 (12) 2:19.41 (12) 
13 28 F YAR Flan Sheahan 1:09.68 (17) 1:11.87 (14) 2:21.55 (13) 
14 15 F KENN Halle Kimball 1:08.77 (14) 1:14.37 (17) 2:23.14 (14) 
15 24 F YAR Emily Glass 1:12.91 (18) 1:11.14 (13) 2:24.05 (15) 
16 20 F KENN Linnea Sullivan 1:09.27 (15) 1:15.08 (18) 2:24.35 (16) 
17 30 F FA Willow Carter 1:13.56 (19) 1:15.66 (19) 2:29.22 (17) 
18 26 F FA Olivia Burford 1:09.41 (16) 1:21.11 (22) 2:30.52 (18) 
19 13 F FRE Callie Fowler 1:14.05 (20) 1:18.54 (20) 2:32.59 (19) 
20 29 F KENN Margaret Yemma 1:17.53 (24) 1:21.00 (21) 2:38.53 (20) 
21 22 F FA Lillian Nylin 1:16.85 (22) 1:25.85 (24) 2:42.70 (21) 
22 25 F KENN Emma Pellerier 1:23.26 (26) 1:25.56 (23) 2:48.82 (22) 
23 32 F FA Mia Carter 1:21.52 (25) 1:30.32 (26) 2:51.84 (23) 
24 31 F KENN Meg Russell 1:24.43 (27) 1:27.71 (25) 2:52.14 (24) 
25 34 F FA Beatrice Gabilondo 1:26.21 (28) 1:31.75 (27) 2:57.96 (25) 
26 18 F FRE Lily Welcher 1:16.90 (23) 1:53.35 (31) 3:10.25 (26) 
27 37 F KENN Kenna McLeod 1:32.71 (29) 1:44.50 (29) 3:17.21 (27) 
28 35 F KENN Willow Dowling 1:35.76 (30) 1:42.03 (28) 3:17.79 (28) 
29 36 F KENN Libby Shea 1:36.70 (31) 1:49.96 (30) 3:26.66 (29) 
30 1 F FA Brooke Juneau DNF 50.85 (1) 
31 17 F FA Olivia Krug DNF 1:14.27 (16) 
32 6 F FA Abby Novia 48.51 (1) DNF 
33 14 F YAR Tasha Powers 1:16.57 (21) DNF 
 
CLASS : M 
Pl Bib Class Team Name Run 1 Run 2 Result 
________________________________________________________________________________ 
1 43 M FAL AJ Noyes 43.28 (1) 45.17 (1) 1:28.45 (1) 
2 58 M FAL Ben Adey 48.12 (6) 48.53 (2) 1:36.65 (2) 
3 63 M FAL Andrew Christie 47.53 (3) 49.67 (4) 1:37.20 (3) 
4 53 M FAL Ben Keller 48.00 (5) 49.38 (3) 1:37.38 (4) 
5 46 M YAR Asher Lockwood 49.27 (7) 50.82 (5) 1:40.09 (5) 
6 51 M YAR Alex Hall 50.95 (8) 53.82 (7) 1:44.77 (6) 
7 45 M FRE Aaron Rusiecki 52.11 (11) 53.53 (6) 1:45.64 (7) 
8 68 M FAL Claeb Labbe 51.02 (9) 55.49 (9) 1:46.51 (8) 
 
________________________________________________________________________________ 
 

page: 1 2 3             ¹ attached report
Widgets    Upload/View Logos
All results are 'unofficial'     Copyright © 2019 Split Second Sports Timing, Inc., All rights reserved