page: 1 2 3 4 Link to This Race | Results Individual Results¹ |
USA - ME - Shawnee Peak
1/29/2018 5:30 PM
Team Results¹ |
MI Team Scoring 1/29/2018 Page 1
SHAWNEE PEAK
1-29-18 SMAA SL Marshwood- Host
Falmouth, Kennebunk, Windham, Cheverus and Gorham
Current Class : F
Team : MARSH Total Points : 23.0 Rank : 1st
Bib Class Name Run 1 Run 2 Result Points Used
__________________________________________________________________________________
1 F Katelyn Mundell 59.84 (3) 1:07.02 (2) 2:06.86 (2) 2 *
17 F Brooke Flynn 1:01.91 (4) 1:08.36 (4) 2:10.27 (4) 4 *
10 F Alayna Melino 1:06.26 (6) 1:10.65 (6) 2:16.91 (7) 7 *
29 F Ella Manero 1:09.62 (12 1:13.73 (10 2:23.35 (10) 10 *
35 F Virginia Sullivan 1:17.50 (19 1:21.22 (12 2:38.72 (12) 12
40 F Reid Johnson 1:20.16 (21 1:23.78 (14 2:43.94 (16) 16
51 F Macey White 1:26.37 (33 1:27.81 (17 2:54.18 (19) 19
49 F Gabriella Whisnant 1:25.54 (31 1:31.89 (22 2:57.43 (24) 24
44 F Simone Chagnon 1:23.52 (25 1:37.34 (27 3:00.86 (25) 25
23 F Alexandra Gale 1:10.91 (13 1:52.13 (35 3:03.04 (27) 27
46 F Sarah Arenberg 1:30.68 (36 1:36.32 (26 3:07.00 (28) 28
42 F Isabel Martin 1:33.26 (38 1:34.99 (24 3:08.25 (29) 29
55 F Ruby Albers 2:00.23 (45 2:04.89 (39 4:05.12 (41) 41
53 F Vendela Eskind 1:37.59 (40 DSQ 48
Team : FAL/WAYN Total Points : 30.0 Rank : 2nd
Bib Class Name Run 1 Run 2 Result Points Used
__________________________________________________________________________________
2 F Caroline Keller 58.00 (2) 1:12.05 (8) 2:10.05 (3) 3 *
11 F Ella Holland 1:05.66 (5) 1:08.82 (5) 2:14.48 (5) 5 *
18 F Lucy Holland 1:08.74 (10 1:13.38 (9) 2:22.12 (9) 9 *
30 F Olivia deWolf 1:15.82 (17 1:23.12 (13 2:38.94 (13) 13 *
24 F Ella Boyd 1:14.50 (15 1:26.22 (16 2:40.72 (14) 14
36 F Alexa Dargie 1:22.98 (24 1:33.48 (23 2:56.46 (23) 23
Team : GOR Total Points : 59.5 Rank : 3rd
Bib Class Name Run 1 Run 2 Result Points Used
__________________________________________________________________________________
15 F Estelle Ballard 1:07.51 (9) 1:07.56 (3) 2:15.07 (6) 6 *
6 F Claire Munkacsi 1:07.17 (7) 1:11.66 (7) 2:18.83 (8) 8 *
22 F Margaret Munkacsi 1:16.82 (18 1:25.57 (15 2:42.39 (15) 15 *
28 F Rylie Wareham 1:29.25 (35 1:40.15 (29 3:09.40 (30)30.5 *
34 F Sarah Baxter 1:18.31 (20 DNF 48
Team : KENN Total Points : 72.0 Rank : 4th
Bib Class Name Run 1 Run 2 Result Points Used
__________________________________________________________________________________
19 F Isabel Fontaine 1:08.77 (11 1:18.58 (11 2:27.35 (11) 11 *
31 F Linnea Sullivan 1:23.88 (27 1:29.60 (19 2:53.48 (18) 18 *
50 F Mia Banglmaier 1:25.55 (32 1:30.14 (20 2:55.69 (21) 21 *
3 F Matteson Orendorf 1:07.50 (8) 1:48.46 (32 2:55.96 (22) 22 *
54 F Catherine Campbell 1:28.23 (34 1:41.17 (30 3:09.40 (30)30.5
56 F Katherine Sullivan 1:35.61 (39 1:41.63 (31 3:17.24 (33) 33
37 F Emma Pelletier 1:22.19 (23 1:58.80 (38 3:20.99 (35) 35
________________________________________________________________________________
Ski Club Software from www.SplitSecond.com 1/29/2018 8:15:53 PM
page: 1 2 3 4 ¹ attached report