Home | Search | FAQ | Link | Advertise | Split Second | NASTAR  
 

    Link to This RaceResults  
Sat GS Overall Resul¹Run 1 Condensed St
CM HOTELS CHERRY TREE CHARGE - Giant Slalom, Men/Ladies
USA - WA - Crystal Mountain
2/13/2021 9:30 AM
DUE TO CONDITIONS TODAYS RACE WILL BE ONE RUN ONLY

Results by Age Class¹print

                              U.S. SKI and SNOWBOARD                               
 
ALPINE INN CHERRY TREE CHARGE MENS/LADIES  
 
NAT RACE CODE No.  
CMAC FEBRUARY 13, 2021 
Crystal Mountain PNSA 
G I A N T S L A L O M M E N / LADIES  
RESULTS BY CLASS 1ST RUN  
------------------------------------------------------------------------------------- 
CLASS : u10  
------------  
PL Bib NAT COMPETITOR----------------------------- 
Nr Nr SURNAME NAME CLS NAT/YR TIME 
1 30 Ludlow, Julia u10 F 43.67 (13)  
2 35 Trulson, Parker u10 M 43.94 (14)  
3 17 Stewart, Charlie u10 M 45.13 (18)  
4 33 McKee, Piper u10 F 46.41 (27)  
5 31 Phillips, Finley u10 F 46.66 (31)  
6 19 Barros, Sebastian u10 M 47.27 (32)  
7 40 Graham, Neve u10 F 47.46 (35)  
8 1 Meharg, Caelen u10 M 47.70 (38)  
9 27 Morrill, Marin u10 F 47.76 (39)  
10 34 Doyle, Madailein u10 F 49.41 (46)  
11 36 Hartman, Maxwell u10 M 49.42 (47)  
12 6 Li, Matthew u10 M 50.42 (54)  
13 13 Heim, Zachary u10 M 50.58 (56)  
14 26 Linacre, Thomas u10 M 50.60 (57)  
15 41 Hassig, Heide u10 F 50.73 (58)  
16 20 Caine, Hudson u10 M 51.47 (61)  
17 37 Menish, Neva u10 F 51.69 (62)  
18 7 Morton, Sage u10 M 52.00 (64)  
19 21 Wietholter, Lucy u10 F 52.09 (65)  
20 2 TIAN, YIAN u10 M 52.25 (66)  
21 38 Kismarton, camila u10 F 52.59 (67)  
22 28 Linacre, Amanda u10 F 52.66 (68)  
23 25 Mak, Olive u10 F 53.47 (75)  
24 42 Gabrielson, Agnes u10 F 53.51 (76)  
25 39 Emard, Skyla u10 F 54.02 (79)  
26 24 Balint, Sloan u10 F 55.16 (82)  
27 18 Wittmer, Ryder u10 M 55.79 (84)  
28 14 Breiner, Stella u10 F 55.85 (85)  
29 23 Pacifico, Lucia u10 F 59.60 (88)  
30 22 Emard, Gemma u10 F 1:07.78 (91)  
31 16 Schreck, Emma u10 F 2:01.14 (94)  
DID NOT FINISH 
 
43 Inverso, Macy u10 F  
32 Bouffard, Clovis u10 M  
 
DISQUALIFIED 
 
29 Curry, Hendrix u10 M Gate 15 
11 Syvertsen, Leif u10 M Gate 11 
 
CLASS : u12  
------------  
PL Bib NAT COMPETITOR----------------------------- 
Nr Nr SURNAME NAME CLS NAT/YR TIME 
1 94 osborn, Canyon u12 F 38.97 (1)  
2 95 Hart, Brighton u12 F 39.66 (2)  
3 59 Petett, Trae u12 M 40.72 (3)  
4 81 Stines, Parker u12 M 40.94 (4)  
5 66 Tian, Sule u12 M 40.98 (5)  
6 60 Richards, James u12 M 41.46 (6)  
7 64 Hixson, Drew u12 M 41.70 (7)  
8 79 Salmi, Nathan u12 M 42.74 (8)  
8 70 TANNER, BEA u12 F 42.74 (8)  
10 84 Syvertsen, Finn u12 M 43.22 (10)  
11 83 Woods, Brady u12 M 43.23 (11)  
12 65 Schlenker, Jack u12 M 43.34 (12)  
13 49 Hassig, Wesson u12 M 44.48 (15)  
14 45 Cunningham, Oliver u12 M 45.01 (17)  
15 54 Audette, Katelin u12 F 45.48 (20)  
16 87 Willie, Kenzy u12 F 45.52 (21)  
17 88 Stewart, Paige u12 F 45.61 (22)  
18 91 Pfeiffer, Aspen u12 F 45.64 (23)  
19 85 Frazzini, Lily u12 F 45.82 (24)  
20 86 Caine, Isabella u12 F 45.88 (25)  
21 76 Lee, Carson u12 M 46.04 (26)  
22 78 Ryerse, Austin u12 M 46.45 (28)  
23 92 Thompson, Emree u12 F 46.52 (29)  
24 50 Hasan, Adil u12 M 47.28 (33)  
25 72 Sudore, Isabella u12 F 47.34 (34)  
26 77 Alger, Findley u12 M 47.60 (36)  
27 57 Batho, Laurel u12 F 47.64 (37)  
28 58 Wietholter, Anna u12 F 47.76 (39)  
29 47 Wallis, Michael u12 M 49.32 (45)  
30 44 Hartman, Walter u12 M 49.46 (48)  
31 90 Brestle, Maelle u12 F 49.60 (50)  
32 53 Wietholter, Jane u12 F 50.13 (52)  
33 73 Hale, Evelyn u12 F 50.56 (55)  
34 67 Liu, Katherine u12 F 51.39 (60)  
35 89 DeMella, Sophia u12 F 51.82 (63)  
36 51 Burgett, Daniel u12 M 53.01 (70)  
37 69 Alberg, Abigail u12 F 53.42 (72)  
38 68 Eglit, Ryan u12 F 53.46 (74)  
39 75 Kremer, Gaius u12 M 54.27 (80)  
40 71 Dunn, Lizzie u12 F 55.68 (83)  
41 56 Castanares-Soto, Pia u12 F 1:16.13 (93)  
 
DID NOT START 
 
82 Sabo, Hudson u12 M  
80 Smith, Boden u12 M  
74 Behrens, Brecken u12 M  
52 Royal, Henry u12 M  
 
DID NOT FINISH 
 
93 Gabrielson, Alice u12 F  
62 Priest, Evan u12 M  
61 McKillip, KJ u12 M  
46 Jenness, Simon u12 M  
 
DISQUALIFIED 
 
63 jones iv, perry u12 M Gate 23 
55 Pallot, Sophie u12 F Gate 23 
48 Cohen, Sam u12 M Gate 23 
 
CLASS : u14  
------------  
PL Bib NAT COMPETITOR----------------------------- 
Nr Nr SURNAME NAME CLS NAT/YR TIME 
1 98 Habel, Campbell u14 F 44.79 (16)  
2 106 Mills, Sophia u14 F 45.44 (19)  
3 101 Barros, Sofia u14 F 46.62 (30)  
4 103 Schreck, Kailey u14 F 47.94 (41)  
5 96 Gabrielson, Chloe u14 F 48.12 (42)  
6 97 Hunter, Vivienne u14 F 48.62 (43)  
7 110 Dole, Sam u14 M 49.22 (44)  
8 114 Riggs, David u14 M 49.66 (51)  
9 100 Ebel, Evie u14 F 50.16 (53)  
10 111 Rinderle, Noah u14 M 51.21 (59)  
11 99 Ebel, Greta u14 F 53.14 (71)  
12 112 Pfeiffer, Denali u14 M 53.42 (72)  
13 105 Policar, Sara u14 F 56.11 (86)  
14 113 Clark, Kamden u14 M 59.60 (88)  
15 104 Kawasaki, Gabby u14 F 1:11.25 (92)  
 
DID NOT START 
 
108 Walker, Katherine u14 F  
102 Brinker-Aschtgen, Quinn u14 F  
 
CLASS : u16  
------------  
PL Bib NAT COMPETITOR----------------------------- 
Nr Nr SURNAME NAME CLS NAT/YR TIME 
 
1 107 Macartney, Sylvie u16 F 49.49 (49)  
 
CLASS : u8  
------------  
PL Bib NAT COMPETITOR----------------------------- 
Nr Nr SURNAME NAME CLS NAT/YR TIME 
1 5 Bouffard, Auguste u8 M 52.93 (69)  
2 10 Phillips, Bexley u8 F 53.71 (77)  

¹ attached report
Widgets    Upload/View Logos
All results are 'unofficial'     Copyright © 2021 Split Second Sports Timing, Inc., All rights reserved