Home | U.S. Races | Non U.S. Races | Search | FAQ | Link | Advertise | Split Second | NASTAR  
 

page: 1 2 3    Link to This RaceResults  
Team Results¹
2-11-19 WMC Championships - Single Crs, Combined
USA - ME - Shawnee Peak
2/11/2019 5:15 PM

Results by Class¹print

                         SINGLE COURSE RACE  2/11/2019                    Page 1 
 
SHAWNEE PEAK 
2-11-19 WMC SL Yarmouth- Host 
Greely, Lake Region, Fryeburg Academy, Cape Elizabeth, GNG, Freeport 
 
 
CLASS : F 
Pl Bib Class Team Name Run 1 Run 2 Result 
________________________________________________________________________________ 
1 4 F FA Brooke Juneau 51.37 (1) 56.86 (2) 1:48.23 (1) 
2 2 F GRE Elizabeth Hanson 55.50 (3) 56.58 (1) 1:52.08 (2) 
3 16 F YAR Hannah Moore 57.92 (4) 59.13 (4) 1:57.05 (3) 
4 3 F LRHS Paige Davis 55.25 (2) 1:01.88 (5) 1:57.13 (4) 
5 22 F YAR Natalia Powers 58.71 (5) 59.12 (3) 1:57.83 (5) 
6 11 F LRHS Alli Vogel 59.30 (7) 1:01.96 (6) 2:01.26 (6) 
7 20 F CAPE Dana Schwartz 59.15 (6) 1:02.99 (8) 2:02.14 (7) 
8 7 F FREE Maisy St. Cyr 59.98 (9) 1:02.93 (7) 2:02.91 (8) 
9 12 F FA Abigail Novia 59.36 (8) 1:04.47 (9) 2:03.83 (9) 
10 9 F GRE Brooke Asherman 1:01.80 (10) 1:07.99 (10) 2:09.79 (10) 
11 17 F GRE Sabie Lindsay 1:05.66 (12) 1:09.18 (11) 2:14.84 (11) 
12 15 F FREE Isabella St. Cyr 1:04.55 (11) 1:11.15 (13) 2:15.70 (12) 
13 1 F YAR Emily Glass 1:07.20 (14) 1:12.07 (15) 2:19.27 (13) 
14 5 F CAPE Morgan Stewart 1:07.42 (15) 1:12.46 (16) 2:19.88 (14) 
15 25 F FA Olivia Krug 1:08.38 (16) 1:11.61 (14) 2:19.99 (15) 
16 36 F FA Willow Carter 1:09.31 (17) 1:11.02 (12) 2:20.33 (16) 
17 19 F FA Abigail Winterbott 1:07.10 (13) 1:28.76 (21) 2:35.86 (17) 
18 24 F LRHS Rene Carver 1:15.68 (19) 1:23.40 (17) 2:39.08 (18) 
19 18 F LRHS Emma Cole 1:14.75 (18) 1:24.79 (19) 2:39.54 (19) 
20 23 F GRE Sophie Gustafson 1:19.84 (21) 1:24.36 (18) 2:44.20 (20) 
21 28 F FREE Lily Welsher 1:18.99 (20) 1:25.89 (20) 2:44.88 (21) 
22 30 F GRE Abigail Lucey 1:22.46 (23) 1:29.79 (22) 2:52.25 (22) 
23 39 F FA Mia Frank 1:21.83 (22) 1:30.50 (24) 2:52.33 (23) 
24 42 F FA Beatriz Gabilondo 1:27.01 (25) 1:30.07 (23) 2:57.08 (24) 
25 32 F FA Olivia Burford 1:23.69 (24) 1:34.54 (26) 2:58.23 (25) 
26 41 F FA Lillian Nylin 1:27.61 (26) 1:38.85 (28) 3:06.46 (26) 
27 35 F GRE Mia Netland 1:31.19 (27) 1:35.98 (27) 3:07.17 (27) 
28 13 F CAPE Annika Demeter 1:37.29 (31) 1:31.13 (25) 3:08.42 (28) 
29 31 F LRHS Holly Duigan 1:33.92 (29) 1:41.39 (29) 3:15.31 (29) 
30 38 F GRE Sarah Traister 1:33.62 (28) 2:00.59 (30) 3:34.21 (30) 
31 34 F FREE Marla Zeng 1:36.96 (30) 2:25.12 (31) 4:02.08 (31) 
32 40 F CAPE Ellie Gagne 1:52.10 (32) 
33 8 F YAR Eleanor Donahue DNF 
 
CLASS : M 
Pl Bib Class Team Name Run 1 Run 2 Result 
________________________________________________________________________________ 
1 45 M LRHS Logan Davis 47.59 (1) 48.85 (1) 1:36.44 (1) 
2 44 M GRE Alexander Richard 51.59 (7) 55.02 (4) 1:46.61 (2) 
3 46 M FA Matthew Gunther 51.27 (6) 56.92 (8) 1:48.19 (3) 
4 70 M FREE Liam Grogan 54.43 (10) 54.72 (2) 1:49.15 (4) 
5 63 M FREE Paul Biberstein 54.60 (11) 54.92 (3) 1:49.52 (5) 
6 56 M FREE Aaron Rusiecki 53.65 (8) 56.10 (7) 1:49.75 (6) 
7 51 M GRE Mac Lindsay 55.06 (12) 56.03 (5) 1:51.09 (7) 
8 49 M FREE Parker Landsbergen 55.28 (13) 57.10 (9) 1:52.38 (8) 
 
________________________________________________________________________________ 
 
Ski Club Software from www.SplitSecond.com 2/11/2019 7:35:57 PM 

page: 1 2 3             ¹ attached report
Widgets    Upload/View Logos
All results are 'unofficial'     Copyright © 2019 Split Second Sports Timing, Inc., All rights reserved