Link to This Race | Results Mens 2nd GS results¹ mens gs2 results¹ 1st Run Start List¹ |
USA - ID - SCHWEITZER MOUNTAIN RESORT
2/2/2017 11:30 AM
Mens 2 GS Start List¹ |
U.S. SKI AND SNOWBOARD ASSOCIATION
WESTERN REGION SPEED SERIES - MEN
CONDENSED 2ND RUN START START TIMES 11:30 / 13:45 2/ 2/2017
--------------------------------------------------------------------------------
St Bib Run1 St Bib Run1
1 51 CAN TWEED, Cole 1:13.96 56 38 CMAC ELLIS, Tyler 1:15.86
2 46 SB PICOT, Declan 1:13.87 57 89 SBSTA GOOCH, James 1:15.93
3 63 MRST TRIMBLE, Trevor 1:13.86 58 73 OV AHMANN, Kyle 1:16.14
4 71 MMST EISEN, Erik 1:13.82 59 93 OV ROCHAT, Luc 1:16.41
5 31 SB CHAFFEE, Jordan 1:13.79 60 56 SVST DELANEY, Casey 1:16.63
6 52 RM CARRON, Calen 1:13.59 61 83 SBSTA FORREST, Reaves 1:16.72
7 29 MRST QUIGLEY, Cade 1:13.52 62 64 SARS EDMONDSON, Korbyn 1:16.83
8 34 CAN MUSGRAVE, Angus 1:13.49 63 84 MMST ANDERSON, Lachlan 1:16.90
9 47 MMST DAVENPORT, Luke 1:13.30 64 67 MBSEF BRISTOW, Andrew 1:17.40
10 21 SVSEF TERJESON, Hayden 1:13.20 65 75 TAS MCBURNEY, Matthew 1:17.44
11 10 SVSEF WRIGHT, Spencer 1:12.98 66 76 AUS STRAHAN, Ben 1:17.72
12 18 PCST LAWSON, Ben 1:12.96 67 68 MMST MOYER, Perry 1:17.89
13 24 SVSEF FULLER, Duncan 1:12.96 68 54 SVSEF LAFKY, Walter 1:17.91
14 41 MBSEF LUJAN, Tanner 1:12.67 69 74 CAN MOORE, Lachlan 1:18.00
15 17 MMST CALVIN, Barrett 1:12.64 70 80 MRT MILLER, Asa 1:18.09
16 13 CAN WILSON, Andrew 1:12.44 71 85 SVSEF HANNA, Ian 1:18.35
17 23 SB FELDMAN, John 1:12.16 72 78 SSRA MCCLELLAN, Cole 1:18.37
18 28 CAN ERICKSON, Bennett 1:12.04 73 92 SARS SIMPSON, Scot 1:18.91
19 16 MBSEF CRAVENS, R Minam 1:11.96 74 86 SARS MALLINEN, Max 1:19.05
20 40 SPAC WEAR-GRIMM, Brand 1:11.84 75 82 CMAC THOMSON, Tristan 1:19.88
21 2 DPST NORTON, Payton 1:11.74 76 87 EAST HOLMES, Darnell 1:19.93
22 19 JHSC DOYLE, Owen 1:11.63 77 79 DPST ALLEN, Luke 1:21.62
23 12 MMST COLBY, Alex 1:11.61
24 8 SBSTA OSSELAER, Ian 1:11.52
25 15 RM MICHAEL, Liam 1:11.51
26 9 CAN LEGREE, Ben 1:11.37
27 11 RM BOCOCK, Scott 1:11.00
28 3 SARS MAXWELL, Trevor 1:10.17
29 22 MKD BOZHINOVSKI, Luka 1:10.07
30 14 PCST BRAZEROL, Dominik 1:09.87
31 94 SVSEF JENDREZAK, Carter 1:14.08
32 42 SVST BENDER, Timothy 1:14.13
33 55 JHSC SHEA, Steve 1:14.16
34 49 MBSEF WIMBERLY, Jonatha 1:14.19
35 32 SVSEF DART, Cooper 1:14.21
36 35 CAN DALTON, Eric 1:14.28
37 37 SVSEF NODDINGS, Max 1:14.37
38 66 PCST CARLSON, Niclas 1:14.56
39 48 PCST DALTON, Jack 1:14.67
40 33 MRST SMITH, Wyatt 1:14.69
41 36 SVSEF PLANK, Julian 1:14.74
42 91 SPAC WESTMAN, Kristoph 1:14.77
43 39 SVSEF BLACKBURN, Jake 1:14.81
44 90 PNSA SCROGGINS, Tucker 1:14.86
45 5 PCST MCGRATH, Scott 1:14.96
46 59 MMST STALEY, Connor 1:14.98
47 26 JHSC KOHLER, Leo 1:14.98
48 60 MRST VANDERHOEF, Otto 1:15.13
49 77 JHSC DENIS, Chris 1:15.26
50 62 RM PERCY, Alexander 1:15.36
51 70 SARS PANOS, Alexi 1:15.39
52 58 SBSTA SCHAFFNER, Jack 1:15.46
53 50 SVST CARAVELLI, Kevin 1:15.48
54 53 JHSC BURKITT, Jack 1:15.58
55 44 SBSTA MCKENZIE, Angus 1:15.66
--------------------------------------------------------------------------------
SPLIT SECOND SOFTWARE www.Live-Timing.com
¹ attached report