page: 1 2 3 4 5 6 Link to This Race | Results |
USA - CO - Telluride Foundation
7/4/2013 8:00 AM
FINAL Results¹ |
The Rundola: Tellurides July 4th Run
pb the Telluride Foundation
Pl Bib Name Hometown Age Result Time Back OA
Rank
================================================================================
33 220 PAUL Ian Albuquerque, NM M 58:44.25 31:21.76 ( 96)
34 204 SCOTT Robert Lincoln, NE M 1:00:20 32:58.22 (102)
35 226 TYSON Brian McKinney, TX M 1:01:16 33:53.82 (103)
36 186 COLE Douglas Wadsworth, IL M 1:02:43 35:20.58 (107)
37 40 BROADY Chris Mountain Village, M 1:04:19 36:56.99 (109)
38 180 RANDALL Jason Denver, CO M 1:06:45 39:23.45 (110)
39 219 ESSTMAN Bryan Flower Mound, TX M 1:09:38 42:15.64 (111)
40 177 BOOKSTAFF Blake Knoxville, TN M 1:20:13 52:50.52 (115)
93 ATHERTON Dusty Telluride, CO M DNF ( )
225 WOODS Mark San Antonio, TX M DNF ( )
Class: Men 50-59 years
Pl Bib Name Hometown Age Result Time Back OA
Rank
================================================================================
1 21 MAJOR Paul Telluride, CO M 36:41.43 ( 33)
2 184 DINNING Robert Farmington, NM M 36:53.24 11.81 ( 34)
3 29 MULLOY Seamus Phoenix, AZ M 39:59.82 3:18.39 ( 41)
4 126 GUSTAFSON Ken Houston, TX M 41:20.79 4:39.36 ( 48)
5 41 COLTER Chris Placerville, CO M 44:15.11 7:33.68 ( 53)
6 193 SORRELS Al Dallas, TX M 46:17.81 9:36.38 ( 59)
7 230 GOLDMAN Kenneth Telluride, CO M 46:19.37 9:37.94 ( 60)
8 65 MURAWSKI Mark Scottsdale, AZ M 47:43.92 11:02.49 ( 68)
9 68 EVANS Wyn Houston, TX M 48:00.44 11:19.01 ( 71)
10 173 SCHURR Michael Aurora, CO M 48:21.53 11:40.10 ( 72)
11 18 HALTER Frank The Woodlands, TX M 48:26.54 11:45.11 ( 73)
12 151 JACKSON Lee San Antonio, TX M 53:07.15 16:25.72 ( 84)
13 122 COFLIN Dave Telluride, CO M 53:32.80 16:51.37 ( 86)
14 33 ZUENDEL Mike Telluride, CO M 54:55.57 18:14.14 ( 87)
15 233 MACDONALD Don San Jose, CA M 57:02.51 20:21.08 ( 91)
16 57 MCMANEMIN Casey Telluride, CO M 58:26.73 21:45.30 ( 95)
17 28 MORGAN Michael Colorado Springs, M 59:22.66 22:41.23 ( 99)
18 10 CHERNUS Jack Illegible, NY M 1:01:34 24:52.72 (104)
19 92 BURCHMORE John Telluride, CO M 1:01:40 24:59.27 (105)
20 13 BUTLER Andy Bettendorf, IA M 1:24:35 47:54.56 (116)
136 BENNETT Rick Carmel, IN M DNF ( )
Class: Women and Men 60 years
Pl Bib Name Hometown Age Result Time Back OA
Rank
================================================================================
1 240 LOONEY Jim Telluride, CO M 44:00.94 ( 52)
2 88 KINGZETT Tom Vancouver, WA M 45:30.89 1:29.95 ( 56)
3 14 BUTLER John Dubuque, IA M 1:24:35 40:35.05 (116)
Class: Women 18 and Under
Pl Bib Name Hometown Age Result Time Back OA
Rank
================================================================================
1 62 HAMPTON Rachel Telluride, CO F 32:27.32 ( 6)
2 84 AMBER Olivia Telluride, CO F 36:26.34 3:59.02 ( 10)
3 75 HILD Jessie Telluride, CO F 38:56.17 6:28.85 ( 17)
4 155 ZAUMSEIL Kealey Telluride, CO F 39:03.85 6:36.53 ( 18)
5 76 FAKE Anna Placerville, CO F 39:57.74 7:30.42 ( 20)
6 114 TUDOR Justus Telluride, CO F 40:25.52 7:58.20 ( 23)
______________________________________________________________________________
Club Unleashed! Software from www.SplitSecond.com 7/5/2013 11:09:16 AM
page: 1 2 3 4 5 6 ¹ attached report