page: 1 2 Link to This Race | Results team results¹ |
USA - ME - Pleasant Mountain
2/6/2023 5:15 PM
results by class¹ |
SINGLE COURSE RACE 2/6/2023 Page 1
2-6-23 WMC GS
Greely, Cape Elizabeth, Gray New Gloucester, and Freeport
CLASS : F
Pl Bib Class Team Name Run 1 Run 2 Result
________________________________________________________________________________
1 2 F CAPE Anya Monson 32.13 (1) 32.28 (1) 1:04.41 (1)
2 24 F FRE Rosie St.Cyr 32.39 (2) 32.64 (2) 1:05.03 (2)
3 26 F FRE Luciana Bourgeois 33.12 (3) 33.17 (3) 1:06.29 (3)
4 3 F GNG Avalyn Beaudin 33.25 (4) 33.34 (4) 1:06.59 (4)
5 1 F GRE Ruth Weeks 33.40 (5) 33.47 (6) 1:06.87 (5)
6 22 F FRE Alexa Scott 33.61 (6) 33.37 (5) 1:06.98 (6)
7 8 F FRE Elle Levesque 35.08 (7) 34.72 (8) 1:09.80 (7)
8 4 F FRE Silvi Strong 36.74 (9) 34.66 (7) 1:11.40 (8)
9 5 F GRE Whitney Bond 36.24 (8) 35.56 (9) 1:11.80 (9)
10 15 F FRE Sadie Grogan 37.14 (11) 36.76 (10) 1:13.90 (10)
11 6 F CAPE Laura Clark 37.22 (12) 37.59 (11) 1:14.81 (11)
12 13 F GRE Karinna Beechman 37.03 (10) 38.22 (12) 1:15.25 (12)
13 9 F GRE Lydia Miller 38.18 (13) 38.69 (13) 1:16.87 (13)
14 7 F GNG Olivia Knudsen 38.69 (15) 39.04 (14) 1:17.73 (14)
15 19 F FRE Sophie Yilmaz 38.64 (14) 39.38 (15) 1:18.02 (15)
16 17 F CAPE Mimi McEvoy 39.51 (16) 39.52 (16) 1:19.03 (16)
17 11 F GNG Alana Harris 40.22 (17) 40.31 (17) 1:20.53 (17)
18 18 F GNG Ella Fessler 40.45 (18) 40.62 (19) 1:21.07 (18)
19 10 F CAPE Lucie Boudreau 40.74 (19) 40.41 (18) 1:21.15 (19)
20 14 F GNG Kyla Harris 41.62 (23) 40.66 (20) 1:22.28 (20)
21 28 F FRE Piper Williams 41.49 (21) 41.23 (21) 1:22.72 (21)
22 12 F FRE Miriam Broussard 41.58 (22) 42.15 (23) 1:23.73 (22)
23 21 F CAPE Phoebe Altenburg 40.78 (20) 43.35 (24) 1:24.13 (23)
24 32 F FRE Molly Goodwin 42.42 (24) 42.11 (22) 1:24.53 (24)
25 30 F FRE Hannah Erskine 45.70 (25) 44.42 (25) 1:30.12 (25)
26 27 F CAPE Alexandra Haskell 47.73 (27) 46.98 (26) 1:34.71 (26)
27 23 F CAPE Maddie McEvoy 46.12 (26) 48.88 (27) 1:35.00 (27)
28 29 F CAPE Hudson Fisher 48.33 (28) 50.31 (29) 1:38.64 (28)
29 25 F CAPE Bella Carver 52.79 (29) 49.80 (28) 1:42.59 (29)
30 31 F CAPE Ellie Mainville 54.43 (30) 54.82 (30) 1:49.25 (30)
31 33 F CAPE Boden Terry
32 34 F CAPE Jacky Murphy
CLASS : M
Pl Bib Class Team Name Run 1 Run 2 Result
________________________________________________________________________________
1 37 M CAPE Logan Schwartz 29.17 (1) 29.36 (1) 58.53 (1)
2 57 M FRE Bobby Strong 32.37 (3) 31.38 (2) 1:03.75 (2)
3 66 M FRE Ansel Goode 32.53 (4) 32.70 (3) 1:05.23 (3)
4 47 M CAPE Porter Monson 33.31 (5) 32.71 (4) 1:06.02 (4)
5 61 M FRE Ben Barrett 33.45 (6) 33.93 (5) 1:07.38 (5)
6 41 M FRE Jack Gilbert 33.83 (7) 34.17 (6) 1:08.00 (6)
7 51 M CAPE Leo Matzkin 35.23 (11) 34.19 (7) 1:09.42 (7)
8 49 M FRE Sylus Caswell 34.77 (8) 35.09 (9) 1:09.86 (8)
9 45 M FRE Finn Furtney 35.43 (12) 34.89 (8) 1:10.32 (9)
10 35 M GRE Calum Sheff 34.99 (9) 35.43 (10) 1:10.42 (10)
________________________________________________________________________________
Ski Club Software from www.SplitSecond.com 2/6/2023 6:21:43 PM
page: 1 2 ¹ attached report