Home | Search | FAQ | Link | Advertise | Split Second | NASTAR  
 

    Link to This RaceResults  
Team Results¹Run 1 Start List
USCSA Southeast Sugar Men`s Ski Slalom - Single Course, Combined of 2 runs (first 2 if more than 2)
USA - NC - Sugar Mountain
1/15/2023 9:00 AM

Results by Class¹print

                         SINGLE COURSE RACE  1/15/2023                    Page 1 
 
USCSA Southeast Sugar Men`s Ski Slalom  
 
 
CLASS : A 
Pl Bib Class Team Name Run 1 Run 2 Result  
________________________________________________________________________________ 
1 358 A GU Dae Yeon Cho 32.37 (1) 34.00 (1) 1:06.37 (1)  
2 74 A GU James Fox 34.24 (2) 36.33 (4) 1:10.57 (2)  
3 153 A UNCCH Joshua Grosser 35.71 (3) 35.34 (2) 1:11.05 (3)  
4 222 A VT Pierce Hamlin 36.10 (4) 35.93 (3) 1:12.03 (4)  
5 73 A GU Jack Chitkara 36.73 (5) 37.70 (5) 1:14.43 (5)  
6 21 A APSU Will Spradling 37.05 (6) 39.19 (6) 1:16.24 (6)  
7 226 A VT Ethan Burt 38.05 (7) 39.69 (7) 1:17.74 (7)  
8 221 A VT Jacob Wierer 38.16 (8) 40.32 (10) 1:18.48 (8)  
9 225 A VT Sebastian Franks 39.75 (10) 39.82 (8) 1:19.57 (9)  
10 245 A UVA Crawford Higgins 39.10 (9) 40.83 (11) 1:19.93 (10) 
11 223 A VT Hayes Bartlett 39.92 (11) 40.03 (9) 1:19.95 (11) 
12 224 A VT Brian Blauman 43.30 (12) 43.55 (12) 1:26.85 (12) 
13 79 A GU Joe Moore 50.14 (14) 48.29 (13) 1:38.43 (13) 
14 13 A APSU Matthew Bonetto 53.78 (15) 53.92 (15) 1:47.70 (14) 
15 77 A GU Yasin Khan 47.44 (13) 1:00.95 (24) 1:48.39 (15) 
16 78 A GU Trevor Metz 55.27 (17) 56.07 (18) 1:51.34 (16) 
17 244 A UVA James Kimbrough 55.93 (18) 55.43 (16) 1:51.36 (17) 
18 75 A GU Philipp Moeller 56.11 (20) 56.96 (19) 1:53.07 (18) 
19 70 A UFL Nicholas Fox 58.76 (24) 55.75 (17) 1:54.51 (19) 
20 93 A GIT Mark Glinberg 57.33 (22) 58.02 (21) 1:55.35 (20) 
21 19 A APSU Max Mathues 58.77 (25) 57.87 (20) 1:56.64 (21) 
22 16 A APSU James Fox 54.63 (16) 1:03.08 (26) 1:57.71 (22) 
23 149 A UTK Carson Belanger 1:00.57 (26) 59.73 (23) 2:00.30 (23) 
24 68 A UFL Bradley Band 58.25 (23) 1:06.40 (28) 2:04.65 (24) 
25 72 A UFL Matthew Eynon 1:03.82 (27) 1:03.02 (25) 2:06.84 (25) 
26 109 A JMU Geoffrey Buechter 1:03.95 (28) 1:03.47 (27) 2:07.42 (26) 
27 76 A GU Armand De Villeneu 1:21.44 (30) 59.54 (22) 2:20.98 (27) 
28 23 A APSU Bennett Zug 1:14.44 (29) 1:07.31 (29) 2:21.75 (28) 
29 155 A UNCCH Andrew Kuttner 1:35.71 (31) 2:04.12 (31) 3:39.83 (29) 
30 138 A NCSU Mathew Smith DSQ 49.27 (14)  
31 96 A GIT Nathaniel Petersen DNF 1:22.77 (30)  
32 97 A GIT Alan Yeung DNF 2:04.57 (32)  
33 246 A UVA Andre Jacobs 56.04 (19) DNF  
34 15 A APSU Matthew Cook DNF DNF  
35 22 A APSU Seth Washburn DNF DNF  
36 110 A JMU Ryan Cook DNF DNF  
37 71 A UFL Erik Ruszkowski DNF DSQ  
38 111 A JMU Charles Stahr DNF DSQ  
39 353 A UFL Spencer Schmidt DNF DSQ  
 
CLASS : B 
Pl Bib Class Team Name Run 1 Run 2 Result  
________________________________________________________________________________ 
1 14 B APSU Reid Coleman 56.23 (21) DSQ  
 
 
 
 
________________________________________________________________________________ 
 
Ski Club Software from www.SplitSecond.com 1/15/2023 3:56:17 PM 

¹ attached report
Widgets    Upload/View Logos
All results are 'unofficial'     Copyright © 2023 Split Second Sports Timing, Inc., All rights reserved