Link to This Race | Results Race Announcment Run 1 Condensed St |
USA - MA - Berkshire East
1/8/2023 9:00 AM
2ND RUN START LIST¹ |
U.S. SKI and SNOWBOARD
SEIBERT CUP GS - WOMEN
CONDENSED 2ND RUN START START TIMES 9:00 / 12:00 1/ 8/2023
--------------------------------------------------------------------------------
St Bib Run1 St Bib Run1
1 36 SUND Conners, Colleen 1:01.13 56 61 CR Wilson, Noor 1:12.02
2 46 JPRT Cramer, Josephine 1:00.99 57 56 MSA Langsam, Sydney 1:12.55
3 40 NMH Stephen, Bridget 1:00.89 58 58 JPRT Marquardt, Leah 1:12.97
4 37 CR Schattman, Eleni 1:00.74 59 82 CR Sullivan, Brooke 1:14.30
5 59 THDR Spiller, Kailey 1:00.65 60 78 JPRT Gang, Shea 1:14.91
6 20 THDR Roberts, Alexandr 1:00.63 61 11 JPRT O`Toole, Cailin DNF
7 2 SUND Birk, Kyla 1:00.60 62 17 CR Sprigman, Astrid DNS
8 10 JPRT Roseberry, Margar 1:00.58 63 21 CR Van Der Linden, Charlo DNS
9 25 NMH Adams, Cassidy 1:00.44 64 22 WMRT Robinson, Kate DNF
10 70 NMH Pinci, Vittoria 1:00.31 65 24 CR Stern, Lyyli DNF
11 3 NMH Pinci, Chiara Fed 1:00.30 66 26 MSA Yi, Kristen DNS
12 34 WMRT Xie, Heidi 1:00.09 67 27 SUND Perez, Kristina DNF
13 7 JPRT Corbett, Elsie 59.91 68 29 JPRT Morris, Alannah DNF
14 16 THRD Jurado, Isabel 59.87 69 31 BEST Umana Kimura, Elianna DNF
15 12 JPRT Eng, Abigail 59.85 70 33 JPRT Kulikowski, Ava DNF
16 28 WMRT Valcourt, Olivia 59.77 71 41 BSQ Musiak, Aleksandra DNF
17 1 WMRT Martin, Neve 59.51 72 52 TR Dziedzic, Daniella DNS
18 75 BEST Cleary, Eleanor 59.38 73 55 CR Lachavanne, Eva Pia DNF
19 38 CR Shipman, Persia 59.28 74 60 BSQ Mailhot, Delphine DSQ
20 73 CR Harris, Louisa 59.12 75 62 WMRT Dahan, Noa DNF
21 15 BEST Sisum, Emily 58.63 76 64 WMRT Hersey, Ella DSQ
22 6 JPRT Eng, Amelie 57.32 77 65 NMH Frecchiami, Ludovica DNS
23 74 WMRT Xie, Leila 57.31 78 71 MSA Cho, Samantha DNF
24 18 JPRT Cramer, Cecelia 56.96 79 72 BEST Grandonico, Sierra DNF
25 8 JPRT Cauthers, Olivia 56.58 80 76 THDR Donnelly, Samantha DSQ
26 9 SRRC Richert, Faith 56.31 81 77 CR Schattman, Fotini DNF
27 5 BEST Loomis, Addison 55.41 82 81 MTSO Nichols, Matilda DNF
28 4 MSA Yi, Megan 55.24
29 63 JPRT Kratochvilova, Vale 55.20
30 13 NMH Pinkham, Elise 55.08
31 68 WMRT Bradford, Jillian 1:01.21
32 47 SUND Zhang, Christina 1:01.35
33 32 JPRT Rainero, Grace 1:01.69
34 79 SUND Perez, Sofia 1:01.72
35 39 WMRT Gervits, Maya 1:01.93
36 19 WMRT Niss, Klara 1:02.03
37 80 CR Schattman, Yorgia 1:02.23
38 35 MTSO Green, Charlotte 1:02.58
39 45 MOH Bedell, Percy 1:02.65
40 14 CAT Laorno, Kaitlyn 1:02.88
41 23 NMH Cunningham, Cecil 1:02.99
42 44 WMRT Utzschneider, Jul 1:03.19
43 30 JPRT Kunz, Klara 1:03.36
44 43 JPRT Morgan, Ella 1:03.49
45 66 WMRT Butterfield, Alex 1:03.97
46 53 WMRT Martinek, Abigail 1:04.09
47 49 MTSO Poulos, Molly 1:04.60
48 54 BEST Ryan, Hanna 1:04.82
49 42 JPRT South, Taylor 1:05.57
50 69 CR Berenson, Lucie 1:07.51
51 48 SUND Fish, Avery 1:07.52
52 50 MTSO Karpel, Brooke 1:07.60
53 67 MOH Moucha, Clarisse 1:08.11
54 51 BSQ Noyes, Charlotte 1:10.51
55 57 JPRT Jones, Adriana 1:10.96
--------------------------------------------------------------------------------
SPLIT SECOND SOFTWARE www.Live-Timing.com
¹ attached report