Link to This Race | Results UNOFFICIAL RESULTS¹ 1st Run Sat am¹SL Program |
USA - CO - Winter Park Resort
1/15/2022 10:30 AM
Run 2 start¹ |
U.S. SKI and SNOWBOARD
USCSA ROCKY MOUNTAIN CONFERENCE - MEN
CONDENSED 2ND RUN START START TIMES 10:30 / 13:30 1/15/2022
--------------------------------------------------------------------------------
St Bib Run1 St Bib Run1
1 13 1 CSM Yost, Tyler 53.67 56 10 3 CMU Weldon, Tyler DNF
2 40 6 UCOB Ilic, Alex 53.50 57 65 14 UU Keveny, Chad DNS
3 64 13 UU Ephipanio, Domin 53.39 58 18 6 CSM Vollmer, Jacob DNF
4 97 6 UU Barr, Sven 52.95 59 50 16 UCOB Telles , Joshua DNF
5 37 3 UCOB Thorpe, Trey 52.82 60 59 8 UU Bloomquist, Robert DNF
6 51 17 UCOB Hovey, Jevon 52.59 61 7 7 AFA Schlichting, Grant DSQ
7 24 2 CSU Mangold, Andrew 52.55 62 43 9 UCOB Gozum, Matthew DNF
8 42 8 UCOB Dunkelman, Sean 52.12 63 63 12 UU Larson, Gus DNS
9 33 8 RMC Johnson, Austin 52.11
10 23 1 CSU Gaertner, Karl 51.92
11 32 7 RMC Drake, Jacob 51.67
12 9 2 CMU Bailey, Luke 51.65
13 2 2 AFA Grasdal, Oliver 51.53
14 55 4 UU James, Dalton 51.48
15 56 5 UU Ronnie, Nichola 51.22
16 3 3 AFA Olson, Joseph 50.87
17 39 5 UCOB Gedeon, Cole 50.78
18 53 2 UU Chaffee, Jordan 50.70
19 38 4 UCOB Davenport, Stia 50.53
20 4 4 AFA Olson, John 50.51
21 29 4 RMC Allen, Luke 50.50
22 35 1 UCOB McConnell, Will 50.36
23 54 3 UU Picot, Declan 50.01
24 31 6 RMC Berglund, Guste 49.63
25 36 2 UCOB Bence, Caden 49.49
26 30 5 RMC McCormick, Ian 49.12
27 52 1 UU Brazerol, Domin 48.88
28 26 1 RMC Sehlberg, Alexa 48.12
29 1 1 AFA Puchkov, Michael 47.91
30 28 3 RMC Larriu, Daniel 46.81
31 25 3 CSU Tobin, Jack 55.31
32 41 7 UCOB Beidleman, Reed 55.37
33 47 13 UCOB Visnic, George 55.37
34 8 1 CMU Lucas, Halsey 55.77
35 14 2 CSM Budd, Connor 57.02
36 5 5 AFA Chiari, Camden 57.45
37 49 15 UCOB Tullie, Cameron 57.93
38 60 9 UU Romer, Karson 58.30
39 6 6 AFA Massey, Dillon 59.95
40 12 5 CMU Grant, Iain 1:02.35
41 34 9 RMC Lipin, Merlin 1:03.18
42 20 8 CSM Dresser, Lang 1:03.34
43 15 3 CSM Wagner, Simon 1:03.41
44 61 10 UU Harlow, Zac 1:03.43
45 22 10 CSM Ashley, Spenc 1:05.51
46 58 7 UU titus, reece 1:06.41
47 11 4 CMU Lyons, Palmer 1:06.76
48 62 11 UU Sayre-McGill, 1:06.85
49 16 4 CSM Lingle, Matth 1:07.27
50 48 14 UCOB Sherry, Danie 1:08.46
51 46 12 UCOB Stewart, Alex 1:10.04
52 44 10 UCOB Loiacono, Gio 1:15.19
53 45 11 UCOB McMahon-Carter 1:16.81
54 17 5 CSM Johnson, Andr 1:21.53
55 27 2 RMC Johansson, Filip DNF
--------------------------------------------------------------------------------
SPLIT SECOND SOFTWARE www.Live-Timing.com
¹ attached report