Home | U.S. Races | Non U.S. Races | Search | FAQ | Link | Advertise | Split Second | NASTAR  
 

page: 1 2    Link to This RaceResults  
boys team¹
girls team¹
HSMS hosted SL 2-4-2020 - Dual, Combined
USA - MI - Nubs Nob
2/4/2020 4:00 PM

individual results¹print

                           DUAL COURSE RACE  2/4/2020                     Page 1 
 
HSMS hosted MS SL 2-4-2020 
nubs nob 
 
 
CLASS : Girls 7and8 
Pl Bib Class Team Name Red Blue Result 
________________________________________________________________________________ 
1 5 Girls PET Marley Spence 31.34 (1) 31.79 (1) 1:03.13 (1) 
2 13 Girls HS Tara Shouldice 37.55 (4) 37.53 (3) 1:15.08 (2) 
3 3 Girls CHX Avery Kita 36.06 (3) 39.72 (4) 1:15.78 (3) 
4 11 Girls HS Sydney Hoffman 32.53 (2) 56.44 (15) 1:28.97 (4) 
5 19 Girls CHX Chloe Curtis 45.50 (5) 45.26 (7) 1:30.76 (5) 
6 23 Girls HS Juniper Rodham 50.79 (11) 41.97 (5) 1:32.76 (6) 
7 29 Girls HS Onika Alonzi 47.02 (7) 46.67 (8) 1:33.69 (7) 
8 21 Girls PET Gabby Jorgensen 47.58 (8) 47.95 (9) 1:35.53 (8) 
9 27 Girls CHX Kate Wood 47.76 (9) 48.02 (10) 1:35.78 (9) 
10 35 Girls CHX Teagan Miller 48.61 (10) 49.67 (13) 1:38.28 (10) 
11 33 Girls HS Maddy Debord Peter 50.80 (12) 49.52 (12) 1:40.32 (11) 
12 45 Girls CHX Wren Folge 53.98 (14) 49.37 (11) 1:43.35 (12) 
13 17 Girls PET Sara Hasse 1:00.40 (16) 43.75 (6) 1:44.15 (13) 
14 41 Girls CHX Maija Thompson 53.52 (13) 51.42 (14) 1:44.94 (14) 
15 43 Girls HS Sydney Burch 58.29 (15) 1:02.31 (16) 2:00.60 (15) 
16 9 Girls PET Clara Mailloux DSQ 37.17 (2) 
17 1 Girls HS McKenzie Bowman DSQ DNF 
18 25 Girls PET Brenna Kerton 46.90 (6) DSQ 
19 31 Girls PET Sophia Skinner 
 
CLASS : Girls 6th 
Pl Bib Class Team Name Red Blue Result 
________________________________________________________________________________ 
1 47 Girls PET Lindy Harris 45.45 (1) 47.56 (1) 1:33.01 (1) 
2 53 Girls PET Ava Pawlick 53.25 (2) 56.35 (2) 1:49.60 (2) 
3 55 Girls PET Madeline Pacola 1:02.66 (3) 1:02.68 (3) 2:05.34 (3) 
4 49 Girls CHX Erica Wyglendowski 
5 51 Girls PET Sara Simonis 
 
CLASS : Boys 7and8 
Pl Bib Class Team Name Red Blue Result 
________________________________________________________________________________ 
1 6 Boys HS Charlie Baker 32.80 (3) 32.94 (1) 1:05.74 (1) 
2 18 Boys HS Carson Truman 32.72 (2) 33.28 (2) 1:06.00 (2) 
3 14 Boys PET Gavin Galbraith 33.71 (5) 34.88 (4) 1:08.59 (3) 
4 22 Boys HS Jackson Deegan 33.78 (6) 35.12 (5) 1:08.90 (4) 
5 8 Boys PET Aidan Cleary 33.18 (4) 39.55 (9) 1:12.73 (5) 
6 24 Boys PET Carter Walkerdine 39.83 (11) 34.43 (3) 1:14.26 (6) 
7 40 Boys HS Grandt Backus 37.00 (7) 38.91 (8) 1:15.91 (7) 
8 42 Boys PET Tommy Symons 37.12 (8) 40.00 (10) 1:17.12 (8) 
9 36 Boys HS Niko Reskevics 39.22 (10) 38.63 (7) 1:17.85 (9) 
10 34 Boys PET Carter Cook 41.16 (12) 40.08 (11) 1:21.24 (10) 
11 38 Boys PET Henry Jankowski 41.19 (13) 40.85 (13) 1:22.04 (11) 
12 4 Boys CHX Henry Herzog 41.29 (14) 42.62 (16) 1:23.91 (12) 
13 50 Boys PET Joey Berakovich 44.23 (17) 41.04 (14) 1:25.27 (13) 
14 54 Boys PET Philip Mogford 42.47 (15) 43.04 (17) 1:25.51 (14) 
 
________________________________________________________________________________ 
 
Ski Club Software from www.SplitSecond.com 2/4/2020 4:12:30 PM 

page: 1 2             ¹ attached report
Widgets    Upload/View Logos
All results are 'unofficial'     Copyright © 2020 Split Second Sports Timing, Inc., All rights reserved