Home | U.S. Races | Non U.S. Races | Search | FAQ | Link | Advertise | Split Second | NASTAR  
 

    Link to This RaceResults  Run 1 Condensed St
Schaefer Cup Qualifier - Slalom, Men
USA - MA - Berkshire East
12/31/2019 9:00 AM
DNF`s and DSQ`s will not be running 2nd Run.

2nd Run Start List¹print

                              U.S. SKI and SNOWBOARD                               
SCHAEFER CUP QUALIFIER - MEN  
CONDENSED 2ND RUN START START TIMES 9:00 / 13:00 12/31/2019 
-------------------------------------------------------------------------------- 
St Bib Run1 St Bib Run1 
1 36 BSA Sweeny, Hunter 59.18 56 118 SUND Moore, Jackson 1:03.43 
2 57 BEST Lilley, Morgan 58.81 57 75 JPRT Greifenkamp, Jack 1:03.65 
3 30 JPRT Cauthers, Cameron 58.68 58 70 WMRT Flick, Hayden 1:03.65 
4 42 JPRT Puleo, Dirk 58.53 59 106 MSA Massoni, Max 1:03.69 
5 50 BSQ Heimann, Charles 58.32 60 83 JPRT Rizos, George 1:03.81 
6 46 MTSO Richert, Noah 58.22 61 85 WMRT Valcourt, Nicholas 1:03.86 
7 24 WMRT Schlussel, Jackson 58.20 62 69 THRD Clark, PJ 1:03.96 
8 60 WMRT Fish, Erik 58.07 63 115 BNUT Ward, Daniel 1:03.97 
9 107 SUND Bohadik, Gavin 57.84 64 80 JPRT Charkow, Micah 1:04.00 
10 33 JP Leach, Keegan 57.73 65 67 OTHER Meagher, Jack 1:04.20 
11 78 BNUT Phang, Nathan 57.62 66 81 JPRT Davidson, Christia 1:04.53 
12 28 CAT Gagnon, Alexandre 57.39 67 38 BSA Sears, Declan 1:05.24 
13 9 KMS Turner, Bobby 57.16 68 109 MSTC Funk, Jack 1:05.62 
14 34 CAT Leifer, Ethan 57.16 69 87 CAT Smith, Miles 1:05.66 
15 32 BEST Weinstein, Matthew 56.95 70 88 BUTT Wool, Marlon 1:06.00 
16 21 CATAM Mueller, Sean 56.24 71 90 THDR Schmidt, Spencer 1:06.54 
17 14 BEST Baker, Nicholas 56.01 72 97 BUTT Leshem, Roey 1:06.56 
18 29 BEST Przybyla, Edward 54.91 73 91 BSQ Sternerup, Alexand 1:06.56 
19 43 BSST Cabot, Benjamin 54.34 74 59 WMRT Dube, Brendan 1:06.75 
20 5 JIMINYRoseberry, Charles 54.21 75 72 BNUT McMahon, Nicolas 1:06.98 
21 16 BSST Stiffler, Theo 53.94 76 77 TR Quast, Nicholas 1:07.22 
22 25 BEST Jones, Nathaniel 53.82 77 86 BOUSQUPiretti, Rocco 1:07.23 
23 2 COCH Turner, Joseph 53.67 78 199 BEST Flynn, JB 1:07.73 
24 26 BSA Masciadrelli, Jack 53.43 79 19 WMRT Brody, Zachary 1:08.09 
25 20 WMRT Tsukada, Kota 52.54 80 53 TRRT Lombardi, Oskar 1:08.53 
26 8 WMRT Reardon, Travis 52.20 81 94 MSTC Simpson, Davis 1:08.55 
27 6 OKEMO Chambers, Matthew 50.90 82 96 BSQ Tanner, Donald 1:10.25 
28 12 BEST Kline, Tait 50.82 83 101 BUTT Berman, Zachary 1:10.59 
29 200 NMH Foster, Isaac 49.56 84 92 BUTT Roche, Brady 1:10.99 
30 1 OMS Beney, Jack 48.40 85 111 MSTC Hughes, Vernon 1:11.06 
31 114 CAT Mann, Phillip 59.29 86 110 BSQ Kirby, Noah 1:11.31 
32 41 BSQ Digrigoli, Maxwell 59.36 87 98 SWSC Barrett, Jack 1:11.67 
33 44 WMRT Smith, Ewan 59.38 88 116 BUTT Chase, Ryan 1:13.94 
34 56 CAT Claussen, Hayden 59.59 89 89 BEST Roberts, Frank 1:17.87 
35 55 MSTC Chitkara, Jack 59.62 90 54 WNS Shields, Matthew 1:19.69 
36 103 CAT Di Vecchio, Henry 59.70 91 47 CAT Schattman, Ioannis 1:29.18 
37 37 JPRT Salz, Jake 59.93 92 22 BEST Donaldson, Jack 1:38.24 
38 40 BEST Hazen, William 1:00.14 93 99 CAT Meindl, Gregory 1:48.41 
39 63 MSTC Paradiso, Bear 1:00.33  
40 66 WMRT Hanna, Cameron 1:00.40  
41 65 JPRT Scalise, Dominic 1:00.47  
42 73 WMRT Pierce, Max 1:00.83  
43 119 MSTC Thurber, Riley 1:00.85  
44 3 BSQ King, Andrew 1:00.95  
45 102 CATAM Mueller, John 1:01.06  
46 49 BEST English, Sebastia 1:01.29  
47 62 BUTT Levy, Maxwell 1:01.49  
48 71 SUND Bluestein, Reed 1:01.56  
49 74 BUT Fenniman, Andrew 1:01.90  
50 61 CAT Thompson, Oliver 1:02.48  
51 79 MSA Kurzer, Robby 1:02.55  
52 105 BEST Deakins, Andrew 1:02.70  
53 113 THRD Laorno, Robert 1:02.76  
54 45 CAT Levin, Gregory 1:02.84  
55 76 TR Tella, Grayson 1:03.29  
-------------------------------------------------------------------------------- 
SPLIT SECOND SOFTWARE www.Live-Timing.com 

¹ attached report
Widgets    Upload/View Logos
All results are 'unofficial'     Copyright © 2020 Split Second Sports Timing, Inc., All rights reserved