Home | U.S. Races | Non U.S. Races | Search | FAQ | Link | Advertise | Split Second | NASTAR  
 

page: 1 2    Link to This RaceResults  
01-24-2019 SL RESULT¹
MBHSSA SL 01-24-2019 - Dual, Combined
USA - MI - Mt. Brighton, MI
1/24/2019 5:00 PM

Individual Results J¹print

                          DUAL COURSE RACE  1/24/2019                     Page 1 
 
MBHSSA SL 01-24-2019 
Mt. Brighton, MI 
 
 
CLASS : Boys 
Pl Bib Class Team Name Blue Red Result 
________________________________________________________________________________ 
1 8 Boys BRI Jacob OKronley 21.69 (25) 22.71 (22) 44.40 (19) 
2 57 Boys OKE Roan Floer-Martine 23.00 (39) 24.67 (32) 47.67 (34) 
3 58 Boys OKE Greg Johnston 23.31 (41) 25.37 (36) 48.68 (37) 
4 38 Boys BIRM Brady Wright 22.97 (38) 25.78 (40) 48.75 (38) 
5 47 Boys HOW Johnathon Lachowic 24.00 (46) 26.63 (46) 50.63 (42) 
6 39 Boys BIRM Charly Ying 24.20 (47) 26.48 (44) 50.68 (43) 
7 67 Boys NORT Noah Luikart 24.99 (51) 25.86 (41) 50.85 (44) 
8 40 Boys BIRM Sam Ying 24.37 (48) 27.16 (48) 51.53 (46) 
9 100 Boys UofD Otto Smith 24.89 (49) 27.39 (51) 52.28 (49) 
10 37 Boys BIRM Teagan Rice 25.66 (55) 27.64 (52) 53.30 (50) 
11 99 Boys UofD Nathan Green 26.97 (65) 28.46 (57) 55.43 (57) 
12 7 Boys BRI Nick Barr 26.41 (61) 29.47 (62) 55.88 (58) 
13 87 Boys SLYN Ryan Haggerty 26.51 (62) 30.18 (65) 56.69 (60) 
14 17 Boys CCMER Alex Lampi 27.53 (67) 29.58 (63) 57.11 (61) 
15 88 Boys SLYN Ashton DAngelo 28.48 (69) 29.24 (60) 57.72 (63) 
16 90 Boys SLYN Josh Edwards 29.19 (73) 29.19 (59) 58.38 (64) 
17 77 Boys FARM Akhil Penumatha 29.56 (74) 31.02 (68) 1:00.58 (67) 
18 89 Boys SLYN Tom Cavanaugh 31.38 (77) 29.25 (61) 1:00.63 (68) 
19 18 Boys CCMER Anthony Augtusine 29.05 (72) 31.68 (72) 1:00.73 (69) 
20 19 Boys CCMER Cameron Kline 31.21 (76) 32.34 (73) 1:03.55 (71) 
21 10 Boys BRI Isaiah Smith 32.51 (79) 31.09 (69) 1:03.60 (72) 
22 20 Boys CCMER Casey Wojcik 31.48 (78) 33.36 (75) 1:04.84 (73) 
23 68 Boys NORT Rhys Brockenshire 43.33 (81) 30.50 (66) 1:13.83 (77) 
24 69 Boys NORT Paul Finkbeiner 26.82 (64) 55.60 (84) 1:22.42 (79) 
25 78 Boys FARM Tom Ladouceur 52.54 (82) 31.16 (70) 1:23.70 (80) 
26 98 Boys UofD Liam Richards DSQ 28.07 (56) 
27 59 Boys OKE Shuma Yuzaki 29.84 (75) DNF 
28 9 Boys BRI Donovan White DNF DNF 
29 79 Boys FARM Brendan Callies DNS 
30 48 Boys HOW Pavlo Kondratenko DNF 
31 70 Boys NORT William Cameron DNF 
32 97 Boys UofD Jack McCarthy DSQ 
 
CLASS : Girls 
Pl Bib Class Team Name Blue Red Result 
________________________________________________________________________________ 
1 587 Girls SLYN Mable Phillips 26.24 (24) 27.35 (27) 53.59 (25) 
2 538 Girls BIRM Ava Sarris 27.04 (33) 27.09 (26) 54.13 (26) 
3 589 Girls SLYN Grace Leslie 26.36 (25) 28.13 (35) 54.49 (28) 
4 518 Girls CCMER Jenna Kozal 26.95 (31) 28.49 (38) 55.44 (31) 
5 517 Girls CCMER Sarah Gormley 28.76 (40) 28.07 (34) 56.83 (37) 
6 507 Girls BRI Elizabeth Williams 28.83 (41) 30.41 (50) 59.24 (44) 
7 558 Girls OKE Clare McFarlane-Pa 30.21 (49) 32.68 (59) 1:02.89 (52) 
8 568 Girls NORT Alessandra Umanzor 32.57 (59) 30.72 (51) 1:03.29 (53) 
9 520 Girls CCMER Grace McBride 31.96 (57) 35.57 (62) 1:07.53 (57) 
10 598 Girls SA/CH Janna Jacobson 34.30 (63) 36.34 (63) 1:10.64 (59) 
 
________________________________________________________________________________ 
 
Ski Club Software from www.SplitSecond.com 1/24/2019 8:58:10 PM 

page: 1 2             ¹ attached report
Widgets    Upload/View Logos
All results are 'unofficial'     Copyright © 2019 Split Second Sports Timing, Inc., All rights reserved