Home | U.S. Races | Non U.S. Races | Search | FAQ | Link | Advertise | Split Second | NASTAR  
 

    Link to This RaceCompetitors  
Course Intraclub - Single Crs, Best
CAN - QC - Stoneham
1/5/2019 10:00 AM

Liste de départ Intr¹print

                             START LIST  2019-01-05                       Page 1 
 
Intra-club Stoneham 
 
 
Order Bib Name Class 
___________________________________________ 
1 1 Caron Beatrice U06F 
2 2 Cloutier Alie U06F 
3 3 Cote Elodie U06F 
4 4 Fraser Romy U06F 
5 5 Tremblay Emma U06F 
6 6 Villemaire Eve U06F 
7 7 Bourgoin Charles U06M 
8 8 Cote Thomas U06M 
9 9 Godbout-Martin Albert U06M 
10 10 Barbarant Laurence U08F 
11 11 Caron Justine U08F 
12 12 Cote Alexe U08F 
13 13 Desjardins Emy U08F 
14 14 Emond Kelia U08F 
15 15 Henri Gabrielle U08F 
16 16 Larsen Brooklyn U08F 
17 17 Ramirez Ely-Ana U08F 
18 18 Richard Emilie U08F 
19 19 Schmadtke Zoe U08F 
20 20 Vachon Alexe U08F 
21 21 Villemaire Emmanuelle U08F 
22 22 Beaulieu Mateo U08M 
23 23 Caumartin Tristan U08M 
24 24 Godbout-Martin Philibert U08M 
25 25 Guy Jean-Benoit U08M 
26 26 Mazellier Arnaud U08M 
27 27 Moisan Charles-Henri U08M 
28 28 Poirier Norah U08M 
29 29 Pouliot Charles-Antoine U08M 
30 30 Ricard Damien U08M 
31 31 Robitaille Charles-Olivier U08M 
32 32 Rochette Thomas U08M 
33 33 Saulnier Laurent U08M 
34 34 Savard Eliott U08M 
35 35 Savard Tristan U08M 
36 36 Turcotte Laurent U08M 
37 37 Beauchemin Frederique U10F 
38 38 Bisson Lory-Anne U10F 
39 39 Bourgoin Juliette U10F 
40 40 Cayouette Laurie U10F 
41 41 Cloutier Aubree U10F 
42 42 Cloutier Sara-Kim U10F 
43 43 Cote Annabelle U10F 
44 44 Desjardins Sofia U10F 
45 45 Durand Maelle U10F 
46 46 Gonthier Annabelle U10F 
47 47 Hamelin Emma U10F 
48 48 Houle Lorie-Maud U10F 
 
________________________________________________________________________________ 
 
Ski Club Software from www.SplitSecond.com 2019-01-04 14:02:51 
START LIST 2019-01-05 Page 2 
 
Intra-club Stoneham 
 
49 49 La forge Jazz U10F 
50 50 Saulnier Justine U10F 
51 51 Tanguay Jacynthe U10F 
52 52 Audet William U10M 
53 53 Berard Loïc U10M 
54 54 Brousseau Charles U10M 
55 55 Carrier Zack U10M 
56 56 Emond Andrew U10M 
57 57 Frigon Albert U10M 
58 58 Henri Rafael U10M 
59 59 Larsen Aksel U10M 
60 60 Meunier Thomas U10M 
61 61 Plamondon Ryan U10M 
62 62 Ramirez Luka U10M 
63 63 Ricard Ulysse U10M 
64 64 Roy Xavier U10M 
65 65 Suret Leo U10M 
66 66 Thibeault Arthur U10M 
67 67 Tremblay Etienne U10M 
68 68 Tremblay Justin U10M 
69 69 Villemaire Maxim U10M 
70 70 Carrier Frederique U12F 
71 71 Cloutier Noemie U12F 
72 72 Emond Maeva U12F 
73 73 Fortier Benedicte U12F 
74 74 Gosselin-Leclerc Gabrielle U12F 
75 75 Lemieux Laurence U12F 
76 76 Meunier Frederique U12F 
77 77 Morency Mae U12F 
78 78 Paradis Annabelle U12F 
79 79 Picard Audrey U12F 
80 80 Plamondon Avy U12F 
81 81 Ricard Anne-Sophie U12F 
82 82 Sweeney Victoria U12F 
83 83 Vallieres Charlie U12F 
84 84 Boulianne Louis U12M 
85 85 Brousseau Gabriel U12M 
86 86 Bureau Victor U12M 
87 87 D anjou-Belleau William U12M 
88 88 Dufour Simon U12M 
89 89 Forbeaux Etienne U12M 
90 90 Houle Jeremy U12M 
91 91 Hovington James U12M 
92 92 Moisan Thomas-Elliot U12M 
93 93 Perreault Alex U12M 
94 94 Richard Alexis U12M 
95 95 Robitaille Philippe U12M 
96 96 Rochette Pierre-Olivier U12M 
97 97 Roy Jean-Nicolas U12M 
98 98 Thibeault Auguste U12M 
99 99 Villemaire Benjamin U12M 
 
________________________________________________________________________________ 
 
Ski Club Software from www.SplitSecond.com 2019-01-04 14:02:51 
START LIST 2019-01-05 Page 3 
 
Intra-club Stoneham 
 
100 100 Villeneuve Arnaud U12M 
101 101 Berard Charlie U14F 
102 102 Boies Charlotte U14F 
103 103 Bouchard Beatrice U14F 
104 104 Brousseau Clara U14F 
105 105 Cyr Victoria U14F 
106 106 Desy Charlotte U14F 
107 107 Laflamme Sophie U14F 
108 108 Lavoie Anne-Sophie U14F 
109 109 Maltais Cloe U14F 
110 110 Morel Saralie U14F 
111 111 Roy Marie-Laurence U14F 
112 112 Thibeault Athena U14F 
113 113 Turcotte Chloe U14F 
114 114 Vallieres Gabrielle U14F 
115 115 Barbeau Victor U14M 
116 116 Dufour Louis-Philippe U14M 
117 117 Girard Tyler U14M 
118 118 La roche Sebastien U14M 
119 119 Laganiere Maxime U14M 
120 120 Lemieux Jeremy U14M 
121 121 Morency Nathan U14M 
122 122 Picard Christophe U14M 
123 123 Verret William U14M 
124 124 Bureau Elizabeth U16F 
125 125 Filion Gabrielle U16F 
126 126 Lafrance Mila U16F 
127 127 Lavigne Clara U16F 
128 128 Prince Marie-Jeanne U16F 
129 129 Roy Audrey U16F 
130 130 Roy Camille U16F 
131 131 Savard Camilia U16F 
132 132 Simoneau Marie U16F 
133 133 Verreault Camille U16F 
134 134 Bilodeau Charles U16M 
135 135 Boies Felix U16M 
136 136 Cyr Benjamin U16M 
137 137 Emond Douglas U16M 
138 138 Laganiere Frederic U16M 
139 139 Lavoie Simon-Pierre U16M 
140 140 Licciardello Diego U16M 
141 141 Pinsonneault Maxime U16M 
142 142 Roy Louis U16M 
143 143 Sarrazin Felix antoine U16M 
144 144 Villeneuve Alexis U16M 
145 145 Caron Arianne U18 F 
146 146 Coulombe Florence U18 F 
147 147 Couture Sophie U18 F 
148 148 Filion Justine U18 F 
149 149 Gauthier Amelie U18 F 
150 150 Gingras Beatrice U18 F 
 
________________________________________________________________________________ 
 
Ski Club Software from www.SplitSecond.com 2019-01-04 14:02:51 
START LIST 2019-01-05 Page 4 
 
Intra-club Stoneham 
 
151 151 Lacoursiere Fanny U18 F 
152 152 Neron Britanny U18 F 
153 153 Paquet Florence U18 F 
154 154 Perreault Catherine U18 F 
155 155 Ratte Elizabeth U18 F 
156 156 Sweeney Gaelle U18 F 
157 157 Turcotte Arianne U18 F 
158 158 Dallaire Arnaud U18 M 
159 159 Desy Edgar U18 M 
160 160 Fortier Julien U18 M 
161 161 Gingras Pierre-Alexandre U18 M 
162 162 Godbout Jeremi U18 M 
163 163 Guerard Thomas U18 M 
164 164 Roy Julien U18 M 
165 165 Lambert Marie-Anne Y40F 
166 166 Caron Julie Y40F 
167 167 Vallieres David Y40M 
168 168 La Forge Jacques Jr Y40M 
169 169 Morency Steve Y40M 
170 170 Meunier Martin Y40M 
171 171 Henri David Y40M 
172 172 Turcotte Jonathan Y40M 
173 173 Laganiere Patrick Y40M 
174 174 Lavigne Martin Y40M 
175 175 Gingras Paul-Andre Y40M 
176 176 Barry Charlotte Z20F 
177 177 Martin Rose Z20F 
178 178 Guay Juliette Z20F 
179 179 C.-Guimont Sarah-Maude Z20F 
180 180 Simoneau Gabrielle Z20F 
181 181 Algora Elissa Z20F 
182 182 Bourdages Sara-Kim Z20F 
183 183 Boies Sandrine Z20F 
184 184 Godbout Evelyne Z20F 
185 185 DAmour Loic Z20M 
186 186 Boutet Sebastien Z20M 
187 187 Bolduc Jonathan Z20M 
188 188 Rochette Jean-Philippe Z20M 
189 189 DAmour Raynald Z20M 
190 190 Tremblay Jerome Z20M 
191 191 Lemay Hugo Z20M 
192 192 Toutant Simon-Claude Z20M 
193 193 St-Germain William Z20M 
194 194 Bertrand Vincent Z20M 
195 195 Mercier Robin William Z20M 
196 196 Pouliot Paul-Antoine Z20M 
197 197 Blanchet Samuel Z20M 
198 198 Marquis Nicolas Z20M 
199 199 Richard Philippe Z20M 
200 200 Frigon Justin Z20M 
201 201 Bilodeau Xavier Z20M 
 
________________________________________________________________________________ 
 
Ski Club Software from www.SplitSecond.com 2019-01-04 14:02:51 
START LIST 2019-01-05 Page 5 
 
Intra-club Stoneham 
 
202 202 Guay Maxime-Olivier Z20M 
203 203 Lavigne Samuel Z20M 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
________________________________________________________________________________ 
 
Ski Club Software from www.SplitSecond.com 2019-01-04 14:02:51 

¹ attached report
Widgets    Upload/View Logos
All results are 'unofficial'     Copyright © 2019 Split Second Sports Timing, Inc., All rights reserved