page: 1 2 3 Link to This Race | Results Div 3 Boys SL IR¹ Div 3 Girls SL TR¹ |
USA - NH - Mount Sunapee
2/12/2018 1:00 PM
Div 3 Boys SL TR¹ |
NH Team Scoring 2/12/2018 Page 2
The teams score is the total of the best 4 scores.
Team : St Thomas Total Points : 312.0 Rank : 6th
Bib Class Name Run 1 Run 2 Result Points
_______________________________________________________________________________
22 Eli Borrin 33.61 (12 34.40 (17 1:08.01 (12) 90.0
10 Kyle Stamoulis 29.87 (2) 45.61 (32 1:15.48 (21) 81.0
34 Will George 43.21 (27 35.69 (20 1:18.90 (24) 79.0
46 Owen Himmer 52.27 (45 56.19 (47 1:48.46 (43) 62.0
70 Dan Riddle 56.18 (51 1:01.75 (51 1:57.93 (47)
58 Joey Perfilio 50.36 (41 1:38.33 (55 2:28.69 (50)
Team : Bishop Brady Total Points : 299.0 Rank : 7th
Bib Class Name Run 1 Run 2 Result Points
_______________________________________________________________________________
6 Max Marinace 37.52 (18 37.42 (23 1:14.94 (20) 82.0
18 Karl Averill 38.33 (19 38.78 (25 1:17.11 (22) 80.0
54 Andrea Annettoni 44.60 (30 45.57 (31 1:30.17 (30) 74.0
42 John Tauscher 52.71 (47 54.77 (46 1:47.48 (42) 63.0
66 Maxwell Brown 1:02.85 (54 1:08.17 (53 2:11.02 (49)
30 Will Verdi 40.04 (21 DSQ
Team : Newfound Total Points : 286.0 Rank : 8th
Bib Class Name Run 1 Run 2 Result Points
_______________________________________________________________________________
37 Jacob Blouin 43.71 (28 43.38 (30 1:27.09 (28) 76.0
25 Matt Karkheck 45.22 (32 43.34 (29 1:28.56 (29) 75.0
13 Trevor Robie 45.37 (33 50.17 (41 1:35.54 (33) 71.0
61 Tuan Nguyen 51.82 (44 54.47 (45 1:46.29 (41) 64.0
49 Cian Connor 57.20 (52 57.93 (49 1:55.13 (46)
1 Reid Wilkins DNF DNF
Team : Laconia Total Points : 227.0 Rank : 9th
Bib Class Name Run 1 Run 2 Result Points
_______________________________________________________________________________
11 Thomas Turpin 27.74 (1) 28.14 (1) 55.88 (1) 100.0
23 Brad Weeks 51.25 (43 46.51 (35 1:37.76 (36) 68.0
35 Ayden Duncan 2:37.14 (55 45.66 (33 3:22.80 (51) 59.0
47 Dakota Cross DSQ 38.01 (24
59 Tucker Cross
71
Team : Trinity Total Points : 198.0 Rank : 10th
Bib Class Name Run 1 Run 2 Result Points
_______________________________________________________________________________
8 Shane Brady 46.33 (34 48.46 (37 1:34.79 (32) 72.0
32 John Breen 50.05 (39 53.80 (43 1:43.85 (40) 65.0
20 Jake Brady 55.85 (50 53.92 (44 1:49.77 (44) 61.0
56 Harris Fortin DSQ 57.92 (48
68 Dillon Brady DSQ 1:11.16 (54
44 Garrett Kondek
________________________________________________________________________________
Ski Club Software from www.SplitSecond.com 2/12/2018 4:44:08 PM
page: 1 2 3 ¹ attached report