Link to This Race | Results Official Results¹ Intermediate Report¹ Start_List_Run2¹ |
CAN - ON - LOCH LOMOND
3/10/2015 10:45 AM
Start_List_Run1¹ |
ALPINE CANADA ALPIN
U16 CHAMPS SUPER GS 1 MEN
ACA RACE CODE No. NAT15.0210
NAC-PASC-TBSSA MARCH 10, 2015
LOCH LOMOND LAKE SUPERIOR SKI DIVISION
--------------------------------------------------------------------------------
G I A N T S L A L O M M E N
START LIST - 1st RUN
JURY TECHNICAL DATA
TD KISLICH, BEN (CAN) COURSE GIANT
REFEREE LASHLEY, BRAD (CAN) START 269 M
CHIEF OF RACE WAFFLER, ROLF (CAN) FINISH 84 M
VERTICAL DROP 185 M
HOMOLOG.Nr.
1st RUN 2nd RUN
COURSE SETTER
FORERUNNERS -A- KOOPMAN, HALLIE (CAN) -A- KOOPMAN, HALLIE (CAN)
-B- ANDERSON, REMY (CAN) -B- ANDERSON, REMY (CAN)
-C- MIHALCIN, ADDISON (CAN) -C- MIHALCIN, ADDISON (CAN)
-D- -D-
-E- -E-
GATES/DIR CHANGES /() /()
START TIME 11.00 15.00
--------------------------------------------------------------------------------
SEED
ST BIB COMPETITOR----------------------------- POINTS
NO NO SURNAME NAME CLS NAT/CLUB /YR NAT
1 1 MAYNE, Zachary GS1 CAN/NATAC/99 182.54
2 2 TIESSEN, Jacques GS1 CAN/SEARC/99 245.36
3 3 MCGREGOR, Cam GS1 CAN/OSLER/99 173.03
4 4 NORI, Conrad GS1 CAN/SEARC/99 266.67
5 5 KORTE-MOORE, Lake GS1 CAN/FORTU/99 165.14
6 6 CANTONI, Ben GS1 CAN/GEORG/99 181.75
7 7 WAFFLER, Karl GS1 CAN/NAC /99 312.54
8 8 DUFF, Alex GS1 CAN/CALAB/99 165.52
9 9 OWEN, Tim GS1 CAN/DEVGL/99 185.34
10 10 WATSON, Hunter GS1 CAN/FORTU/99 131.04
11 11 THOMPSON, Scott GS1 CAN/DEVGL/99 171.94
12 12 HUNTER, Devan GS1 CAN/GEORG/99 183.57
13 13 COPP, Griffin GS1 CAN/NATAC/99 147.55
14 14 PUSKAS, Liam GS1 CAN/NAC /99 281.96
15 15 KORNYA, William GS1 CAN/GEORG/00 173.31
10-03-15 / LOCH LOMOND LIST: NAT1514_06_03_ NAT15.0210GM3 / 1
--------------------------------------------------------------------------------
DATA PROCESSING BY SPLIT SECOND SOFTWARE TIMING ALGE S4
U16 ONTARIO PROVINCIAL ALPINE SKI CHAMPIONSHIPS
ALPINE CANADA ALPIN
U16 CHAMPS SUPER GS 1 MEN
ACA RACE CODE No. NAT15.0210
NAC-PASC-TBSSA MARCH 10, 2015
LOCH LOMOND LAKE SUPERIOR SKI DIVISION
--------------------------------------------------------------------------------
SEED
ST BIB COMPETITOR----------------------------- POINTS
NO NO SURNAME NAME CLS NAT/CLUB /YR NAT
16 16 ARNOLD, Callum GS2 CAN/ELAKE/00 343.88
17 17 LOMAX, Cam GS2 CAN/DEVGL/99 196.47
18 18 BEAUDETTE, Joel GS2 CAN/SEARC/99 283.72
19 19 MCSHERRY, Rowan GS2 CAN/KVRC /99 143.48
20 20 HANSON, Cameron GS2 CAN/NATAC/00 208.24
21 21 CLARK, Tyler GS2 CAN/TSCBM/00 236.27
22 22 DUFF, Sam GS2 CAN/CALAB/00 178.97
23 23 ZIEGLER, Alton GS2 CAN/NAC /00 386.34
24 24 MAINGUY, Devin GS2 CAN/MSFLD/99 136.48
25 25 FRANCIS, William GS2 CAN/OSLER/00 190.39
26 26 CAVES, Nicholas GS2 CAN/CALAB/99 181.89
27 27 COLQUHOUN, Tom GS2 CAN/NAC /99 285.38
28 28 BORIGHT, Andrew GS2 CAN/GEORG/00 216.49
29 29 POWER, Michael GS2 CAN/FORTU/99 202.31
30 30 WOOD, Harrison GS2 CAN/GEORG/99 200.80
31 31 MAZURKEWICH, Matthew GS3 CAN/PASC /99 304.32
32 32 GAGNE, Joel GS3 CAN/NBAY /00 314.06
33 33 KING, William GS3 CAN/CRAIG/00 225.92
34 34 KALINS, Mitchell GS3 CAN/TSCBM/99 145.54
35 35 MCBAIN, Jack GS3 CAN/TSCBM/00 241.28
36 36 STAPLES, Graydon GS3 CAN/TSCBM/99 183.15
37 37 GUST, Austin GS3 CAN/CRAIG/00 219.59
38 38 YANTHA, Jacob GS3 CAN/CALAB/99 188.92
39 39 COOPER, Jason GS3 CAN/MSFLD/99 230.39
40 40 HUTCHESON, Trevor GS3 CAN/OSLER/99 212.37
41 41 HAMROUNI, Tarik GS3 CAN/CALAB/99 194.71
42 42 KISLICH-LEMYRE, York GS3 CAN/FORTU/00 264.10
43 43 MORE, Thomas GS3 CAN/OSLER/99 213.99
44 44 WEISS, Carter GS3 CAN/PASC /00 446.11
45 45 ASH, Robbie GS4 CAN/ALPIN/99 162.02
46 46 MORELL, Mark GS4 CAN/KVRC /99 199.98
47 47 CLARK, Jeremy GS4 CAN/OSLER/99 181.02
48 48 KONSTANTINOVSKI, Yarik GS4 CAN/CRAIG/99 212.78
49 49 BOYD, Jeremy GS4 CAN/FORTU/99 228.29
50 50 STRUTHERS, Norman GS4 CAN/CRAIG/00 245.37
51 51 GARDINER, Campbell GS4 CAN/OSLER/00 268.60
52 52 MACLEAN, Liam GS4 CAN/CALAB/00 321.93
53 53 BRUCE, Robbie GS4 CAN/CRAIG/99 230.49
54 54 LOBB-MACDONALD, Jackson GS4 CAN/OSLER/99 230.10
55 55 MACLEAN, Connor GS4 CAN/CALAB/99 289.00
56 56 TAYLOR, Joshua GS5 CAN/ALPIN/99 197.21
57 57 MCCONVILLE, Liam GS5 CAN/DEVGL/99 273.54
10-03-15 / LOCH LOMOND LIST: NAT1514_06_03_ NAT15.0210GM3 / 2
--------------------------------------------------------------------------------
DATA PROCESSING BY SPLIT SECOND SOFTWARE TIMING ALGE S4
U16 ONTARIO PROVINCIAL ALPINE SKI CHAMPIONSHIPS
ALPINE CANADA ALPIN
U16 CHAMPS SUPER GS 1 MEN
ACA RACE CODE No. NAT15.0210
NAC-PASC-TBSSA MARCH 10, 2015
LOCH LOMOND LAKE SUPERIOR SKI DIVISION
--------------------------------------------------------------------------------
SEED
ST BIB COMPETITOR----------------------------- POINTS
NO NO SURNAME NAME CLS NAT/CLUB /YR NAT
58 58 PAWLICK, Graeme GS5 CAN/DEVGL/00 318.65
59 59 CLUTE, Owen GS5 CAN/KVRC /99 235.31
60 60 LANGHORNE, Patrick GS5 CAN/GEORG/00 287.64
61 61 PERRY, Jack GS5 CAN/TSCBM/99 219.54
62 62 WEBBER, Zachary GS5 CAN/KVRC /00 281.12
63 63 POULTER, Julien GS5 CAN/KVRC /99 260.28
64 64 CANAVAN, Spencer GS6 CAN/OSLER/00 299.27
65 65 GUY, William GS6 CAN/CALDN/00 326.92
66 66 KING, Hunter GS6 CAN/ALPIN/99 252.98
67 67 HERAUF, Eric GS6 CAN/TSCBM/00 337.48
68 68 NATTRESS, Zachary GS6 CAN/KVRC /00 361.74
69 69 WISEMAN, Max GS6 CAN/CRAIG/00 298.14
70 70 POLIDORO, Tyler GS6 CAN/ALPIN/99 354.66
71 71 LECK, Trent GS6 CAN/TSCBM/00 324.29
72 72 STEINBACH, Cameron GS7 CAN/KVRC /00 514.95
73 73 WOOLSTENCROFT, Bryn GS7 CAN/MSFLD/99 265.67
74 74 STEVENS, Scott GS7 CAN/HEIGH/99 355.89
75 75 DICKINSON, Adam GS7 CAN/ALPIN/99 290.53
76 76 WILSON, Curtis GS7 CAN/KVRC /99 378.69
77 77 BAILEY, Lucas GS7 CAN/KVRC /00 395.09
78 78 OWEN, Harrison GS7 CAN/KVRC /00 454.47
79 79 BOGNER, Aidan GS7 CAN/KVRC /00 422.13
80 80 WONG, Cameron GS8 CAN/BRIMA/99 270.05
81 81 LETHEREN, Jacob GS8 CAN/SNOWV/99 264.80
82 82 TURNBULL, Aidan GS8 CAN/CRAIG/99 258.89
83 83 BRENZEL, Matthew GS8 CAN/CRAIG/99 400.88
84 84 JOYCE, Braedon GS8 CAN/TSCBM/99 328.85
85 85 HENRY, Duncan GS8 CAN/DEVGL/99 223.87
86 86 BAXENDALE, Andrew GS8 CAN/MSFLD/00 433.55
10-03-15 / LOCH LOMOND LIST: NAT1514_06_03_ NAT15.0210GM3 / 3
--------------------------------------------------------------------------------
DATA PROCESSING BY SPLIT SECOND SOFTWARE TIMING ALGE S4
U16 ONTARIO PROVINCIAL ALPINE SKI CHAMPIONSHIPS
¹ attached report