SINGLE COURSE RACE  2/4/2020                    Page 1 
 
SHAWNEE PEAK 
2-4-20 CCC SL 
Falmouth- Host, Freeport and Greely 
 
 
CLASS : F 
Pl Bib Class Team Name Run 1 Run 2 Result 
________________________________________________________________________________ 
1 9 F FAL Madeline Jacobsen 29.46 (1) 29.61 (1) 59.07 (1) 
2 8 F GRE Eve Hein 30.63 (2) 31.23 (3) 1:01.86 (2) 
3 1 F FRE Rosie St.Cyr 36.10 (5) 30.77 (2) 1:06.87 (3) 
4 3 F FAL Bridget Jacobsen 34.50 (4) 34.16 (4) 1:08.66 (4) 
5 15 F FAL Sara Tennent 37.40 (6) 38.69 (7) 1:16.09 (5) 
6 7 F FRE Luciana Bourgeois 38.08 (7) 38.45 (5) 1:16.53 (6) 
7 12 F FAL Olivia Knudsen 38.51 (8) 39.51 (8) 1:18.02 (7) 
8 17 F FAL Regan Swallow 39.72 (11) 38.67 (6) 1:18.39 (8) 
9 4 F FRE Sadie Grogan 38.92 (9) 39.91 (9) 1:18.83 (9) 
10 11 F GRE Elizabeth Hein 39.15 (10) 40.47 (12) 1:19.62 (10) 
11 23 F FAL Zoe Weisenfluh 40.09 (13) 40.27 (10) 1:20.36 (11) 
12 6 F FAL Kate Swallow 39.79 (12) 40.72 (13) 1:20.51 (12) 
13 10 F FRE Silvi Strong 44.88 (16) 40.30 (11) 1:25.18 (13) 
14 5 F GRE Karinna Beacham 42.70 (14) 43.32 (14) 1:26.02 (14) 
15 18 F FRE Lucy Riggs 43.69 (15) 45.16 (15) 1:28.85 (15) 
16 22 F FRE Clara White 45.21 (17) 45.33 (16) 1:30.54 (16) 
17 14 F GRE Jane Flynn 45.83 (18) 46.84 (18) 1:32.67 (17) 
18 19 F FAL Julia Young 47.87 (20) 45.76 (17) 1:33.63 (18) 
19 20 F FRE Nora Eames 47.73 (19) 48.03 (19) 1:35.76 (19) 
20 25 F FRE Clio Eames 48.36 (21) 48.76 (20) 1:37.12 (20) 
21 21 F FAL Gabrielle Loef 53.21 (22) 55.03 (21) 1:48.24 (21) 
22 13 F FRE Jessie Landsbergen 54.47 (23) 57.04 (22) 1:51.51 (22) 
23 24 F FRE Ella Cichowski 1:08.97 (24) 1:04.41 (23) 2:13.38 (23) 
24 F FAL Bridget Jacobsen 33.66 (3) 
 
CLASS : M 
Pl Bib Class Team Name Run 1 Run 2 Result 
________________________________________________________________________________ 
1 30 M IND Caleb Stefanakos 28.18 (1) 28.42 (1) 56.60 (1) 
2 32 M GRE Asa Giffune 32.24 (2) 32.10 (3) 1:04.34 (2) 
3 40 M FRE Owen Rusiecki 32.52 (3) 31.95 (2) 1:04.47 (3) 
4 28 M GRE Jack Hepburn 33.44 (5) 32.14 (4) 1:05.58 (4) 
5 27 M FRE Jack Gilbert 32.90 (4) 33.82 (5) 1:06.72 (5) 
6 31 M FRE Ansel Goode 33.78 (6) 35.87 (6) 1:09.65 (6) 
7 29 M FAL Nolan Browne 37.78 (9) 36.72 (7) 1:14.50 (7) 
8 35 M GRE Ben McCarron 37.51 (8) 38.06 (8) 1:15.57 (8) 
9 41 M GRE Carter Wilson 40.38 (11) 41.03 (11) 1:21.41 (9) 
10 37 M FRE Finnegan Dunham 41.56 (13) 41.63 (12) 1:23.19 (10) 
11 48 M FRE Ben Barrett 41.23 (12) 42.69 (13) 1:23.92 (11) 
12 51 M FRE William Gleeson 42.34 (15) 43.14 (14) 1:25.48 (12) 
13 52 M FRE Jack White 42.15 (14) 44.14 (15) 1:26.29 (13) 
14 50 M FRE Connor Bowen 47.25 (18) 39.55 (9) 1:26.80 (14) 
15 43 M FRE Theo Fahlgren 48.43 (20) 40.50 (10) 1:28.93 (15) 
16 38 M GRE Owen Stewart 46.61 (17) 46.31 (16) 1:32.92 (16) 
17 53 M FRE Cormac Hluska 47.85 (19) 46.68 (17) 1:34.53 (17) 
 
________________________________________________________________________________ 
 
Ski Club Software from www.SplitSecond.com 2/4/2020 6:59:32 PM 
This page printed from www.Live-Timing.com