SINGLE COURSE RACE  2/3/2020                    Page 2 
 
SHAWNEE PEAK 
2-3-20 WMC SL Freeport- Host 
Fryeburg Academy, Greely, Lake Region, Gray New Gloucester, Yarmouth and Cape 
 
 
CLASS : M 
Pl Bib Class Team Name Run 1 Run 2 Result 
________________________________________________________________________________ 
1 124 M CAPE Tiernan Lathrop 44.67 (1) 45.17 (1) 1:29.84 (1) 
2 119 M CAPE Killian Lathrop 45.13 (2) 45.83 (2) 1:30.96 (2) 
3 56 M FA Matthew Gunther 47.83 (5) 48.32 (3) 1:36.15 (3) 
4 59 M YAR Killian Marsh 47.27 (3) 48.98 (4) 1:36.25 (4) 
5 61 M LRHS Zach Vogel 48.68 (8) 51.41 (6) 1:40.09 (5) 
6 53 M YAR Asher Lockwood 49.21 (9) 51.02 (5) 1:40.23 (6) 
7 52 M FRE Parker Landsbergen 53.31 (10) 53.67 (7) 1:46.98 (7) 
8 58 M FRE Bobby Strong 54.61 (12) 55.35 (11) 1:49.96 (8) 
9 74 M FA Hogan Bemis 53.95 (11) 56.02 (12) 1:49.97 (9) 
10 68 M FA Andrew Turner 54.86 (13) 55.13 (9) 1:49.99 (10) 
11 60 M GRE Harrison Holmes 55.42 (14) 54.63 (8) 1:50.05 (11) 
12 67 M LRHS Casey Berger 56.09 (15) 56.66 (13) 1:52.75 (12) 
13 65 M YAR George Ruth 57.69 (17) 55.27 (10) 1:52.96 (13) 
14 80 M FA Ian Jacobson 57.68 (16) 57.54 (15) 1:55.22 (14) 
15 66 M GRE Turner Gamache 58.94 (21) 56.91 (14) 1:55.85 (15) 
16 78 M GRE Marshall Ray 58.60 (20) 57.68 (16) 1:56.28 (16) 
17 93 M FA Danali Jensen 57.85 (18) 58.99 (18) 1:56.84 (17) 
18 72 M GRE Ben Hanson 58.33 (19) 58.72 (17) 1:57.05 (18) 
19 88 M FA Dana Hamlin 59.46 (23) 1:00.37 (19) 1:59.83 (19) 
20 79 M LRHS Ezra Gronlund 59.34 (22) 1:00.69 (20) 2:00.03 (20) 
21 70 M FRE Samuel Maneikis 1:00.60 (24) 1:02.33 (22) 2:02.93 (21) 
22 103 M FA Nicholas Turner 1:01.77 (25) 1:02.78 (23) 2:04.55 (22) 
23 77 M YAR Sumner Rugh 1:03.92 (28) 1:01.98 (21) 2:05.90 (23) 
24 98 M FA Braeden Harlow 1:02.95 (27) 1:03.63 (24) 2:06.58 (24) 
25 71 M YAR Jack Martin 1:01.87 (26) 1:05.63 (28) 2:07.50 (25) 
26 91 M YAR Owen Tull 1:04.73 (29) 1:04.60 (25) 2:09.33 (26) 
27 64 M FRE Evan Avasthi 1:07.28 (34) 1:04.75 (26) 2:12.03 (27) 
28 83 M YAR Zane Muir 1:06.71 (30) 1:06.15 (30) 2:12.86 (28) 
29 96 M YAR Alec Tippie 1:07.65 (36) 1:05.94 (29) 2:13.59 (29) 
30 120 M CAPE Ben Altenburg 1:07.15 (33) 1:08.17 (31) 2:15.32 (30) 
31 84 M GRE Conor Nadeau 1:07.02 (32) 1:08.57 (32) 2:15.59 (31) 
32 105 M FRE Parker Hall 1:06.73 (31) 1:09.02 (33) 2:15.75 (32) 
33 76 M FRE Finn Furtney 1:07.47 (35) 1:09.36 (34) 2:16.83 (33) 
34 100 M FRE Gardner Converse 1:09.91 (38) 1:10.64 (36) 2:20.55 (34) 
35 82 M FRE Peyton Landsbergen 1:11.40 (40) 1:09.62 (35) 2:21.02 (35) 
36 106 M GRE Kurt Fritz Kendall 1:10.09 (39) 1:12.10 (39) 2:22.19 (36) 
37 107 M FA Aaron Zakon 1:11.59 (41) 1:11.46 (37) 2:23.05 (37) 
38 97 M GRE Evan Miller 1:13.03 (45) 1:12.08 (38) 2:25.11 (38) 
39 121 M CAPE Jack Carignan 1:08.75 (37) 1:16.45 (43) 2:25.20 (39) 
40 111 M FA Corbin Blake 1:11.63 (42) 1:14.68 (42) 2:26.31 (40) 
41 95 M FRE Aiden LaPointe 1:12.49 (43) 1:14.46 (40) 2:26.95 (41) 
42 73 M LRHS Alex Freitas 1:24.25 (53) 1:05.56 (27) 2:29.81 (42) 
43 102 M GRE Calum Sheff 1:17.02 (48) 1:14.57 (41) 2:31.59 (43) 
44 116 M FA Benedict Nothe 1:15.33 (47) 1:19.11 (45) 2:34.44 (44) 
45 113 M GRE Andrew Boese 1:12.88 (44) 1:22.13 (48) 2:35.01 (45) 
 
________________________________________________________________________________ 
 
Ski Club Software from www.SplitSecond.com 2/3/2020 7:25:06 PM 
This page printed from www.Live-Timing.com