SINGLE COURSE RACE  3/10/2019                    Page 2 
 
2019 Marky Bs Boardfest 
 
 
CLASS : Mens 35-49 
Pl Bib Class Team Name Run 1 Run 2 Result 
________________________________________________________________________________ 
1 52 Mens Trevor Kupetz 37.53 (1) 37.89 (2) 1:15.42 (1) 
2 3 Mens Ben Whipple 39.60 (5) 39.50 (4) 1:19.10 (2) 
3 11 Mens Shawn Taylor 39.44 (3) 39.96 (6) 1:19.40 (3) 
4 37 Mens Matt Burkett 40.06 (7) 41.24 (10) 1:21.30 (4) 
5 4 Mens Ian Anderson 41.16 (9) 41.14 (8) 1:22.30 (5) 
6 35 Mens Allen Albee 42.04 (11) 42.69 (13) 1:24.73 (6) 
7 69 Mens Kina Twigg-Smith 42.49 (12) 42.73 (14) 1:25.22 (7) 
8 22 Mens Ed Bailey 46.43 (15) 47.18 (16) 1:33.61 (8) 
9 48 Mens Brian Wade 47.26 (17) 48.17 (18) 1:35.43 (9) 
10 72 Mens Jeremy Beauchesne 50.29 (19) 50.45 (20) 1:40.74 (10) 
11 57 Mens Michael Gauquier 51.10 (22) 50.80 (21) 1:41.90 (11) 
12 64 Mens Wayne Garland 51.32 (23) 51.41 (24) 1:42.73 (12) 
13 74 Mens Jason Bergen 51.84 (25) 52.46 (27) 1:44.30 (13) 
14 41 Mens James Curran 54.05 (29) 52.27 (26) 1:46.32 (14) 
15 67 Mens John Elliot 55.38 (30) 52.67 (28) 1:48.05 (15) 
 
CLASS : Mens 50  
Pl Bib Class Team Name Run 1 Run 2 Result 
________________________________________________________________________________ 
1 56 Mens Larry Johnson 44.42 (1) 44.86 (2) 1:29.28 (1) 
2 28 Mens Mark Sherwood 50.15 (3) 50.77 (6) 1:40.92 (2) 
3 1 Mens Chip Bierweiler 50.61 (4) 50.67 (5) 1:41.28 (3) 
4 25 Mens Bob Hoyt 53.29 (8) 51.89 (7) 1:45.18 (4) 
5 42 Mens James Perugini 1:00.01 (10) 58.06 (9) 1:58.07 (5) 
 
CLASS : Womens 10 and Under 
Pl Bib Class Team Name Run 1 Run 2 Result 
________________________________________________________________________________ 
1 21 Women Isabella Bailey 1:17.57 (2) 1:14.42 (1) 2:31.99 (1) 
2 49 Women Addy Wade 3:21.37 (4) 3:13.98 (3) 6:35.35 (2) 
 
CLASS : Womens 11-15 
Pl Bib Class Team Name Run 1 Run 2 Result 
________________________________________________________________________________ 
1 6 Women Hannah Marx 50.12 (1) 52.46 (4) 1:42.58 (1) 
2 63 Women Nia Garland 50.90 (2) 51.94 (3) 1:42.84 (2) 
3 73 Women Lilli Bergen 56.22 (7) 55.29 (5) 1:51.51 (3) 
4 33 Women CJ Dall 56.65 (8) 57.14 (9) 1:53.79 (4) 
5 47 Women Alicia Matthes 55.56 (6) 58.85 (10) 1:54.41 (5) 
 
CLASS : Womens 16-20 
Pl Bib Class Team Name Run 1 Run 2 Result 
________________________________________________________________________________ 
1 30 Women Paige Lautenschlag 46.16 (2) 44.98 (1) 1:31.14 (1) 
2 40 Women Erin Curran 46.35 (3) 47.28 (4) 1:33.63 (2) 
3 31 Women Amelia Monteiro 52.57 (6) 51.79 (5) 1:44.36 (3) 
4 13 Women Jade Seery 58.98 (9) 56.76 (7) 1:55.74 (4) 
 
________________________________________________________________________________ 
 
Ski Club Software from www.SplitSecond.com 3/10/2019 4:03:49 PM 
This page printed from www.Live-Timing.com