DUAL COURSE - TEAM RACE 2/20/2019 Page 1
Corporate Week 8
Each team must have 4 members and is scored by Total Points
Team : Team Yeti Total Points : 3952 Rank : 1st
Bib Class Name Red Blue Result Points Used
__________________________________________________________________________________
12 2 Brzoska Scot 32.09 (1) 31.20 (1) 1:03.29 (1) 1000 *
89 1 Ottoson Cameron 32.59 (1) 32.21 (1) 1:04.80 (1) 1000 *
84 1 Masciadrelli Jack 33.11 (2) 32.66 (2) 1:05.77 (2) 952
70 6 Cole Ron 34.51 (2) 34.09 (2) 1:08.60 (2) 952
109 2 Dittrich Wesley 36.77 (5) 35.68 (4) 1:12.45 (4) 867
21 10 Dee Jessica 36.75 (2) 36.41 (2) 1:13.16 (2) 952 *
113 1 Cole Steven 37.55 (3) 37.11 (3) 1:14.66 (3) 908
38 2 Knapp Ryan 38.02 (6) 37.43 (6) 1:15.45 (6) 795
64 4 Wakelin John 39.47 (4) 37.69 (4) 1:17.16 (4) 867
54 6 Novak Anthony 42.25 (7) 43.14 (8) 1:25.39 (8) 733
124 7 Dittrich Rick 43.74 (6) 43.30 (7) 1:27.04 (6) 795
1 16 Bannish John 44.33 (1) 44.10 (1) 1:28.43 (1) 1000 *
32 7 Hitchcock Alan 49.94 (9) 49.05 (9) 1:38.99 (9) 706
16 16 Carne Peter 51.77 (3) 48.97 (3) 1:40.74 (3) 908
100 5 Stevens MIke
103 10 Drohen Rebecca
115 4 Belanger Mike
120 2 Cole Andrew
123 6 Dee John
Team : Competitive Edge Total Points : 3860 Rank : 2nd
Bib Class Name Red Blue Result Points Used
__________________________________________________________________________________
104 2 Isner Andrew 33.31 (2) 32.37 (2) 1:05.68 (2) 952 *
110 7 Stapleton Tom 34.58 (1) 33.48 (1) 1:08.06 (1) 1000 *
50 2 Monroe Dillon 34.33 (3) 33.86 (3) 1:08.19 (3) 908
29 10 Gonet Christian 35.24 (1) 34.64 (1) 1:09.88 (1) 1000 *
45 4 Levreault Jeffrey 37.72 (3) 37.10 (3) 1:14.82 (3) 908 *
35 1 Kennedy James 38.43 (4) 38.02 (4) 1:16.45 (4) 867
27 3 Gonet Thomas 39.92 (5) 39.01 (5) 1:18.93 (5) 830
11 2 Brault Timothy 41.77 (10 41.69 (10 1:23.46 (10) 679
58 6 Phair Tim 43.58 (9) 44.66 (9) 1:28.24 (9) 706
28 10 Gonet Maryssa 45.17 (4) 43.66 (4) 1:28.83 (4) 867
33 11 Humason Chrissy
65 4 Walder Brian
111 4 Healy Joe
126 4 Lussier Andy
Team : Northampton Financial Services Total Points : 3856 Rank : 3rd
Bib Class Name Red Blue Result Points Used
__________________________________________________________________________________
53 5 Nickoski Stephen 34.11 (1) 33.29 (1) 1:07.40 (1) 1000 *
57 11 ORiordan Siobhan 36.49 (2) 35.70 (2) 1:12.19 (2) 952 *
99 13 Sprecker Tizzy 41.24 (1) 41.29 (2) 1:22.53 (2) 952
56 13 ORiordan Jane 42.86 (3) 42.16 (3) 1:25.02 (3) 908
60 12 Reynolds Jenneke 43.29 (2) 42.46 (2) 1:25.75 (2) 952 *
________________________________________________________________________________
Ski Club Software from www.SplitSecond.com 2/20/2019 7:05:05 PM
This page printed from www.Live-Timing.com