SINGLE COURSE RACE  1/7/2019                    Page 1 
 
SHAWNEE PEAK 
1-7-19 WMC GS Greely-Host 
Lake Region, Fryeburg Academy, Cape Elizabeth, Freeport and Yarmouth 
 
 
CLASS : F 
Pl Bib Class Team Name Run 1 Run 2 Result 
________________________________________________________________________________ 
1 3 F FA Brooke Juneau 32.80 (1) 34.73 (1) 1:07.53 (1) 
2 2 F LRHS Paige Davis 35.90 (3) 35.94 (2) 1:11.84 (2) 
3 9 F FA Abigail Novia 35.75 (2) 37.92 (4) 1:13.67 (3) 
4 8 F LRHS Alli Vogel 36.42 (4) 37.95 (5) 1:14.37 (4) 
5 1 F GRE Elizabeth Hanson 37.63 (7) 37.20 (3) 1:14.83 (5) 
6 16 F CAPE Addy McGrath 37.11 (5) 38.62 (6) 1:15.73 (6) 
7 35 F YAR Hannah Moore 37.40 (6) 39.15 (7) 1:16.55 (7) 
8 11 F FREE Maisy St. Cyr 38.85 (12) 39.22 (8) 1:18.07 (8) 
9 5 F FREE Bella St. Cyr 37.97 (8) 40.39 (11) 1:18.36 (9) 
10 7 F GRE Brooke Asherman 38.68 (11) 40.32 (10) 1:19.00 (10) 
11 10 F CAPE Piper Strunk 38.54 (10) 40.95 (12) 1:19.49 (11) 
12 15 F FA Abigail Winterbott 38.96 (13) 41.40 (14) 1:20.36 (12) 
13 12 F YAR Natalia Powers 40.04 (14) 41.48 (15) 1:21.52 (13) 
14 29 F CAPE Dana Schwartz 44.04 (22) 39.46 (9) 1:23.50 (14) 
15 4 F CAPE Morgan Stewart 43.19 (19) 41.09 (13) 1:24.28 (15) 
16 31 F YAR Lexi Inger 41.30 (15) 44.84 (20) 1:26.14 (16) 
17 6 F YAR Emily Glass 42.16 (16) 44.20 (16) 1:26.36 (17) 
18 13 F GRE Sabie Lindsay 42.22 (18) 44.52 (18) 1:26.74 (18) 
19 18 F YAR Flannery Sheahan 42.18 (17) 44.60 (19) 1:26.78 (19) 
20 14 F LRHS Emma Cole 43.19 (19) 45.63 (21) 1:28.82 (20) 
21 21 F FA Lillian Nylin 43.89 (21) 46.04 (23) 1:29.93 (21) 
22 22 F CAPE Alexandra Lynch 44.37 (23) 45.66 (22) 1:30.03 (22) 
23 37 F FA Willow Carter 46.14 (24) 44.24 (17) 1:30.38 (23) 
24 39 F GRE Sarah Traister 46.43 (25) 47.33 (24) 1:33.76 (24) 
25 38 F CAPE Penny Haydar 47.07 (26) 48.79 (26) 1:35.86 (25) 
26 32 F GRE Sophie Gustafson 49.36 (29) 48.40 (25) 1:37.76 (26) 
27 28 F FA Olivia Burford 48.91 (28) 49.70 (27) 1:38.61 (27) 
28 17 F FREE Callie Fowler 49.73 (30) 50.43 (29) 1:40.16 (28) 
29 41 F CAPE Sabine Spier 49.87 (31) 50.36 (28) 1:40.23 (29) 
30 23 F FREE Lily Welsher 48.53 (27) 51.73 (30) 1:40.26 (30) 
31 34 F CAPE Annika Demeter 51.12 (33) 52.10 (31) 1:43.22 (31) 
32 19 F GRE Abigail Lucey 50.93 (32) 52.85 (32) 1:43.78 (32) 
33 25 F GRE Mia Netland 1:03.78 (35) 59.15 (33) 2:02.93 (33) 
34 26 F LRHS Holly Duigan 54.91 (34) 1:13.36 (34) 2:08.27 (34) 
35 30 F FREE Marla Zeng 1:41.05 (37) 1:30.70 (35) 3:11.75 (35) 
36 24 F YAR Eleanor Donahue 38.00 (9) DNF 
37 20 F LRHS Rene Carver 1:09.24 (36) 
 
CLASS : M 
Pl Bib Class Team Name Run 1 Run 2 Result 
________________________________________________________________________________ 
1 44 M LRHS Logan Davis 32.61 (1) 33.81 (2) 1:06.42 (1) 
2 70 M CAPE Tiernan Lathrop 33.87 (3) 33.42 (1) 1:07.29 (2) 
3 58 M CAPE Killian Lathrop 33.91 (5) 33.89 (3) 1:07.80 (3) 
4 76 M CAPE Cody Labonty 33.87 (3) 34.98 (4) 1:08.85 (4) 
 
________________________________________________________________________________ 
 
Ski Club Software from www.SplitSecond.com 1/7/2019 7:14:01 PM 
This page printed from www.Live-Timing.com