SINGLE COURSE RACE 2/5/2018 Page 1
SHAWNEE PEAK
2-5-18 WMC SL Freeport/Brunswick- Host
Greely, Lake Region, Fryeburg Academy, Cape Elizabeth and Gray New Gloucester
CLASS : F
Pl Bib Class Team Name Run 1 Run 2 Result
________________________________________________________________________________
1 3 F LRHS Paige Davis 53.44 (1) 56.60 (1) 1:50.04 (1)
2 2 F GRE Eilzabeth Hanson 56.93 (3) 59.86 (2) 1:56.79 (2)
3 9 F LRHS Alli Vogel 58.99 (4) 1:05.30 (3) 2:04.29 (3)
4 5 F CAPE Adeline McGrath 1:00.50 (5) 1:06.61 (4) 2:07.11 (4)
5 19 F GRE Greta VanCuran 1:07.76 (10) 1:12.09 (5) 2:19.85 (5)
6 13 F FREE/ Alex Wagner 1:07.15 (8) 1:14.45 (6) 2:21.60 (6)
7 8 F GRE Ella Novick 1:04.57 (7) 1:19.38 (8) 2:23.95 (7)
8 15 F LRHS Karley Nichols 1:10.59 (12) 1:17.75 (7) 2:28.34 (8)
9 22 F CAPE Tori McGrath 1:12.24 (13) 1:20.84 (9) 2:33.08 (9)
10 21 F FA Abigail Winterbott 1:16.05 (15) 1:25.07 (10) 2:41.12 (10)
11 36 F FA Olivia Burford 1:17.41 (17) 1:27.82 (11) 2:45.23 (11)
12 7 F FREE/ Kaia Williams 1:16.40 (16) 1:29.17 (13) 2:45.57 (12)
13 35 F FA Olivia Krug 1:15.96 (14) 1:33.37 (15) 2:49.33 (13)
14 25 F LRHS Emma Cole 1:18.32 (19) 1:32.33 (14) 2:50.65 (14)
15 20 F LRHS Molly Nichols 1:23.72 (22) 1:28.11 (12) 2:51.83 (15)
16 37 F FA Svea Olson 1:26.05 (24) 1:38.22 (17) 3:04.27 (16)
17 12 F GNG Hannah Biron 1:25.45 (23) 1:39.05 (18) 3:04.50 (17)
18 16 F FA Sophie Duane-Leavi 1:27.63 (25) 1:38.00 (16) 3:05.63 (18)
19 6 F GNG Sydney Garcia 1:17.47 (18) 1:48.40 (21) 3:05.87 (19)
20 32 F LRHS Rene Carver 1:22.58 (21) 1:45.35 (20) 3:07.93 (20)
21 30 F FREE/ Callie Fowler 1:31.69 (26) 1:39.07 (19) 3:10.76 (21)
22 28 F CAPE Annika Demeter 1:37.46 (27) 2:06.53 (23) 3:43.99 (22)
23 31 F GRE Sarah Traister 1:48.37 (28) 1:58.95 (22) 3:47.32 (23)
24 4 F FA Brooke Juneau 53.64 (2) DNF
25 1 F FREE/ Isabella St. Cyr 1:03.06 (6) DNF
26 14 F GRE Brooke Asherman 1:07.48 (9) DNF
27 11 F CAPE Morgan Stewart 1:10.26 (11) DNF
28 18 F FREE/ Anna Whalen 1:20.72 (20) DNF
29 10 F FA Abigail Novia
30 34 F FA Amelia Rowland
CLASS : M
Pl Bib Class Team Name Run 1 Run 2 Result
________________________________________________________________________________
1 42 M CAPE Killian Lathrop 47.26 (1) 49.85 (1) 1:37.11 (1)
2 87 M CAPE Ian Geikie 50.33 (2) 51.20 (2) 1:41.53 (2)
3 44 M FREE/ Paul Biberstein 57.97 (6) 58.95 (3) 1:56.92 (3)
4 64 M CAPE Gannon Stewart 56.88 (5) 1:00.82 (4) 1:57.70 (4)
5 38 M FREE/ Liam Grogan 59.10 (9) 1:00.97 (5) 2:00.07 (5)
6 57 M GRE Mac Lindsay 1:00.27 (11) 1:03.32 (6) 2:03.59 (6)
7 51 M GRE Harrison Holmes 1:00.39 (12) 1:06.14 (7) 2:06.53 (7)
8 43 M GNG Keegan Brooks 1:00.78 (13) 1:10.60 (10) 2:11.38 (8)
9 72 M GRE Marshall Ray 1:05.88 (15) 1:06.79 (8) 2:12.67 (9)
10 46 M LRHS Brandon Beadnell 1:02.30 (14) 1:12.94 (13) 2:15.24 (10)
11 47 M FA Andrew Turner 1:08.09 (19) 1:11.34 (11) 2:19.43 (11)
________________________________________________________________________________
Ski Club Software from www.SplitSecond.com 2/5/2018 7:18:37 PM
This page printed from www.Live-Timing.com