Home | Search | FAQ | Link | Advertise | Split Second | NASTAR  
 

page: 1 2    Link to This RaceResults  
NHARA U10 KINDER KOMBI - Single Course, Combined of 2 runs (first 2 if more than 2)
USA - NH - MOUNT SUNAPEE RESORT
3/14/2021 10:00 AM

Race Results¹print

                         SINGLE COURSE RACE  3/14/2021                    Page 1 
 
NHARA U10 KINDER KOMBI 
MOUNT SUNAPEE RESORT 
 
Pl Bib Class Team Name Run 1 Run 2 Result 
________________________________________________________________________________ 
1 5 RMS Clark Charlotte 46.56 (1) 49.59 (2) 1:36.15 (1) 
2 1 RMS Loew Cooper 48.98 (3) 49.22 (4) 1:38.20 (1) 
3 9 RMS Leroy Hugo 48.41 (2) 50.40 (7) 1:38.81 (2) 
4 47 GSC Downey Gavin 49.95 (6) 49.43 (5) 1:39.38 (3) 
5 45 GSC Rioux Aisley 51.06 (3) 51.55 (5) 1:42.61 (2) 
6 25 SUN Ferguson Parker 52.70 (6) 51.29 (4) 1:43.99 (3) 
7 48 GSC OBrien Charlie 51.79 (8) 52.82 (12) 1:44.61 (4) 
8 37 SUN Koch Sebastian 52.79 (11) 52.71 (10) 1:45.50 (5) 
9 33 SUN Klagges Burke 52.90 (13) 52.66 (9) 1:45.56 (6) 
10 15 SUN Holland Jack 53.10 (14) 53.91 (16) 1:47.01 (7) 
11 4 RMS Cooper Josie 54.66 (8) 54.88 (10) 1:49.54 (4) 
12 6 RMS Thibeault Jackson 53.36 (15) 56.86 (21) 1:50.22 (8) 
13 31 SUN Patrick Russell 56.50 (19) 56.01 (18) 1:52.51 (9) 
14 13 RMS Provo Liberty 55.24 (11) 57.76 (17) 1:53.00 (5) 
15 46 GSC Lyman Abigail 55.83 (12) 57.56 (16) 1:53.39 (6) 
16 7 RMS Neveu Katrina 54.70 (9) 59.30 (22) 1:54.00 (7) 
17 2 RMS Martini Thomas 56.80 (20) 58.22 (29) 1:55.02 (10) 
18 49 GSC Carrillo Audrey 56.49 (14) 58.65 (21) 1:55.14 (8) 
19 17 SUN Berger Ryan 57.15 (23) 58.23 (30) 1:55.38 (11) 
20 32 SUN Tierney Zola 54.47 (7) 1:01.25 (28) 1:55.72 (9) 
21 12 RMS Benson Grace 57.92 (18) 57.96 (19) 1:55.88 (10) 
22 55 FS Higgins Clare 56.64 (15) 59.79 (23) 1:56.43 (11) 
23 10 RMS Rivinius Layla 55.85 (13) 1:00.59 (25) 1:56.44 (12) 
24 20 SUN Spiegel Aaron 57.43 (25) 59.14 (31) 1:56.57 (12) 
25 53 FS Batal Justin 57.71 (26) 59.43 (34) 1:57.14 (13) 
26 58 FS Ames Andrew 58.14 (28) 59.40 (33) 1:57.54 (14) 
27 26 SUN Mathews James 1:00.18 (37) 57.89 (27) 1:58.07 (15) 
28 39 SUN Tierney Emrys 57.26 (24) 1:01.36 (40) 1:58.62 (16) 
29 42 SUN Schroeck Maria 58.33 (20) 1:00.67 (26) 1:59.00 (13) 
30 21 SUN Schroeck Korbinian 59.31 (32) 1:02.54 (46) 2:01.85 (17) 
31 8 RMS Ciolino John 1:00.97 (38) 1:01.95 (43) 2:02.92 (18) 
32 22 SUN Tierney Eden 1:00.94 (27) 1:02.50 (30) 2:03.44 (14) 
33 54 FS Eck Mason 1:01.80 (42) 1:01.97 (44) 2:03.77 (19) 
34 3 RMS Moormann Nathaniel 59.81 (36) 1:04.08 (48) 2:03.89 (20) 
35 57 FS Osterberg Elliot 1:02.44 (45) 1:01.74 (41) 2:04.18 (21) 
36 23 SUN Nazarian Aram 1:03.15 (47) 1:01.13 (39) 2:04.28 (22) 
37 35 SUN Nugent Millicent 1:01.62 (29) 1:03.84 (35) 2:05.46 (15) 
38 50 GSC Villarreal Natalia 1:03.05 (33) 1:02.75 (32) 2:05.80 (16) 
39 11 RMS Davis Harper 1:00.24 (24) 1:05.64 (41) 2:05.88 (17) 
40 34 SUN Hurley Azelyn 1:02.74 (31) 1:05.44 (40) 2:08.18 (18) 
41 30 SUN Zarwan Ava 1:04.16 (36) 1:05.12 (38) 2:09.28 (19) 
43 14 SUN Prichard Jane 1:05.20 (39) 1:07.15 (46) 2:12.35 (21) 
44 60 FS Farrell Anna 1:08.04 (48) 1:04.55 (37) 2:12.59 (22) 
45 38 SUN Bonk Elizabeth 1:07.10 (45) 1:07.55 (47) 2:14.65 (23) 
46 28 SUN Crespo-Rodriguez F 1:06.84 (49) 1:09.00 (52) 2:15.84 (23) 
47 36 SUN Klagges Liam 1:07.04 (50) 1:09.62 (54) 2:16.66 (24) 
48 41 SUN Popper Isabel 1:06.05 (42) 1:11.79 (51) 2:17.84 (24) 
 
________________________________________________________________________________ 
 
Ski Club Software from www.SplitSecond.com 3/14/2021 1:00:19 PM 

page: 1 2             ¹ attached report
Widgets    Upload/View Logos
All results are 'unofficial'     Copyright © 2021 Split Second Sports Timing, Inc., All rights reserved