Home | U.S. Races | Non U.S. Races | Search | FAQ | Link | Advertise | Split Second | NASTAR  
 

page: 1 2    Link to This RaceResults  
SLALOM 25012020 U6-U10 - Single Crs, Combined
CAN - QC - Zone Abitienne
1/25/2020 11:00 AM

Ficher de resultats¹print

                         SINGLE COURSE RACE  2020-01-25                   Page 1 
 
ZONE ABITIBIENNE DE SKI ALPIN - MONT-VIDEO 
FINALE RÉGIONALE CENTRALISÉE JEUX DU QUEBEC 
SLALOM U6-U10 
 
 
CLASS : U06F 
Pl Bib Class Team Name Run 1 Run 2 Result 
________________________________________________________________________________ 
1 1 U06F Kanas Camille Lambert 1.00 (1) 1.00 (1) 2.00 (1) 
 
CLASS : U06M 
Pl Bib Class Team Name Run 1 Run 2 Result 
________________________________________________________________________________ 
1 5 U06M Kanas Derek Elder 1.00 (1) 1.00 (1) 2.00 (1) 
2 4 U06M Vidéo Julien Allard 1.00 (1) 1.00 (1) 2.00 (1) 
3 3 U06M Kanas Théo Chamberland 1.00 (1) 1.00 (1) 2.00 (1) 
4 2 U06M Kanas Olivier St-Amour 1.00 (1) 1.00 (1) 2.00 (1) 
 
CLASS : U08F 
Pl Bib Class Team Name Run 1 Run 2 Result 
________________________________________________________________________________ 
1 6 U08F Kanas Ariel Dubuc DSQ 1:36.79 (1) 
2 7 U08F Kanas Ariel Bolduc DSQ 1:41.80 (2) 
3 8 U08F Kanas Camille Gaivin DSQ DSQ 
 
CLASS : U08M 
Pl Bib Class Team Name Run 1 Run 2 Result 
________________________________________________________________________________ 
1 13 U08M Vidéo Alexandre Morin 1:12.19 (2) 1:14.69 (2) 2:26.88 (1) 
2 15 U08M Vidéo Raphaël Allard 1:12.05 (1) 1:15.41 (3) 2:27.46 (2) 
3 12 U08M Vidéo Noé Mercier 1:24.36 (5) 1:14.58 (1) 2:38.94 (3) 
4 11 U08M Vidéo Antoine Dion 1:18.33 (3) 1:22.87 (5) 2:41.20 (4) 
5 16 U08M Kanas Emil Dubuc 1:21.05 (4) 1:22.79 (4) 2:43.84 (5) 
6 10 U08M Vidéo Raphael Archambaul 1:35.04 (6) 1:49.98 (6) 3:25.02 (6) 
 
CLASS : U10F 
Pl Bib Class Team Name Run 1 Run 2 Result 
________________________________________________________________________________ 
1 21 U10F Vidéo Emma-Rose Allard 1:05.73 (1) 1:07.92 (1) 2:13.65 (1) 
2 24 U10F Vidéo Sophie Deschambaul 1:07.61 (2) 1:07.97 (2) 2:15.58 (2) 
3 18 U10F Vidéo Maéva Rogers 1:10.59 (4) 1:13.72 (3) 2:24.31 (3) 
4 17 U10F Kanas Audrina Elder 1:17.29 (5) 1:19.02 (4) 2:36.31 (4) 
5 22 U10F Kanas Théa Théberge 1:17.54 (6) 1:19.55 (5) 2:37.09 (5) 
6 23 U10F Kanas Mathilde Gaivin 1:21.18 (7) 1:20.56 (6) 2:41.74 (6) 
7 20 U10F Kanas Élie Moriset 1:21.36 (8) 1:22.19 (7) 2:43.55 (7) 
8 25 U10F Vidéo Charlie Valade 1:08.09 (3) DSQ 
 
CLASS : U10M 
Pl Bib Class Team Name Run 1 Run 2 Result 
________________________________________________________________________________ 
1 32 U10M Kanas Malik Bolduc 59.78 (1) 1:05.13 (2) 2:04.91 (1) 
2 28 U10M Vidéo Malik Bérubé 1:07.39 (3) 1:04.21 (1) 2:11.60 (2) 
3 27 U10M Kanas Louis Richard 1:05.96 (2) 1:07.39 (3) 2:13.35 (3) 
 
________________________________________________________________________________ 
 
Ski Club Software from www.SplitSecond.com 2020-01-25 20:28:19 

page: 1 2             ¹ attached report
Widgets    Upload/View Logos
All results are 'unofficial'     Copyright © 2020 Split Second Sports Timing, Inc., All rights reserved