page: 1 2 Link to This Race | Results Start List |
USA - NY - Bristol Mountain
2/23/2019 10:00 AM
Start order second r¹ |
USCSA MIDEAST REGIONALS CHAMPIONSHIP 2/23/2019 Page 1
Pl Bib Class Team Name Run 1 Run 2 Combined
________________________________________________________________________________
88 A CORN Hylkema Patrick 59.96 (15)
65 A SU Paras Nicholas 59.88 (14)
89 A RPI Cahill Garrett 59.82 (13)
73 A RPI Feinberg Palmer 59.75 (12)
60 A RIT Hladky Michael 59.49 (11)
77 A HWS Lamb Colman 59.41 (10)
78 A COLG Leeds Zachary 59.18 (9)
115 A CORN Skinner Ryan 59.03 (8)
63 A BING Ludl Simon 58.91 (7)
87 A COLG Moran Tyler 58.57 (6)
67 A RPI DeVerry Devin 58.25 (5)
66 A HWS Bonewald Eric 58.15 (4)
74 A CORN Sarachek Griffin 57.91 (3)
68 A CORN Abadan Taner 57.87 (2)
64 A UR Kingston Nils 57.64 (1)
71 A HAM Carron Calen 1:00.20 (16)
62 A COLG Simpkins Finn 1:00.27 (17)
98 A HWS King Sean 1:00.27 (17)
92 A RIT Del Col Peter 1:00.42 (19)
84 A BING Kruk Alexander 1:00.79 (20)
72 A GSU McElheny Grant 1:01.36 (21)
91 A SU Losty Kyle 1:01.77 (22)
117 A HWS Gordon Ben 1:01.84 (23)
118 A COLG Seamans Malcolm 1:01.88 (24)
75 A SU McAlister Andrew 1:02.05 (25)
96 A HWS Merchant Russell 1:02.20 (26)
61 A IC Noble Patrick 1:02.29 (27)
101 A CORN Tappen William 1:02.31 (28)
76 A AU McGunnigle Liam 1:02.55 (29)
80 A RIT Carrier Noah 1:02.63 (30)
79 A UR Carrier Joe 1:03.11 (31)
108 A RIT Urbano Joseph 1:03.25 (32)
70 A AU Hawkins Charles 1:03.35 (33)
90 A UR Seely Christopher 1:04.29 (34)
94 A BING Gatti Paul 1:04.40 (35)
100 A SU Naples Charlie 1:04.97 (36)
119 A RIT Lehmann Donald 1:05.11 (37)
104 A UR Lawlor Nick 1:05.58 (38)
113 A SU Mayes Conner 1:06.27 (39)
109 A RPI Froment Alex 1:06.46 (40)
116 A UR Phillips Russell 1:08.15 (41)
81 A GSU Holcomb Robert 1:08.58 (42)
83 A HAM Nemeth Alexander 1:08.94 (43)
111 A HAM Anastas Owen 1:09.29 (44)
110 A RPI Robinson Jonathan 1:09.91 (45)
93 A HAM Carey Duncan 1:10.43 (46)
85 A AU Chaplain Lucas 1:11.19 (47)
86 A IC Donohue Justin 1:11.33 (48)
105 A HAM Baum Zachary 1:14.40 (49)
95 A GSU Najdzionek Peter 1:14.86 (50)
112 A IC Zerivitz Theodore 1:15.39 (51)
102 A BING Duffy Jack 1:15.85 (52)
106 A GSU Solowski Andrew 1:18.39 (53)
107 A IC Linke Jack 1:19.75 (54)
114 A GSU Hirth Daniel 1:27.50 (55)
________________________________________________________________________________
Club Unleashed! Software from www.SplitSecond.com 2/23/2019 11:46:59 AM
page: 1 2 ¹ attached report