page: 1 2 3 Link to This Race | Results D1 States Girls SL T¹ |
USA - NH - Mount Sunapee
2/11/2019 1:00 PM
D1 States Girls SL¹ |
SINGLE COURSE RACE 2/11/2019 Page 2
Pl Bib Class Team Name Run 1 Run 2 Result
________________________________________________________________________________
51 92 Conco Katie Earle 1:10.10 (60) 1:13.72 (47) 2:23.82 (51)
52 57 Windh Riley Ergin 1:04.23 (57) 1:20.88 (56) 2:25.11 (52)
53 54 Memor Heather Coburn 1:12.63 (62) 1:18.35 (52) 2:30.98 (53)
54 64 North Kathryn Conley 1:08.83 (58) 1:27.16 (60) 2:35.99 (54)
55 88 Windh Kayla Antonucci 1:17.33 (66) 1:20.23 (54) 2:37.56 (55)
56 41 Windh Caitlin Higgins 1:38.81 (72) 1:00.05 (34) 2:38.86 (56)
57 91 Pinke Madeline Frank 50.17 (27) 1:52.63 (69) 2:42.80 (57)
58 40 Goffs Molly Jorczak 1:14.77 (64) 1:30.94 (62) 2:45.71 (58)
59 43 Dover Cassidy Foster 1:19.68 (67) 1:36.17 (65) 2:55.85 (59)
60 48 North Zoe Goodman 1:15.72 (65) 1:43.80 (66) 2:59.52 (60)
61 58 South Abby Yekelchik 1:32.86 (70) 1:31.86 (63) 3:04.72 (61)
62 67 Timbe Annalee Lombard 1:20.78 (68) 1:44.26 (67) 3:05.04 (62)
63 81 Winna Katherine Moran 1:09.75 (59) 1:58.12 (72) 3:07.87 (63)
64 18 Timbe Adrianna Quirk 57.44 (48) 2:17.16 (76) 3:14.60 (64)
65 49 Winna Tessa Knapp 2:11.60 (77) 1:03.82 (39) 3:15.42 (65)
66 34 Londo Julia Deschamps 53.76 (35) 2:27.83 (78) 3:21.59 (66)
67 38 Memor Isabelle Strandson 1:14.01 (63) 2:14.21 (75) 3:28.22 (67)
68 90 Dover Gennie Cannon 1:33.00 (71) 1:59.61 (73) 3:32.61 (68)
69 83 Timbe Molly Farrington 1:39.85 (74) 1:55.76 (70) 3:35.61 (69)
70 22 Bisho Ella Tomaino 2:40.16 (79) 1:00.56 (35) 3:40.72 (70)
71 79 Spaul Madeline Lee 2:02.23 (76) 1:45.11 (68) 3:47.34 (71)
72 94 Spaul Samantha Imbeault 2:22.77 (78) 1:33.17 (64) 3:55.94 (72)
73 39 Bisho Maria Zielinski 2:50.81 (80) 2:01.12 (74) 4:51.93 (73)
74 97 Londo Alexandra Tufts 3:02.17 (81) 1:57.74 (71) 4:59.91 (74)
75 14 Spaul Alyssa Daigle DNF 1:25.66 (57)
76 96 Winna Sofaya Hamdi DSQ 1:25.76 (58)
77 71 Bisho Caroline Cairns DSQ 1:29.16 (61)
78 82 Londo Emma Donnelly DSQ 2:21.29 (77)
79 74 South Alex Elliott DSQ 4:20.39 (79)
80 9 Centr Kasey Kfoury 50.38 (28) DNF
81 26 Centr Ryleigh Cavanaugh 1:03.31 (55) DNF
82 29 Conco Grace Devanny DNF DNF
83 73 Windh Julia McCarter DNF DNF
84 75 Dover Abby Connolly DNF DNF
85 23 Goffs Katryn Maley 57.38 (47) DSQ
86 59 Dover Grace Bonyman 1:02.47 (53) DSQ
87 53 Keene Gwen Clark 1:11.62 (61) DSQ
88 93 Exete Emma Wheeler 1:38.98 (73) DSQ
89 8 South Kaitlyn West 1:50.65 (75)
90 32 North Emily Wynne DNF
91 63 Spaul Katie Hyslop DNF
92 80 North Jessica Kaplafka DNF
93 89 South Bailey Cosgrove DNF
94 86 Bisho Tory Taffaro DSQ
95 51 Timbe Erin Abel
96 70 Memor Emma Hodgkins
97 95 North Bridget Deck
98 98 Bedfo AVERY MANNI
99 99 Keene REEGAN GIGLIEO-ROY
________________________________________________________________________________
Ski Club Software from www.SplitSecond.com 2/11/2019 4:16:55 PM
page: 1 2 3 ¹ attached report