Link to This Race | Results Revised Boys Results¹ |
USA - ME - Titcomb Mountain`
2/12/2017 10:00 AM
BOYS RESULTS¹ |
U.S. SKI AND SNOWBOARD ASSOCIATION
TITCOMB DUAL 2017
USSA RACE CODE No.
Farmington Ski Club FEBRUARY 12, 2017
Titcomb Mountain` EASTERN DIVISION
--------------------------------------------------------------------------------
S L A L O M M E N
RESULTS BY CLASS
--------------------------------------------------------------------------------
CLASS : U8
------------
PL Bib USSA COMPETITOR------------------------ TIME TIME TOTAL
Nr Nr SURNAME NAME NAT/YR 1stRUN 2ndRUN TIME
1 11 GODOMSKY, ETHAN 42.62 42.19 1:24.81
2 17 ABELSON, SAM 43.05 44.24 1:27.29
3 14 MORTON, FINN 44.98 44.04 1:29.02
4 15 KLEMPERER, NICHOLAS 47.35 45.36 1:32.71
5 18 SHANAMAN, SAWYER 52.14 51.83 1:43.97
6 19 NORRIS, ASHER 53.62 1:03.25 1:56.87
DID NOT START 1st RUN
12 BALZ, CHARLES
DISQUALIFIED 1st RUN
13 MULLEY, CAELAN GATE 0 50.75
CLASS : U10
------------
PL Bib USSA COMPETITOR------------------------ TIME TIME TOTAL
Nr Nr SURNAME NAME NAT/YR 1stRUN 2ndRUN TIME
1 56 CHRISITIE, IAN 38.77 38.87 1:17.64
2 57 MONSON, PORTER 40.30 40.64 1:20.94
3 68 HARE, ANDREW 41.78 41.23 1:23.01
4 63 HERING, JAMISON 41.35 41.70 1:23.05
5 51 MOORE, REECE 41.59 42.07 1:23.66
6 60 MARQUIS, LANDON 41.70 42.40 1:24.10
7 61 LINDOW, OWEN 42.21 42.14 1:24.35
8 54 NICHOLS, TREVOR 43.07 42.34 1:25.41
9 67 MCCULLOUGH, ANDREW 42.54 42.90 1:25.44
10 64 HEPBURN, JACK 42.01 43.62 1:25.63
11 55 KEEN, MAXIMILIAN 42.28 44.04 1:26.32
12 66 GOODE, ANSEL 44.11 42.57 1:26.68
13 90 HOEFT, ELIJAH 45.72 46.38 1:32.10
14 138 HOEFT, GRAYSON 48.09 46.79 1:34.88
DID NOT START 1st RUN
53 MCCLELLAN, THOMAS
59 BLAND, TANNER
62 SHELDON, SAMUEL
65 BALZ, WILLIAM
DISQUALIFIED 1st RUN
52 WATSON, DANIEL GATE 0 GATE 0
DISQUALIFIED 2nd RUN
58 BARRY, HUDSON 42.71
CLASS : U12
------------
PL Bib USSA COMPETITOR------------------------ TIME TIME TOTAL
Nr Nr SURNAME NAME NAT/YR 1stRUN 2ndRUN TIME
1 117 BECKERMAN, BENJAMIN 35.21 35.96 1:11.17
2 118 KNOBLOCH, JACKSON 36.52 36.68 1:13.20
3 112 BOUCHARD, ETHAN 38.69 36.71 1:15.40
4 120 SUMNER, ROBIE 37.77 37.76 1:15.53
5 101 SEAVEY, CHARLIE 37.19 38.61 1:15.80
6 114 LINDELOF, JETT 40.43 39.98 1:20.41
7 107 LOTUFF, RICKY 40.51 41.60 1:22.11
8 116 WHEELER, CLARK 40.60 42.13 1:22.73
9 104 HERING, LYLE 41.56 41.34 1:22.90
10 105 LOWE, JAXON 40.92 43.19 1:24.11
11 115 NEWSOM, LUCAS 43.39 43.75 1:27.14
12 109 BROCKE, JACK 53.12 49.91 1:43.03
13 20 POTTER, REED 53.76 1:18.54 2:12.30
DID NOT START 1st RUN
103 MCGOWAN, OWEN
111 BLAND, TYLER
113 ARCHER, DAWSON
119 NORRIS, BLAKE
DID NOT FINISH 1st RUN
108 KEEN, HARRISON 40.21
DISQUALIFIED 1st RUN
110 UTTAM, MILES GATE 0 42.90
DID NOT START 2nd RUN
16 TURNEY, SCOTTIE 44.15
DID NOT FINISH 2nd RUN
102 GWARJANSKI, ADAM 47.00
106 STROMAN, ASA 42.34
CLASS : U14
------------
PL Bib USSA COMPETITOR------------------------ TIME TIME TOTAL
Nr Nr SURNAME NAME NAT/YR 1stRUN 2ndRUN TIME
1 134 LABONTY, CODY 35.57 34.32 1:09.89
2 133 LABBE, CALEB 35.03 35.06 1:10.09
3 137 THOMPSON, CHRISTOPHER 34.79 36.19 1:10.98
4 135 THOMPSON, MATTHEW 35.35 35.97 1:11.32
5 142 BILODEAU, DYLAN 35.55 35.96 1:11.51
6 143 CHRISTIE, ANDREW 35.83 36.16 1:11.99
7 144 LACHANCE, NOAH 39.20 37.16 1:16.36
8 145 MCCULLOUGH, ALEXANDER 37.77 38.86 1:16.63
9 141 GOODSPEED, SAMUEL 37.75 39.57 1:17.32
10 140 PUNDERSON, CALVIN 39.40 39.41 1:18.81
11 147 OWEN, JACOB 40.91 42.12 1:23.03
DID NOT START 1st RUN
132 RESERVITZ, NATE
146 BROTT, EMERSON
DID NOT FINISH 1st RUN
139 LINDELOF, LAKE 35.77
DISQUALIFIED 1st RUN
136 BRANN, CONNOR GATE 0 40.37
DID NOT START 2nd RUN
148 BELL, JORDAN 42.40
¹ attached report