Home | Races | Search | FAQ | Quotes | Link | Advertise | Split Second | NASTAR  
 

page: 1 2 3    Link to This RaceResults  
U10 U12 Festival - Single Crs, Combined
USA - ME - Sunday River
3/15/2014 9:30 AM

Finals Results by Ag¹print

                         SINGLE COURSE RACE  3/15/2014                    Page 1 
 
U10 U12 Festival 
 
 
CLASS : 6 
Pl Bib Class Team Name Run 1 Run 2 Result 
________________________________________________________________________________ 
1 1 6 GACP Kuftinec Tucker 1:08.09 (1) 1:30.70 (2) 2:38.79 (1) 
2 2 6 SPRT Hepburn Jack DSQ 1:03.61 (1) 
 
CLASS : 7 
Pl Bib Class Team Name Run 1 Run 2 Result 
________________________________________________________________________________ 
1 15 7 GACP Norris Blake 50.67 (1) 48.95 (1) 1:39.62 (1) 
2 7 7 GACP Mulley Maja 56.52 (2) 55.62 (2) 1:52.14 (2) 
3 14 7 SPRT Kerbel Benjamin 59.38 (3) 57.22 (3) 1:56.60 (3) 
4 13 7 SPRT Hare Andrew 59.39 (4) 58.99 (6) 1:58.38 (4) 
5 11 7 GACP Jerome Quinn 1:00.42 (6) 58.42 (5) 1:58.84 (5) 
6 10 7 GACP Joseph George 1:00.26 (5) 1:00.02 (7) 2:00.28 (6) 
7 9 7 SPRT Pelletier Ashley 1:06.13 (7) 1:03.10 (8) 2:09.23 (7) 
8 12 7 Mt. A Carroll George 1:20.24 (8) 58.39 (4) 2:18.63 (8) 
9 6 7 SPRT Simard Sophie DSQ 1:03.10 (8) 
 
CLASS : 8 
Pl Bib Class Team Name Run 1 Run 2 Result 
________________________________________________________________________________ 
1 28 8 GACP Godomsky Nicker 46.12 (1) 47.37 (1) 1:33.49 (1) 
2 31 8 GACP Adey Jeffery 50.90 (4) 48.44 (2) 1:39.34 (2) 
3 29 8 GACP Monson Anya 49.25 (3) 50.16 (4) 1:39.41 (3) 
4 25 8 Jessen Lily 51.42 (5) 49.69 (3) 1:41.11 (4) 
5 24 8 GACP Sumner Robie 52.92 (6) 51.64 (6) 1:44.56 (5) 
6 26 8 GACP Jerome Riley 55.07 (7) 54.25 (7) 1:49.32 (6) 
7 21 8 GACP Bouschard Ethan 55.11 (8) 55.40 (8) 1:50.51 (7) 
8 20 8 SPRT Mellin Lela 59.48 (9) 57.20 (10) 1:56.68 (8) 
9 35 8 GACP Chartier Aiyana 1:03.09 (10) 56.76 (9) 1:59.85 (9) 
10 18 8 SPRT Schwartz Logan 1:07.13 (11) 59.65 (11) 2:06.78 (10) 
11 27 8 GACP McGowan Owen 1:09.63 (12) 1:03.62 (12) 2:13.25 (11) 
12 34 8 GACP Weil Sophie DSQ 50.88 (5) 
13 33 8 SBSC Sheperd Liam 46.57 (2) DSQ 
14 30 8 RMSC Marquis Landon 1:10.13 (13) DSQ 
 
CLASS : 9 
Pl Bib Class Team Name Run 1 Run 2 Result 
________________________________________________________________________________ 
1 48 9 GACP Beckerman Ben 44.50 (2) 42.25 (1) 1:26.75 (1) 
2 36 9 GACP Sullivan Emma 43.61 (1) 44.51 (3) 1:28.12 (2) 
3 63 9 GACP Blair Huntley 46.19 (3) 42.46 (2) 1:28.65 (3) 
4 39 9 BRC Hodges Silas 47.15 (5) 45.49 (4) 1:32.64 (4) 
5 60 9 GACP Carr Lydia 49.97 (6) 46.63 (5) 1:36.60 (5) 
6 55 9 GACP Riedell Sara 51.85 (7) 50.81 (7) 1:42.66 (6) 
7 37 9 GACP Stjernfeldt Henrik 53.63 (11) 49.28 (6) 1:42.91 (7) 
8 53 9 SPRT Black Sam 53.50 (10) 51.38 (8) 1:44.88 (8) 
9 58 9 GACP Teaguis Timothy 52.63 (8) 52.35 (10) 1:44.98 (9) 
10 57 9 GACP Hagood Natalie 52.90 (9) 52.15 (9) 1:45.05 (10) 
 
________________________________________________________________________________ 
 
Ski Club Software from www.SplitSecond.com 3/15/2014 12:24:39 

page: 1 2 3             ¹ attached report
Widgets    Upload/View Logos
All results are 'unofficial'     Copyright © 2016 Split Second Sports Timing, Inc., All rights reserved