Home | U.S. Races | Non U.S. Races | Search | FAQ | Quotes | Link | Advertise | Split Second | NASTAR  
 

page: 1 2 3 4    Link to This RaceResults  
MATT HARNETT MEMORIAL DUAL SL - Dual, Best
USA - VT - Killington The Beast
3/24/2013 9:30 AM

Results¹print

                          DUAL COURSE RACE  3/24/2013                     Page 1 
 
MATT HARNETT MEMORIAL DUAL SL 
KSC/KMS 
 
 
CLASS : U10 
Pl Bib Class Team Name Blue Red Result 
________________________________________________________________________________ 
1 23 U10 KSC Caroline Roy 24.03 (3) 23.10 (2) 47.13 (1) 
2 42 U10 OKE Drew Visnic 23.82 (2) 23.38 (5) 47.20 (2) 
3 37 U10 CG Oscar Preisler 24.50 (8) 22.82 (1) 47.32 (3) 
4 18 U10 STC Emily Gillis 23.67 (1) 23.68 (6) 47.35 (4) 
5 28 U10 KSC Austin Clarke 24.21 (6) 23.29 (3) 47.50 (5) 
6 41 U10 KSC Tucker Schultz 24.19 (5) 23.32 (4) 47.51 (6) 
7 36 U10 KSC Chase Muller 24.08 (4) 24.04 (7) 48.12 (7) 
8 32 U10 OKE Brennan Hynes 24.48 (7) 24.51 (8) 48.99 (8) 
9 33 U10 OKE John Kelleher 24.86 (9) 24.69 (10) 49.55 (9) 
10 35 U10 OKE William Marra 26.00 (15) 24.68 (9) 50.68 (10) 
11 31 U10 OKE William Harris 25.66 (12) 25.05 (12) 50.71 (11) 
12 26 U10 KSC Eliza Spain 25.45 (10) 25.45 (14) 50.90 (12) 
13 19 U10 OKE Erin Kelleher 26.54 (18) 24.92 (11) 51.46 (13) 
14 29 U10 KSC Christopher Fallon 26.69 (21) 25.07 (13) 51.76 (14) 
15 24 U10 OKE Reilly Shea 25.94 (14) 26.11 (15) 52.05 (15) 
16 27 U10 GUN Christopher Bennet 26.10 (16) 26.52 (17) 52.62 (16) 
17 15 U10 KSC Sarah Bona 26.99 (22) 26.37 (16) 53.36 (17) 
18 39 U10 KSC Alex Rice 26.67 (20) 26.91 (18) 53.58 (18) 
19 22 U10 KSC Isabel Redrup 26.19 (17) 27.79 (23) 53.98 (19) 
20 34 U10 KSC Benjamin Lawton 26.65 (19) 28.18 (24) 54.83 (20) 
21 30 U10 KSC Edward Gentner 27.22 (23) 27.71 (22) 54.93 (21) 
22 40 U10 KSC Gaven Schain 27.51 (24) 27.50 (20) 55.01 (22) 
23 20 U10 KSC Ava Perlov 28.74 (26) 27.04 (19) 55.78 (23) 
24 16 U10 KSC Julia Brown 31.46 (27) 30.22 (25) 1:01.68 (24) 
25 25 U10 KSC Savanna Shettler 32.59 (28) 31.11 (26) 1:03.70 (25) 
26 38 U10 KSC Liam Quinlan DSQ 27.68 (21) 
27 14 U10 KSC Ashley Anderson 25.69 (13) DNS 
28 21 U10 CG Amanda Quiles 25.46 (11) DSQ 
29 17 U10 KSC Isabella Clark-ald 27.83 (25) DSQ 
 
CLASS : U12 
Pl Bib Class Team Name Blue Red Result 
________________________________________________________________________________ 
1 66 U12 KSC Mikayla Stolar 20.65 (1) 20.42 (1) 41.07 (1) 
2 76 U12 KSC Patrick Coughlin 21.04 (2) 20.89 (2) 41.93 (2) 
3 55 U12 KSC Isabelle Jenne 21.68 (3) 21.04 (3) 42.72 (3) 
4 79 U12 STC Daniel Gillis 21.82 (4) 21.79 (4) 43.61 (4) 
5 68 U12 COCH Lena Sauter 21.87 (5) 21.82 (5) 43.69 (5) 
6 87 U12 KSC Tanner Schultz 22.32 (7) 21.83 (6) 44.15 (6) 
7 84 U12 CG Cooper Mandel 22.09 (6) 22.09 (10) 44.18 (7) 
8 70 U12 OMS Ryan Beardsley 22.42 (8) 21.95 (7) 44.37 (8) 
9 56 U12 OMS Lydia Kelleher 22.46 (9) 22.16 (11) 44.62 (9) 
10 43 U12 KSC Isabella Amico 22.92 (15) 22.06 (9) 44.98 (10) 
11 67 U12 KSC Lyla Zegelstein 23.03 (17) 22.05 (8) 45.08 (11) 
12 50 U12 KSC Francesca Castelli 22.69 (12) 22.51 (14) 45.20 (12) 
13 48 U12 KSC Sydney Bennett 22.89 (13) 22.47 (12) 45.36 (13) 
 
________________________________________________________________________________ 
 
Ski Club Software from www.SplitSecond.com 3/24/2013 3:22:24 PM 

page: 1 2 3 4             ¹ attached report
Widgets    Upload/View Logos
All results are 'unofficial'     Copyright © 2016 Split Second Sports Timing, Inc., All rights reserved