Home | U.S. Races | Non U.S. Races | Search | FAQ | Quotes | Link | Advertise | Split Second | NASTAR  
 

page: 1 2    Link to This RaceResults  
Official Results¹
MPA State High School Championships Class B Womens SL - Single Crs, Combined
USA - ME - Mt.Abram
2/23/2011 12:00 PM

1st Run Start List¹print

             MPA State High School Championships Class B Womens SL       Page 1 
February 23, 2011 Mt Abram 
Timing and Results by: All Sports Events 
www.allsportsevents.com 
Start Order 
 
St Bib Name Team Seed Run 1 Run 2 
________________________________________________________________________________ 
1 71 Sara Paclet Cape Elizabeth 1 _______ _______ 
2 72 Leika Scott* Falmouth 1 _______ _______ 
3 73 Emma Bartlett Presque Isle 1 _______ _______ 
4 74 Kera Miller Mountian Valley 1 _______ _______ 
5 75 Caitlin Throne Camden 1 _______ _______ 
6 76 Victoria Girardin Lake Region 1 _______ _______ 
7 77 Katie Morency Gray-New Gloucest 1 _______ _______ 
8 78 Deanna Morse Maranacook 1 _______ _______ 
9 79 Laura Collins* Caribou 1 _______ _______ 
10 80 Elise Luce Mt. Abram 1 _______ _______ 
11 81 Smythe Eddy Yarmouth 1 _______ _______ 
12 82 Allie Lycan Falmouth 2 _______ _______ 
13 83 Chelsey Carroll Presque Isle 2 _______ _______ 
14 84 Courtney Carlson Mountian Valley 2 _______ _______ 
15 85 Allie Heckerd Camden 2 _______ _______ 
16 86 Jacqueline Black Lake Region 2 _______ _______ 
17 87 Amanda Giggey* Gray-New Gloucest 2 _______ _______ 
18 88 Maddalena ChiappettaMaranacook 2 _______ _______ 
19 89 Lydia Kieffer Caribou 2 _______ _______ 
20 90 Erin Luce Mt. Abram 2 _______ _______ 
21 91 Claudia Lockwood Yarmouth 2 _______ _______ 
22 92 Elizibeth Caraw Falmouth 3 _______ _______ 
23 93 Shea Brown Presque Isle 3 _______ _______ 
24 94 Katherine Collette Mountian Valley 3 _______ _______ 
25 95 Julie Beauchesne* Camden 3 _______ _______ 
26 96 Emily Doviak Lake Region 3 _______ _______ 
27 97 Sarah Pelkey* Gray-New Gloucest 3 _______ _______ 
28 98 Ashley Walklate Maranacook 3 _______ _______ 
29 99 Jessica Zbylut Caribou 3 _______ _______ 
30 100 Emily Listowich Mt. Abram 3 _______ _______ 
31 101 Rebecca Bell* Yarmouth 3 _______ _______ 
32 102 McKenzie Myers Falmouth 4 _______ _______ 
33 103 Shelby Condon Presque Isle 4 _______ _______ 
34 104 Rebecca Maifeld Mountian Valley 4 _______ _______ 
35 105 Hayley Aydelott Camden 4 _______ _______ 
36 106 Nicole Marucci Lake Region 4 _______ _______ 
37 107 Natalie Robbins Gray-New Gloucest 4 _______ _______ 
38 108 Mallory McDonnald Maranacook 4 _______ _______ 
39 109 Courtney Burby Caribou 4 _______ _______ 
40 110 Siri Noris Mt. Abram 4 _______ _______ 
41 111 Taylor Hornney Yarmouth 4 _______ _______ 
42 112 Sara Jacobson Falmouth 5 _______ _______ 
43 113 Shannon Sweeny Presque Isle 5 _______ _______ 
44 114 Elezibeth Adley Mountian Valley 5 _______ _______ 
45 115 Emma Conover* Camden 5 _______ _______ 
46 116 Paige Kennison Lake Region 5 _______ _______ 
47 117 Robin Pelke Gray-New Gloucest 5 _______ _______ 
48 118 Sydney Gilbert Maranacook 5 _______ _______ 
49 119 Mary Jo Sheehan Caribou 5 _______ _______ 
50 120 Catherine Bery Mt. Abram 5 _______ _______ 
51 121 Chapin Dorsett Yarmouth 5 _______ _______ 
52 122 Kathryn Carew Falmouth 6 _______ _______ 
 
___________________________________________________________________________________________ 
 
Ski Club Software from www.SplitSecond.com 2/22/2011 2:16:45 PM 

page: 1 2             ¹ attached report
Widgets    Upload/View Logos
All results are 'unofficial'     Copyright © 2016 Split Second Sports Timing, Inc., All rights reserved