Home | U.S. Races | Non U.S. Races | Search | FAQ | Quotes | Link | Advertise | Split Second | NASTAR  
 

page: 1 2    Link to This RaceResults  
Official Results (SM¹
MPA State High School Championships Class B Mens GS - Single Crs, Combined
USA - ME - Mt.Abram
2/22/2011 9:00 AM

1st Run Start List¹print

              MPA State High School Championships Class B Mens GS        Page 1 
February 22, 2011 Mt Abram 
Timing and Results by: All Sports Eevents 
www.allsportsevents.com 
Start Order 
 
St Bib Name Team Seed Run 1 Run 2 
________________________________________________________________________________ 
1 1 Noah Labozzo Gray-New Gloucest 1 _______ _______ 
2 2 Jack Tragert Lake Region 1 _______ _______ 
3 3 Nathan Nicols Mountain Valley 1 _______ _______ 
4 4 Gary Kersbergen MCI 1 _______ _______ 
5 5 Nolan McDuffie Caribou 1 _______ _______ 
6 6 Patrick Vigue Yarmouth 1 _______ _______ 
7 7 Patrick Banahan Mt. Abram 1 _______ _______ 
8 8 Phillip Bergeron Waterville 1 _______ _______ 
9 9 Taylor Harrison Camden 1 _______ _______ 
10 10 Derek Roberts Cape Elizabeth 1 _______ _______ 
11 11 Alex Tooth Maranacook 1 _______ _______ 
12 12 Gabriel Player* Presque Isle 1 _______ _______ 
13 13 Joseph Lesniak Falmouth 1 _______ _______ 
14 14 Tyler Holmquist* Gray-New Gloucest 2 _______ _______ 
15 15 Wesley Sulloway Lake Region 2 _______ _______ 
16 16 Nathan Papsadora Mountain Valley 2 _______ _______ 
17 17 Dean Walker Caribou 2 _______ _______ 
18 18 Drew Grout Yarmouth 2 _______ _______ 
19 19 Dylan McFarland Mt. Abram 2 _______ _______ 
20 20 Lalor Crockett Camden 2 _______ _______ 
21 21 Sam Barber Cape Elizabeth 2 _______ _______ 
22 22 Sean Daigle* Maranacook 2 _______ _______ 
23 23 Matthew Sullivan` Presque Isle 2 _______ _______ 
24 24 Alexander Gowen Falmouth 2 _______ _______ 
25 25 Robert Morency Gray-New Gloucest 3 _______ _______ 
26 26 Clark Sulloway* Lake Region 3 _______ _______ 
27 27 Nicholas Woods* Mountain Valley 3 _______ _______ 
28 28 Sean Barbosa Caribou 3 _______ _______ 
29 29 Matt Highland Yarmouth 3 _______ _______ 
30 30 Caleb Taylor Mt. Abram 3 _______ _______ 
31 31 Cole Ellison Camden 3 _______ _______ 
32 32 Jack Barbar Cape Elizabeth 3 _______ _______ 
33 33 Alex Daigle Maranacook 3 _______ _______ 
34 35 Kyle MacCallum Presque Isle 3 _______ _______ 
35 36 Austin Couch Falmouth 3 _______ _______ 
36 37 Pierce Stevens Gray-New Gloucest 4 _______ _______ 
37 38 Brendon Harmon Lake Region 4 _______ _______ 
38 39 Ian Sweetser Mountain Valley 4 _______ _______ 
39 40 Dylan Ouellette Caribou 4 _______ _______ 
40 41 Carter Dorsett Yarmouth 4 _______ _______ 
41 42 Alex James Mt. Abram 4 _______ _______ 
42 43 Brendan Carey Camden 4 _______ _______ 
43 45 Lucas Dvorozniak Cape Elizabeth 4 _______ _______ 
44 46 Kelby Mace Maranacook 4 _______ _______ 
45 47 Jacob Towle* Presque Isle 4 _______ _______ 
46 48 Benjamin Hilfrank Falmouth 4 _______ _______ 
47 49 Robby Sutherland Gray-New Gloucest 5 _______ _______ 
48 50 Jeremy Black Lake Region 5 _______ _______ 
49 51 David Adley Mountain Valley 5 _______ _______ 
50 52 Kevin Strid Caribou 5 _______ _______ 
51 53 Ben Woodbury* Yarmouth 5 _______ _______ 
52 54 James Gushee Camden 5 _______ _______ 
 
___________________________________________________________________________________________ 
 
Ski Club Software from www.SplitSecond.com 2/21/2011 6:30:14 PM 

page: 1 2             ¹ attached report
Widgets    Upload/View Logos
All results are 'unofficial'     Copyright © 2017 Split Second Sports Timing, Inc., All rights reserved