Home | U.S. Races | Non U.S. Races | Search | FAQ | Link | Advertise | Split Second | NASTAR  
 

page: 1 2    Link to This RaceResults  
CAT 4 Results¹
CAT 2 Results¹
CAT 1 Results¹
Golden Rose Mens Race C - Slalom, Men
USA - OR - TImberline
5/27/2018 8:30 AM

CAT 3 Results¹print

                              U.S. SKI and SNOWBOARD                               
 
GOLDEN ROSE  
 
NAT RACE CODE No. U1647  
Mt Hood Race Team And Academy MAY 27, 2018 
TImberline PNSA 
-------------------------------------------------------------------------------- 
 
S L A L O M M E N  
RESULTS WITH RANKS CAT 3  
 
JURY TECHNICAL DATA 
 
TD Cravens, Robert (USA) COURSE WEST MILE 
REFEREE Pickering, Jeff (USA) START 2130 M 
CHIEF OF RACE Spadaro, Jason (USA) FINISH 1990 M 
VERTICAL DROP 140 M 
 
HOMOLOG.Nr. See TD Report 
 
 
1st RUN 2nd RUN 
COURSE SETTER Keller, Lester (USA) Harris, Chuck (USA) 
FORERUNNERS -A- Howell, Tyler (USA) -A- Howell, Tyler (USA) 
-B- Rogers, Henry (USA) -B- Rogers, Henry (USA) 
-C- Kafka, Matthew (USA) -C- Kafka, Matthew (USA) 
-D- Simpson,Zoe (USA) -D- Simpson, Zoe (USA) 
-E- -E-  
 
GATES/DIR CHANGES 64/(61) 63/(60) 
START TIME 8:30 23:30 
 
-------------------------------------------------------------------------------- 
 
ST BIB COMPETITOR------------------------ 
NO NO SURNAME NAME CLS CLUB/YR RUN 1 RUN 2 TOTAL 
 
48 50 Stewart, Miles U16 SARS 59.95 (32) 57.69 (31) 1:57.64 (28) 
45 47 Klebleev, Timur U16 MAC 1:00.66 (36) 58.28 (33) 1:58.94 (31) 
42 44 Sickler, Thomas U16MBSEF 1:01.19 (39) 58.40 (34) 1:59.59 (33) 
66 110 Bourgault, Remy U14 MHA 1:02.11 (43) 58.00 (32) 2:00.11 (35) 
51 53 Streedain, Nils U16 MRT 1:01.13 (38) 59.10 (35) 2:00.23 (36) 
44 46 Troyer, Benjamin U16 LPRT 1:01.23 (40) 1:00.80 (43) 2:02.03 (39) 
53 57 Holton, Zac U14 SPAC 1:01.96 (41) 1:00.40 (39) 2:02.36 (41) 
49 51 Brown, Campbell U16 MHA 1:02.08 (42) 1:01.61 (47) 2:03.69 (42) 
54 58 Walker, Jonny U16 MHA 1:03.31 (47) 1:00.72 (42) 2:04.03 (43) 
63 69 Brown, Levi U14 MHA 1:03.93 (51) 1:00.47 (40) 2:04.40 (45) 
55 59 Paek, Alexander U16 TAS 1:02.93 (45) 1:01.77 (49) 2:04.70 (46) 
61 67 Hulbert, Christopher U14 MAC 1:04.69 (55) 1:00.61 (41) 2:05.30 (47) 
64 70 Pickett, Casey U16 MRT 1:04.12 (53) 1:01.19 (46) 2:05.31 (48) 
65 71 Farwig, Jake U14MBSEF 1:03.86 (50) 1:01.74 (48) 2:05.60 (49) 
57 61 Dale, Jack U16 SSRA 1:03.31 (47) 1:02.89 (58) 2:06.20 (50) 
 
 
27-05-18 / TImberline LIST: NLM1418 U1647 SM0 / 1 
-------------------------------------------------------------------------------- 
DATA PROCESSING BY SPLIT SECOND TIMING TAG HEUER CP 545 TIMING 

page: 1 2             ¹ attached report
Widgets    Upload/View Logos
All results are 'unofficial'     Copyright © 2018 Split Second Sports Timing, Inc., All rights reserved