Home | Races | Search | FAQ | Quotes | Link | Advertise | Split Second | NASTAR  
 

page: 1 2    Link to This RaceResults  
Team Results¹
J5 Festival - Slalom - Single Crs, Combined
USA - MA - Blandford Ski Area
3/6/2010 2:00 PM

Indv. Resuls¹print

                          SINGLE COURSE RACE  3/6/2010                    Page 1 
 
J5 Festival - Slalom 
 
Pl Bib Class Team Name Run 1 Run 2 Combined 
________________________________________________________________________________ 
1 15 Spyde Carlson Nils 51.09 (1) 53.88 (1) 1:44.97 (1) 
2 25 Rocke Dunham Andrew 56.59 (3) 56.85 (2) 1:53.44 (2) 
3 55 Rocke Robinson Jakob 57.52 (4) 57.40 (3) 1:54.92 (3) 
4 13 Fire Carellas Sophia 56.00 (2) 59.91 (6) 1:55.91 (4) 
5 64 Fire Urdang Eleanor 57.67 (5) 58.57 (4) 1:56.24 (5) 
6 53 Spyde Ottoson Nick 58.51 (7) 59.06 (5) 1:57.57 (6) 
7 19 Bode Dannis Alexa 57.95 (6) 1:00.93 (9) 1:58.88 (7) 
8 26 Light Emerson Ben 59.45 (8) 59.95 (7) 1:59.40 (8) 
9 57 Light Simkowitz Maya 59.72 (9) 1:01.12 (11) 2:00.84 (9) 
10 52 Rocke Ottoson Cam 1:00.66 (11) 1:00.51 (8) 2:01.17 (10) 
11 31 Faste Hsieh Jason 1:01.97 (14) 1:01.07 (10) 2:03.04 (11) 
12 60 Bode Taber Olivia 1:00.28 (10) 1:03.13 (14) 2:03.41 (12) 
13 17 Flawl Coughlin Patrick 1:01.21 (12) 1:02.22 (12) 2:03.43 (13) 
14 44 Fire Mascridelli Matthe 1:01.50 (13) 1:03.19 (15) 2:04.69 (14) 
15 27 Spyde Emerson John 1:02.31 (15) 1:02.49 (13) 2:04.80 (15) 
16 38 Fire Leopold Clavdia 1:03.13 (17) 1:04.19 (17) 2:07.32 (16) 
17 12 Faste Caminiti Daniel 1:03.99 (19) 1:03.90 (16) 2:07.89 (17) 
18 33 Faste Jackson Cooper 1:03.00 (16) 1:05.28 (18) 2:08.28 (18) 
19 46 Bode Mathison Jack 1:03.85 (18) 1:05.83 (20) 2:09.68 (19) 
20 9 Rocke Brown Peter 1:04.78 (20) 1:06.00 (21) 2:10.78 (20) 
21 37 Snow Lavrentyev Mark 1:05.47 (22) 1:05.55 (19) 2:11.02 (21) 
22 45 Faste Mascridelli Jack 1:05.12 (21) 1:06.31 (22) 2:11.43 (22) 
23 63 Super Tophoff Nina 1:06.17 (23) 1:06.65 (23) 2:12.82 (23) 
24 34 Bode Jordan Liam 1:06.72 (24) 1:08.47 (26) 2:15.19 (24) 
25 65 Spyde Urdang Kit 1:07.98 (28) 1:07.84 (25) 2:15.82 (25) 
26 1 Faste Alberichi Jack 1:08.35 (30) 1:07.58 (24) 2:15.93 (26) 
27 5 Faste Behler Shane 1:07.26 (25) 1:09.54 (31) 2:16.80 (27) 
28 24 Snow Dunbar Peter 1:08.71 (32) 1:08.79 (27) 2:17.50 (28) 
29 56 Super Ryder Carly 1:08.69 (31) 1:09.39 (29) 2:18.08 (29) 
30 54 Snow Phair Kathryn 1:07.73 (26) 1:10.46 (32) 2:18.19 (30) 
31 4 Fire Baun Benjamine 1:09.04 (34) 1:09.53 (30) 2:18.57 (31) 
32 16 Bode Chudy Emily 1:08.08 (29) 1:10.70 (33) 2:18.78 (32) 
33 40 Spyde Lindburg Eliza 1:09.52 (36) 1:11.35 (34) 2:20.87 (33) 
34 48 Rocke Morin Edmund 1:07.94 (27) 1:13.01 (36) 2:20.95 (34) 
35 18 Light Coughlin Sloan 1:09.20 (35) 1:11.97 (35) 2:21.17 (35) 
36 32 Flawl Hurry Mac 1:08.96 (33) 1:13.32 (38) 2:22.28 (36) 
37 61 Super Taber Trevor 1:09.85 (37) 1:14.31 (40) 2:24.16 (37) 
38 35 Faste Kemmer Tyler 1:11.41 (39) 1:13.24 (37) 2:24.65 (38) 
39 51 Spyde Oreilly Alexander 1:10.50 (38) 1:14.73 (43) 2:25.23 (39) 
40 69 Rocke Adamec Thor 1:12.37 (40) 1:14.32 (41) 2:26.69 (40) 
41 70 Spyde Hitchcock Thomas 1:13.08 (42) 1:14.72 (42) 2:27.80 (41) 
42 7 Fire Bradley Ayla 1:12.78 (41) 1:15.22 (44) 2:28.00 (42) 
43 23 Rocke Drohen Rebecca 1:15.50 (49) 1:14.24 (39) 2:29.74 (43) 
44 49 Light Neuburger Leigh 1:14.93 (44) 1:15.62 (46) 2:30.55 (44) 
45 47 Super Moore Ryan 1:15.64 (50) 1:15.22 (44) 2:30.86 (45) 
46 28 Bode Fleming Jesse 1:14.54 (43) 1:16.76 (48) 2:31.30 (46) 
47 29 Super Grandi Olivia 1:14.97 (46) 1:16.60 (47) 2:31.57 (47) 
48 41 Rocke Liu Harrison 1:15.10 (47) 1:18.15 (50) 2:33.25 (48) 
49 62 Snow Tophoff Katja 1:15.44 (48) 1:17.81 (49) 2:33.25 (48) 
 
________________________________________________________________________________ 
 
Ski Club Software from www.SplitSecond.com 3/7/2010 10:02:41 AM 

page: 1 2             ¹ attached report
Widgets    Upload/View Logos
All results are 'unofficial'     Copyright © 2016 Split Second Sports Timing, Inc., All rights reserved