Home | U.S. Races | Non U.S. Races | Search | FAQ | Link | Advertise | Split Second | NASTAR  
 

page: 1 2 3    Link to This RaceResults  
Results By Class - L¹
Overall-Gentlemen¹
Overall-Ladies¹
2018 CLUB CHAMPIONSHIPS - GIANT SLALOM - Single Crs, Best
CAN - ON - HORSESHOE VALLEY
3/3/2018 10:00 PM

Results By Class - G¹print

                         SINGLE COURSE RACE  2018-03-03                   Page 1 
 
2018 CLUB CHAMPIONSHIPS 
GIANT SLALOM and SLALOM 
Timing provided by TIMING SHACK 
 
 
CLASS : SB-U12 
Pl Bib Class Team Name Run 1 Run 2 Result 
________________________________________________________________________________ 
1 96 SB-U1 Benjamin (cool man 39.05 (1) 42.47 (1) 1:21.52 (1) 
 
CLASS : SB-U14 
Pl Bib Class Team Name Run 1 Run 2 Result 
________________________________________________________________________________ 
1 106 SB-U1 Damian Kojic 37.91 (1) 43.61 (2) 1:21.52 (1) 
2 102 SB-U1 Jonathan Dabrowski 39.21 (2) 43.99 (3) 1:23.20 (2) 
3 108 SB-U1 Shaun Rovina 49.75 (3) 39.89 (1) 1:29.64 (3) 
 
CLASS : U06 
Pl Bib Class Team Name Run 1 Run 2 Result 
________________________________________________________________________________ 
1 115 U06 Connor Huen 1:15.09 (3) 1:06.62 (2) 2:21.71 (1) 
2 63 U06 Noah Crampton 1:20.48 (4) 1:05.04 (1) 2:25.52 (2) 
3 19 U06 Harland Traversy 39.12 (1) DSQ 
4 87 U06 Nektarios Anonieh 1:10.59 (2) 
 
CLASS : U08 
Pl Bib Class Team Name Run 1 Run 2 Result 
________________________________________________________________________________ 
1 43 U08 Thomas Claassen 31.74 (1) 33.40 (1) 1:05.14 (1) 
2 7 U08 Keaton Hawker-Budl 34.04 (2) 34.10 (2) 1:08.14 (2) 
3 69 U08 Aidan Campell 35.19 (3) 37.07 (5) 1:12.26 (3) 
4 70 U08 Ethan Huen 35.74 (4) 36.94 (4) 1:12.68 (4) 
5 112 U08 Ailbe Fraser 37.52 (7) 36.77 (3) 1:14.29 (5) 
6 84 U08 Michael Wichar 37.48 (6) 39.25 (7) 1:16.73 (6) 
7 67 U08 Parker Bigwood 37.41 (5) 40.94 (9) 1:18.35 (7) 
8 116 U08 Calder Faber 38.32 (8) 40.51 (8) 1:18.83 (8) 
9 113 U08 Eamon Fraser 40.31 (10) 38.79 (6) 1:19.10 (9) 
10 89 U08 Connor Nontell 40.13 (9) 43.09 (12) 1:23.22 (10) 
11 73 U08 Joseph Godfrey 41.88 (12) 42.54 (11) 1:24.42 (11) 
12 90 U08 Benjamin Somervill 42.53 (13) 42.39 (10) 1:24.92 (12) 
13 132 U08 TUDDOR 46.16 (15) 43.53 (13) 1:29.69 (13) 
14 24 U08 Gavin Kinch 45.64 (14) 45.79 (14) 1:31.43 (14) 
15 122 U08 Elliot Mathew 53.38 (16) 48.69 (15) 1:42.07 (15) 
16 77 U08 William Bennett 41.27 (11) DSQ 
 
CLASS : U10 
Pl Bib Class Team Name Run 1 Run 2 Result 
________________________________________________________________________________ 
1 3 U10 Cameron Muranaka 30.34 (1) 31.18 (1) 1:01.52 (1) 
2 86 U10 Anatolios Andonieh 33.06 (2) 34.01 (3) 1:07.07 (2) 
3 55 U10 Ryan Turner 33.22 (3) 33.89 (2) 1:07.11 (3) 
4 111 U10 Fionn (pronounced 36.06 (5) 37.14 (5) 1:13.20 (4) 
5 95 U10 Alexander Drace 37.96 (8) 35.60 (4) 1:13.56 (5) 
 
________________________________________________________________________________ 
 
Ski Club Software from www.SplitSecond.com 2018-03-04 10:55:55 PM 

page: 1 2 3             ¹ attached report
Widgets    Upload/View Logos
All results are 'unofficial'     Copyright © 2018 Split Second Sports Timing, Inc., All rights reserved