Home | U.S. Races | Non U.S. Races | Search | FAQ | Link | Advertise | Split Second | NASTAR  
 

    Link to This RaceResults  
Girls U8 Individual¹
Girls U8 Team Result¹
Boys U 8 Individual¹
Boys U8 slalom Team¹
Girls U10 Slalom Ind¹
Girls U10 Team Slalo¹
Boys U10 Boys Team S¹
NWR Birch U8 and U10 Slalom - Dual, Combined
USA - MI - Nubs Nob
2/4/2018 12:00 PM

Boys U10 Individual¹print

                           DUAL COURSE RACE  2/4/2018                     Page 1 
 
NWR Birch 2018 
 
Pl Bib Class Team Name Red Blue Result 
________________________________________________________________________________ 
1 116 U10 GTSC Brock Lewandowki 34.47 (1) 37.22 (2) 1:11.69 (1) 
2 128 U10 GTSC Dane Lewandowski 35.83 (2) 39.27 (3) 1:15.10 (2) 
3 122 U10 GTSC Cameron Lewandowsk 36.68 (3) 40.85 (4) 1:17.53 (3) 
4 66 U10 GTSC Rocco Elkins 43.03 (7) 36.93 (1) 1:19.96 (4) 
5 78 U10 ASA Corbin Bogard 38.86 (4) 42.64 (6) 1:21.50 (5) 
6 94 U10 GTSC Liam Wierzba 40.18 (5) 43.58 (7) 1:23.76 (6) 
7 64 U10 ASA Brady Roggenbeck 43.84 (9) 42.21 (5) 1:26.05 (7) 
8 98 U10 HRT Brady Mohr 43.76 (8) 44.61 (8) 1:28.37 (8) 
9 118 U10 HRT Gage Walter 44.28 (10) 48.51 (13) 1:32.79 (10) 
10 112 U10 NNR Taylor Keiswetter 46.70 (13) 46.68 (11) 1:33.38 (11) 
11 80 U10 GTSC Theo Jacks 44.84 (12) 51.02 (19) 1:35.86 (12) 
12 76 U10 NASA Hawthorne Sutherla 48.58 (16) 49.50 (15) 1:38.08 (14) 
13 102 U10 XLR8 John Sadrack 48.35 (15) 50.62 (17) 1:38.97 (15) 
14 106 U10 GTSC Hans Grueber 49.74 (18) 51.25 (20) 1:40.99 (16) 
15 104 U10 ASA Kawai West 49.29 (17) 51.79 (22) 1:41.08 (17) 
16 124 U10 HRT Judd Davis 52.82 (22) 53.00 (25) 1:45.82 (20) 
17 90 U10 NASA Bryce Cundiff 53.72 (25) 53.16 (26) 1:46.88 (22) 
18 88 U10 XLR8 Jacob Shingles 55.64 (32) 52.08 (23) 1:47.72 (23) 
19 130 U10 NNR Christopher Keiswe 55.50 (31) 53.32 (27) 1:48.82 (25) 
20 68 U10 HAT Isaac Veilleux 55.21 (28) 54.26 (28) 1:49.47 (26) 
21 84 U10 HRT Matthew Minor 58.27 (36) 51.76 (21) 1:50.03 (28) 
22 92 U10 ASA Benjamin Dyste 50.66 (19) 59.78 (35) 1:50.44 (29) 
23 134 U10 NNR Lukas Nemec 55.39 (29) 56.33 (31) 1:51.72 (30) 
24 132 U10 GTSC August Schwartz 1:00.13 (38) 1:01.02 (40) 2:01.15 (37) 
25 96 U10 HAT Max Uppal 1:03.50 (42) 59.54 (34) 2:03.04 (40) 
26 72 U10 NNR Conner Breckenfeld DSQ 45.76 (9) 
27 82 U10 HAT Nolan Kennedy DSQ 49.64 (16) 
28 86 U10 NNR Henry Dundon DNS 1:14.49 (51) 
29 110 U10 HRT Grady Rousse DNS DNS 
30 100 U10 NNR Mick Galbraith DNS DNS 
31 120 U10 NNR Connoer Kranig DNS DNS 
32 126 U10 NNR Steven Ozenberger DNS DNS 
33 114 U10 XLR8 Johan Yaksich DNS DNS 
34 108 U10 HAT Hudson Kindt DNS DNS 
35 74 U10 XLR8 Weston Buckley 41.36 (6) DSQ 
36 70 U10 HRT Grayden Love 52.06 (20) DSQ 
37 U10 NASA Ghost Racer 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
________________________________________________________________________________ 
 
Ski Club Software from www.SplitSecond.com 2/4/2018 12:11:24 PM 

¹ attached report
Widgets    Upload/View Logos
All results are 'unofficial'     Copyright © 2018 Split Second Sports Timing, Inc., All rights reserved