Home | U.S. Races | Non U.S. Races | Search | FAQ | Link | Advertise | Split Second | NASTAR  
 

    Link to This RaceResults  
Start List AM Race¹
SUMMIT CUP 1 / AM RACE (GIANT SLALOM) - Single Crs, Combined
USA - CO - KEYSTONE RESORT
1/7/2018 10:00 AM

List of Competitors¹print

  LIST OF COMPETITORS  1/7/2018 
(Please ignore order . Published start list will show correct order number) 
 
SUMMIT CUP - KEYSTONE RESORT 
JANUARY 07, 2018 
Epic Race Arena Top of Gondola 
 
 
Order Bib Name Class Team Gender Liability waiver (as of 01/06/2018 10:00am) 
____________________________________________________________________ 
 
 
 
 
U8 SNOWBOARDERS 
 
 
97 Bott Cash U8SB TSC M 
98 Donahue Liam U8SB TSC M 
99 Magee Dakota Sky U8SB TSC M 
100 Miller Colton U8SB TSC F 
101 Polatty Alana U8SB TSC F 
102 Polatty Rylan U8SB IND M 
103 Voegtle Declan U8SB TSC M 
 
U8 SKIERS 
 
 
104 Andersen Lucas U8SK IND M 
105 Bender Colin U8SK TSC M YES 
106 Bender Joshua U8SK TSC M YES 
107 Berchem Brynn U8SK IND F YES 
108 Brace Brooklyn U8SK TSC F 
109 Braunstein Elisabeth U8SK IND F 
110 Breakstone Laila U8SK TSC F 
111 Broecker Kayla U8SK TSC F 
112 Broecker Sydney U8SK TSC F 
113 Brownson Caroline U8SK IND F 
114 Carter Ryan U8SK TSC F 
115 Castle Malia U8SK TSC F 
116 Comeau Eli U8SK IND M YES 
117 Cost boden U8SK TSC M 
118 Crow Anderson U8SK TSC M 
119 Day James U8SK TSC M YES 
120 DeMarco Tatum U8SK TSC F 
121 Dean Easton U8SK TSC M YES 
122 Drummond Elizabeth U8SK TBK F YES 
123 Drummond Thomas U8SK TBK M YES 
124 George Nicholas U8SK TSC M 
125 Gregory Conor U8SK TSC M 
126 Han Devyn U8SK TBK F YES 
127 Hancock Oliver U8SK IND M 
128 Hendershott Kaden U8SK TSC M YES 
129 Heppe Charlie U8SK TSC F 
130 Hunt Hailey U8SK IND F 
131 Kasprzyk Bryn U8SK TBK F YES 
132 Kazmer Jack U8SK TSC M 
133 Kirschner Georgia U8SK TSC F 
134 Liu-Ernsting Arjen U8SK TSC M YES 
135 Martinez Leila U8SK TBK F YES 
136 Maurer Cody U8SK TSC M 
137 McCord Piers U8SK TSC M 
138 McCurdy Kai U8SK TSC M 
139 Mcmullen Miles U8SK TSC M 
140 Miller Jackie U8SK TSC F 
141 Moerk Teagan U8SK TBK F 
142 Opila Summit U8SK TSC F 
143 Ortiz Grady U8SK TBK M 
144 Paffrath Boden U8SK IND M YES 
145 Pallotta Joseph U8SK TSC M 
146 Plotkin Espen U8SK TSC M 
147 Pomerantz Charlie U8SK IND M YES 
148 Popek David U8SK IND M 
149 Popkova Eliska U8SK IND F 
150 Robinson Kate U8SK TSC F 
151 Rubinstein Micah U8SK TSC M 
152 Ryan Holly U8SK TSC F 
153 Shutler Sydney U8SK TSC F 
154 Smith Bella U8SK TSC F 
155 Sorensen Walker U8SK TSC M 
156 Stalter Cailey U8SK IND F 
157 Thompson Benjamin U8SK TSC M 
158 Tolle Alena U8SK TSC F 
159 Vela Harlow U8SK TSC F 
160 Wagner Matthew U8SK TSC M 
161 Walters Alexander U8SK TSC M 
162 Whatley Jack U8SK IND M 
163 Wilson Ethan U8SK TSC M 
164 Wood Anna U8SK TSC F 
165 Zuercher Emmett U8SK TBK M 
 
 
 
U10 SNOWBOARDERS 
 
4 Berchem Landon U10SB IND M 
5 Donahue Rosanne U10SB TSC F 
6 Hoover Jackson U10SB TSC M 
7 Mikolajewski Ella U10SB IND F 
8 Morton Maddie U10SB TSC F 
9 Polatty Brenner U10SB IND M 
10 VanAernam Jessie U10SB COOPER F YES 
11 Williams Lily U10SB TSC F 
12 Tyler lily U10SB TSC F 
 
U10 SKIERS 
 
 
13 Atherton Chase U10SK TSC M 
14 Braunstein Ty U10SK IND M 
15 Carter Shane U10SK TSC F 
16 Clark Kiernan U10SK TSC M 
17 DeKoskie Donovan U10SK TSC M 
18 Deschler Drake U10SK TSC M 
19 DiCarlo Jax U10SK IND M 
20 Disler Drew U10SK IND M 
21 Hamilton Austin U10SK IND M 
22 Han Graycen U10SK TBK F YES 
23 Hancock William U10SK IND M 
24 Harnisch Brooke U10SK TBK F 
25 Harris Cara U10SK TSC F 
26 Hunt Cody U10SK IND M 
27 Jaureguialzo Belen U10SK IND F YES 
28 Kazmer Kai U10SK IND M 
29 Lischka Nico U10SK TBK M YES 
30 Liu-Ernsting Paige U10SK TSC F YES 
31 Morgan Eden U10SK TSC F 
32 Navarre Spencer U10SK TSC M 
33 Pallotta Madeleine U10SK TSC F 
34 Peterson Benjamin U10SK TSC M 
35 Peterson Lydia U10SK TSC F 
36 Pittman Madison U10SK TBK F YES 
37 Pittman Tater Tot U10SK UNI F YES 
38 Ptolemy Madison U10SK TSC F 
39 Redman Taylor U10SK IND F YES 
40 Renton Anna U10SK TSC F 
41 Robinson Sydney U10SK TSC F 
42 Rubinstein Ella U10SK TSC F 
43 Simmons Marli U10SK TSC F 
44 Smith Josh U10SK IND M 
45 Smith clay U10SK TSC M 
46 Stalter Madison U10SK IND F 
47 Stoyanova alex U10SK IND F YES 
48 Sung Eva U10SK TSC F 
49 Susic Tyler U10SK TSC M 
50 Tancheff Nico U10SK TBK M 
51 White addison U10SK TSC F 
52 White grady U10SK TSC M 
53 Wilson Sylvie U10SK TSC F 
54 Wood Sarah U10SK TSC F 
55 Zilvitis Breen U10SK TSC F 
56 Zilvitis Jane U10SK TSC F 
57 Zuercher Charlie U10SK IND M 
 
U12 SNOWBOARDERS 
 
 
58 Clough Jackson U12SB TSC M 
59 Kier Bode U12SB TSC M 
60 Marks Quade (or Q) U12SB TSC M 
61 Parker Chase U12SB IND M 
62 VanAernam Jaylee U12SB COOPER F YES 
 
 
U12 SKIERS 
 
63 Brubaker Nicholas U12SK TSC M 
64 Bugbee Avery U12SK TSC F 
65 Danbury James U12SK TSC M 
66 Deschler Hayden U12SK TSC M 
67 DiCarlo Evan U12SK IND M 
68 Disler Lauren U12SK IND F 
69 Jaureguialzo Tomas U12SK IND M YES 
70 Loughran Casey U12SK TSC F 
71 McCarthy Callum U12SK TSC M 
72 McCurdy Max U12SK TSC M 
73 Mikolajewski Steve U12SK IND M 
74 Navarre Jackson U12SK TSC M 
75 Opila Trent U12SK IND M 
76 Paffrath Lowell U12SK IND M YES 
77 Parker Mira U12SK IND F 
78 Robinson Will U12SK TSC M 
79 Safford Benjamin U12SK TBK M YES 
80 Shriver Josh U12SK TBK M YES 
81 Simonetti Isabella U12SK TSC F YES 
82 Slack Carsten U12SK TSC M 
83 Smith Joey U12SK IND M 
84 Stalter Aaron U12SK IND M 
85 Stoyanova krissy U12SK IND F YES 
86 Tolle Bella U12SK TSC F 
87 Whatley Matson U12SK IND M 
88 Whitten Kai U12SK TSC M 
89 Wood John U12SK TSC M 
 
U14 SNOWBOARDERS 
 
90 Thompson Kathryn U14SB TSC F 
 
U14 SKIERS 
 
 
91 Kier Cooper U14SK IND M 
 
U16 SNOWBOARDERS 
 
92 Espinoza Jonathan U16SB Cooper M 
93 Sifuentes Jesus U16SB Cooper M 
 
U16 SKIERS 
 
94 Carrizales Steven U16SK IND M 
95 Elston Ali U16SK TSC F 
 
U19 SNOWBOARDERS (NOT ELIGIBLE BASED ON RACE ANNOUNCEMENT. PLEASE CONTACT RACE ORGANIZER) 
 
96 Espinoza Jon U19SB Cooper M 
 
 
 
 
INCOMPLETE INFORMATION 
 
1 Lyman Laura McAuley SB 
2 McChesney Nicole SB 
3 McGuire Katy SK 
 
 
 

¹ attached report
Widgets    Upload/View Logos
All results are 'unofficial'     Copyright © 2018 Split Second Sports Timing, Inc., All rights reserved