Home | U.S. Races | Non U.S. Races | Search | FAQ | Link | Advertise | Split Second | NASTAR  
 

page: 1 2    Link to This RaceResults  
SMAA SL - Single Crs, Combined
USA - ME - Shawnee Peak
1/13/2017 5:30 PM

Results W/Team Score¹print

                         SINGLE COURSE RACE  1/13/2017                    Page 1 
 
SHAWNEE PEAK 
1-13-17 SMAA SL Gorham-Host 
Boney Eagle, Marshwood, Traip, York, Scarborough, Windham, Cheverus, and Thorton 
 
 
CLASS : F 
Pl Bib Class Team Name Run 1 Run 2 Result 
________________________________________________________________________________ 
1 5 F CHEV Black Annesley 1:00.56 (4) 59.98 (1) 2:00.54 (1) 
2 21 F SCAR Johnson Emily 59.84 (1) 1:01.58 (2) 2:01.42 (2) 
3 15 F BE Spencer Nell 1:00.48 (3) 1:06.36 (3) 2:06.84 (3) 
4 6 F BE Rae Polly 1:00.32 (2) 1:07.99 (4) 2:08.31 (4) 
5 31 F GOR Ballard Estelle 1:07.96 (7) 1:08.99 (5) 2:16.95 (5) 
6 34 F SCAR Carriero Grace 1:09.97 (11) 1:10.62 (6) 2:20.59 (6) 
7 10 F MARSH Sullivan Ginny 1:10.12 (12) 1:15.52 (8) 2:25.64 (7) 
8 28 F MARSH Melino Alayna 1:10.44 (13) 1:15.48 (7) 2:25.92 (8) 
9 2 F MARSH Mundell Katie 1:04.35 (6) 1:22.64 (13) 2:26.99 (9) 
10 32 F MARSH Flynn Brooke 1:13.23 (14) 1:17.00 (10) 2:30.23 (10) 
11 19 F GOR Munkacsi Maggie 1:14.88 (15) 1:16.20 (9) 2:31.08 (11) 
12 37 F SCAR Winslow Meredith 1:15.22 (16) 1:18.87 (11) 2:34.09 (12) 
13 29 F SCAR Walker Ellie 1:16.49 (17) 1:18.94 (12) 2:35.43 (13) 
14 20 F MARSH Gale Alexandra 1:08.94 (8) 1:30.92 (17) 2:39.86 (14) 
15 36 F MARSH Chagnon Simone 1:19.29 (20) 1:23.12 (14) 2:42.41 (15) 
16 27 F GOR Dowdle Caroline 1:20.69 (21) 1:28.37 (15) 2:49.06 (16) 
17 17 F TA Crane Daniella 1:17.23 (18) 1:33.40 (19) 2:50.63 (17) 
18 14 F CHEV Pfeffer Sydney 1:21.36 (23) 1:32.27 (18) 2:53.63 (18) 
19 25 F CHEV Christensen Jennif 1:33.78 (28) 1:29.18 (16) 3:02.96 (19) 
20 42 F SCAR Carlson Maggie 1:28.07 (26) 1:35.62 (20) 3:03.69 (20) 
21 41 F MARSH Giblin Shannon 1:21.06 (22) 1:43.07 (22) 3:04.13 (21) 
22 13 F WIND Inman Cordelia 1:18.54 (19) 1:55.61 (27) 3:14.15 (22) 
23 46 F MARSH Arenberg Sarah 1:36.88 (29) 1:40.68 (21) 3:17.56 (23) 
24 104 F GOR Wareham Rliey 1:42.25 (31) 1:43.48 (23) 3:25.73 (24) 
25 45 F MARSH Eskind Vendela 1:41.33 (30) 1:47.76 (24) 3:29.09 (25) 
26 35 F GOR Johnson Sarah 1:43.41 (32) 1:49.79 (25) 3:33.20 (26) 
27 40 F GOR Baxter Sarah 1:44.33 (33) 1:53.51 (26) 3:37.84 (27) 
28 7 F TRAIP Woolllacott Bella 1:28.05 (25) 2:14.28 (30) 3:42.33 (28) 
29 43 F MARSH Varner Olivia 1:31.53 (27) 2:13.31 (29) 3:44.84 (29) 
30 44 F MARSH Trull Isabella 1:48.81 (34) 2:07.53 (28) 3:56.34 (30) 
31 1 F GOR ODonnell Emily 1:09.00 (9) DNF 
32 9 F GOR Pitman Maeve 1:09.44 (10) DNF 
33 3 F SCAR Cayer Isabel 1:00.80 (5) DSQ 
34 4 F WIND Debrosse Naomi 1:23.51 (24) DSQ 
 
CLASS : M 
Pl Bib Class Team Name Run 1 Run 2 Result 
________________________________________________________________________________ 
1 56 M BE Rae Aaron 52.67 (1) 54.39 (2) 1:47.06 (1) 
2 49 M SCAR Forsley Teddy 54.85 (3) 53.69 (1) 1:48.54 (2) 
3 47 M GOR Smith Owen 52.96 (2) 55.62 (3) 1:48.58 (3) 
4 79 M MARSH Doyle Luke 55.85 (4) 56.47 (4) 1:52.32 (4) 
5 48 M MARSH Martin Ethan 56.97 (5) 56.79 (5) 1:53.76 (5) 
6 59 M YORK Harrington Jack 57.81 (6) 56.84 (6) 1:54.65 (6) 
7 66 M SCAR Sears Justyn 58.17 (7) 58.94 (7) 1:57.11 (7) 
 
________________________________________________________________________________ 
 
Ski Club Software from www.SplitSecond.com 1/13/2017 7:37:50 PM 

page: 1 2             ¹ attached report
Widgets    Upload/View Logos
All results are 'unofficial'     Copyright © 2017 Split Second Sports Timing, Inc., All rights reserved