Home | U.S. Races | Non U.S. Races | Search | FAQ | Quotes | Link | Advertise | Split Second | NASTAR  
 

page: 1 2    Link to This RaceResults  
Boys PM Results by C¹
Summit Foundation Cup PM Skills Cross - Single Crs, Best
USA - CO - 0
3/13/2016 12:00 PM

Girls PM Results by¹print

                         SINGLE COURSE RACE  3/13/2016                    Page 1 
 
Summit Foundation Cup Finale 
Gold King @ Peak 9: Breckenridge, Colorado 
Skill Cross 
 
 
CLASS : S10 
Pl Bib Class Team Name Run 1 Run 2 Result 
________________________________________________________________________________ 
1 251 S10 Merrick Neerhof 54.54 (1) 54.54 (1) 
2 4 S10 Ella Mikolajewski 1:14.25 (2) 1:14.25 (2) 
3 3 S10 Riley Lovejoy 1:28.10 (3) 1:28.10 (3) 
4 1 S10 Magnolia Burdick 1:30.44 (4) 1:30.44 (4) 
5 2 S10 Lily Dhawornvej 1:33.84 (5) 1:33.84 (5) 
6 5 S10 Samara Reedy 2:24.21 (6) 2:24.21 (6) 
 
CLASS : S16 
Pl Bib Class Team Name Run 1 Run 2 Result 
________________________________________________________________________________ 
1 9 S16 Samantha Lansky 1:02.46 (1) 1:02.46 (1) 
2 10 S16 Tawny McEahern 1:07.82 (2) 1:07.82 (2) 
3 12 S16 Alexandra Morton 1:16.90 (3) 1:16.90 (3) 
4 15 S16 Anja Pilloud 1:17.37 (4) 1:17.37 (4) 
5 11 S16 Tabitha Mobley 1:33.07 (5) 1:33.07 (5) 
 
CLASS : U08 
Pl Bib Class Team Name Run 1 Run 2 Result 
________________________________________________________________________________ 
1 23 U08 Makenna Fischer 48.86 (1) 48.86 (1) 
2 41 U08 Hannah Webb 48.87 (2) 48.87 (2) 
3 37 U08 Caroline Stec 51.43 (3) 51.43 (3) 
4 22 U08 Lily Dorpinghaus 51.46 (4) 51.46 (4) 
5 40 U08 Audra Vance 51.81 (5) 51.81 (5) 
6 34 U08 Piper Rubenstein 52.19 (6) 52.19 (6) 
7 27 U08 Madison Haser 53.24 (7) 53.24 (7) 
8 33 U08 Flash Pittman 53.32 (8) 53.32 (8) 
9 28 U08 Claire Jackson 53.70 (9) 53.70 (9) 
10 39 U08 Gia Taylor 53.82 (10) 53.82 (10) 
11 30 U08 Kylie Moerk 56.25 (11) 56.25 (11) 
12 20 U08 Keely Cronin 58.20 (12) 58.20 (12) 
13 35 U08 Elise Sankel 58.53 (13) 58.53 (13) 
14 31 U08 Madeline Morton 59.57 (14) 59.57 (14) 
15 32 U08 Tater-Tot Pittman 59.73 (15) 59.73 (15) 
16 18 U08 Adina Becker-Schwa 1:09.22 (16) 1:09.22 (16) 
17 19 U08 Maddisson Brown DSQ 
18 17 U08 Ashley Adkins DSQ 
19 21 U08 Sierra Davis DSQ 
 
CLASS : U10 
Pl Bib Class Team Name Run 1 Run 2 Result 
________________________________________________________________________________ 
1 64 U10 Audrey Wojtalik 46.44 (1) 46.44 (1) 
2 48 U10 Ella Dorpinghaus 48.53 (2) 48.53 (2) 
3 60 U10 Macey OKeefe 49.65 (3) 49.65 (3) 
 
________________________________________________________________________________ 
 
Ski Club Software from www.SplitSecond.com 3/13/2016 5:46:13 PM 

page: 1 2             ¹ attached report
Widgets    Upload/View Logos
All results are 'unofficial'     Copyright © 2016 Split Second Sports Timing, Inc., All rights reserved