Home | Races | Search | FAQ | Quotes | Link | Advertise | Split Second | NASTAR  
 

page: 1 2    Link to This RaceResults  
Boys AM Results by C¹
Summit Foundation Cup AM Skills Cross - Single Crs, Best
USA - CO - 0
3/13/2016 10:00 AM

Girls AM Race Result¹print

                         SINGLE COURSE RACE  3/13/2016                    Page 1 
 
Summit Foundation Cup AM Finale 
Gold King @ Peak 9: Breckenridge, Colorado 
Skill Cross 
 
 
CLASS : S10 
Pl Bib Class Team Name Run 1 Run 2 Result 
________________________________________________________________________________ 
1 251 S10 Merrick Neerhof 53.97 (1) 53.97 (1) 
2 1 S10 Magnolia Burdick 1:16.96 (2) 1:16.96 (2) 
3 4 S10 Ella Mikolajewski 1:19.94 (3) 1:19.94 (3) 
4 5 S10 Samara Reedy 2:37.76 (4) 2:37.76 (4) 
5 3 S10 Riley Lovejoy DSQ 
6 2 S10 Lily Dhawornvej DSQ 
 
CLASS : S16 
Pl Bib Class Team Name Run 1 Run 2 Result 
________________________________________________________________________________ 
1 9 S16 Samantha Lansky 56.81 (1) 56.81 (1) 
2 10 S16 Tawny McEahern 1:03.60 (2) 1:03.60 (2) 
3 15 S16 Anja Pilloud 1:12.13 (3) 1:12.13 (3) 
4 12 S16 Alexandra Morton 1:19.14 (4) 1:19.14 (4) 
5 11 S16 Tabitha Mobley 1:39.04 (5) 1:39.04 (5) 
 
CLASS : U08 
Pl Bib Class Team Name Run 1 Run 2 Result 
________________________________________________________________________________ 
1 23 U08 Makenna Fischer 46.04 (1) 46.04 (1) 
2 27 U08 Madison Haser 47.74 (2) 47.74 (2) 
3 22 U08 Lily Dorpinghaus 50.47 (3) 50.47 (3) 
4 37 U08 Caroline Stec 50.82 (4) 50.82 (4) 
5 28 U08 Claire Jackson 51.36 (5) 51.36 (5) 
6 39 U08 Gia Taylor 52.82 (6) 52.82 (6) 
7 34 U08 Piper Rubenstein 52.93 (7) 52.93 (7) 
8 33 U08 Flash Pittman 53.96 (8) 53.96 (8) 
9 30 U08 Kylie Moerk 54.68 (9) 54.68 (9) 
10 20 U08 Keely Cronin 55.07 (10) 55.07 (10) 
11 40 U08 Audra Vance 56.57 (11) 56.57 (11) 
12 18 U08 Adina Becker-Schwa 1:01.41 (12) 1:01.41 (12) 
13 31 U08 Madeline Morton 1:03.10 (13) 1:03.10 (13) 
14 21 U08 Sierra Davis 1:21.01 (14) 1:21.01 (14) 
15 19 U08 Maddisson Brown DSQ 
16 41 U08 Hannah Webb DSQ 
17 17 U08 Ashley Adkins DSQ 
18 32 U08 Tater-Tot Pittman DSQ 
19 35 U08 Elise Sankel DSQ 
 
CLASS : U10 
Pl Bib Class Team Name Run 1 Run 2 Result 
________________________________________________________________________________ 
1 53 U10 Makayla Heinke 46.65 (1) 46.65 (1) 
2 64 U10 Audrey Wojtalik 46.90 (2) 46.90 (2) 
3 62 U10 Lindsay Seybold 48.49 (3) 48.49 (3) 
 
________________________________________________________________________________ 
 
Ski Club Software from www.SplitSecond.com 3/13/2016 5:40:55 PM 

page: 1 2             ¹ attached report
Widgets    Upload/View Logos
All results are 'unofficial'     Copyright © 2016 Split Second Sports Timing, Inc., All rights reserved