Home | Races | Search | FAQ | Quotes | Link | Advertise | Split Second | NASTAR  
 

    Link to This RaceResults  
Championnat Provincial U14 Banque Laurentienne 2016 GS2 - 1 Run Giant Slalom, Men
CAN - QC - Outaouais
3/3/2016 12:45 PM

Start List GS2 M¹print

                              ALPINE CANADA ALPIN                                
CHAMPIONNAT PROVINCIAL U14 BANQUE LAURENTIENNE GS2 - MEN  
CONDENSED START LIST START TIME 12.45 3/ 3/2016 
-------------------------------------------------------------------------------- 
St Bib St Bib  
1 14 ESTQC CASTR Berube, Francois 56 69 SAGLA EDOUA Lanoue, Jekim  
2 15 SKIBE MSUD Grenier, Nicolas 57 70 SKIBE MSA Latulippe, Louis  
3 16 ESTRI BROM Carriere, Etienne 58 71 SAGLA VALIN Gomolka, Justin  
4 17 OUTA EDEL Benson, Joshua 59 72 SAGLA SAVAL St-Hilaire, Olivier  
5 18 SKIBE STON Scherrer, Thomas 60 73 DLS CHANT Giard-Gauthier, Thom 
6 19 DLS VSC Peter, Noe 61 74 DLS TREMB Laverdure, Antoine  
7 20 DLS STSAV Donohue, Charles 62 1 DLS VSC Frederick, Nathan  
8 21 OUTA ESCF Brisebois, Hugo 63 2 OUTA CASC Thivierge, Charles A 
9 22 DLS TREMB Labelle, Francois 64 3 DLS STSAV Turcotte, Emile  
10 23 DLS TREMB Mitchell, Sacha 65 4 SKIBE MSA LaRicheliere, Justin 
11 24 DLS STSAV Marcoux, Maxime 66 5 DLS STSAV Trudeau, Simon  
12 25 SAGLA VALIN Blouin, Alexandre 67 6 ESTRI BROM Lapointe, Christophe 
13 26 ESTRI BROM Maheux, Francois 68 7 DLS CHANT Lafond, Mathis  
14 27 SKIBE STON Guerard, Thomas 69 8 OUTA MARIE Sullivan, Luke  
15 28 ESTRI SUTTO Ryan, Charles-Emile 70 9 DLS MTGAR Piche, Gabriel  
16 29 MAUR MAUR Barakett, Charles A 71 10 DLS STSAV Tremblay, Justin  
17 30 ESTRI ORFOR Bouchard, Gustave 72 11 DLS MTGAR Roy, Simon-Olivier  
18 31 ESTRI BROM Fontaine, Thomas 73 12 SKIBE STON Desy, Edgar  
19 32 DLS MTGAR Lecompte, Christoph 74 13 ABI VIDEO Trepanier, Philippe  
20 33 OUTA MARIE Earle, William  
21 34 SKIBE MSA Lewis, Gabriel  
22 35 ESTQC CASTR Larue, Enrick B.  
23 36 OUTA ESCF Duhamel, Leandre  
24 37 DLS STSAV Barabe, Alexis  
25 38 ESTRI ORFOR Binette, Elliot  
26 39 ESTRI ORFOR Audet, Sacha Eliott  
27 40 DLS TREMB Beaudoin, Arnaud  
28 41 SKIBE STON Charest, Antoine  
29 42 ABI VIDEO Beauvais-Bertrand,  
30 43 OUTA EDEL Derbyshire, Evan  
31 44 ESTRI BROM Gagnon, Antoine  
32 45 ESTRI BROM Goneau, Jacob  
33 46 ESTRI SUTTO Jean, Zachary  
34 47 SAGLA VALIN Houde, Justin  
35 48 SKIBE STON Turmel, Edouard  
36 49 OUTA MARIE Miles, Zachary  
37 50 DLS CHANT Gagnon-Rousseau, Lo  
38 51 SKIBE STON Dallaire, Arnaud  
39 52 OUTA EDEL Hebert, Mykael  
40 53 ESTRI ORFOR Chamberland, Philip  
41 54 ABI VIDEO Rodier, Nicolas  
42 55 SKIBE MSUD Higgs, Philip  
43 56 SKIBE MSUD Malenfant, Antoine  
44 57 DLS TREMB Verlaan, Terrence-J  
45 58 ESTQC PINR Chouinard, Carl  
46 59 MAUR MAUR Legare, Victor  
47 60 DLS TREMB Isbester, Malcolm  
48 61 ESTQC CASTR Desrosiers, Charles  
49 62 ESTRI SUTTO Beyries, Emile  
50 63 DLS BLANC Lebeau, Patrick  
51 64 DLS MTGAR Cytrynbaum, Benjami  
52 65 DLS STSAV Forget, Felix-Antoi  
53 66 DLS TREMB Quirk, Rhode  
54 67 ESTQC PINR Bourdages, Jacob  
55 68 OUTA MARIE Macdonald, Callum  
-------------------------------------------------------------------------------- 
SPLIT SECOND SOFTWARE www.Live-Timing.com 

¹ attached report
Widgets    Upload/View Logos
All results are 'unofficial'     Copyright © 2016 Split Second Sports Timing, Inc., All rights reserved