Home | Races | Search | FAQ | Quotes | Link | Advertise | Split Second | NASTAR  
 

    Link to This RaceResults  
Championnat Provincial U14 Banque Laurentienne 2016 GS1 - 1 Run Giant Slalom, Men
CAN - QC - Outaouais
3/3/2016 9:45 AM

Start List GS1 M¹print

                              ALPINE CANADA ALPIN                                
CHAMPIONNAT PROVINCIAL U14 BANQUE LAURENTIENNE GS1 - MEN  
CONDENSED START LIST START TIME 9.45 3/ 3/2016 
-------------------------------------------------------------------------------- 
St Bib St Bib  
1 51 SKIBE STON Dallaire, Arnaud 56 32 DLS MTGAR Lecompte, Christophe 
2 52 OUTA EDEL Hebert, Mykael 57 33 OUTA MARIE Earle, William  
3 53 ESTRI ORFOR Chamberland, Philip 58 34 SKIBE MSA Lewis, Gabriel  
4 54 ABI VIDEO Rodier, Nicolas 59 35 ESTQC CASTR Larue, Enrick B.  
5 55 SKIBE MSUD Higgs, Philip 60 36 OUTA ESCF Duhamel, Leandre  
6 56 SKIBE MSUD Malenfant, Antoine 61 37 DLS STSAV Barabe, Alexis  
7 57 DLS TREMB Verlaan, Terrence-J 62 38 ESTRI ORFOR Binette, Elliot  
8 58 ESTQC PINR Chouinard, Carl 63 39 ESTRI ORFOR Audet, Sacha Eliott  
9 59 MAUR MAUR Legare, Victor 64 40 DLS TREMB Beaudoin, Arnaud  
10 60 DLS TREMB Isbester, Malcolm 65 41 SKIBE STON Charest, Antoine  
11 61 ESTQC CASTR Desrosiers, Charles 66 42 ABI VIDEO Beauvais-Bertrand, T 
12 62 ESTRI SUTTO Beyries, Emile 67 43 OUTA EDEL Derbyshire, Evan  
13 63 DLS BLANC Lebeau, Patrick 68 44 ESTRI BROM Gagnon, Antoine  
14 64 DLS MTGAR Cytrynbaum, Benjami 69 45 ESTRI BROM Goneau, Jacob  
15 65 DLS STSAV Forget, Felix-Antoi 70 46 ESTRI SUTTO Jean, Zachary  
16 66 DLS TREMB Quirk, Rhode 71 47 SAGLA VALIN Houde, Justin  
17 67 ESTQC PINR Bourdages, Jacob 72 48 SKIBE STON Turmel, Edouard  
18 68 OUTA MARIE Macdonald, Callum 73 49 OUTA MARIE Miles, Zachary  
19 69 SAGLA EDOUA Lanoue, Jekim 74 50 DLS CHANT Gagnon-Rousseau, Lou 
20 70 SKIBE MSA Latulippe, Louis  
21 71 SAGLA VALIN Gomolka, Justin  
22 72 SAGLA SAVAL St-Hilaire, Olivier  
23 73 DLS CHANT Giard-Gauthier, Tho  
24 74 DLS TREMB Laverdure, Antoine  
25 1 DLS VSC Frederick, Nathan  
26 2 OUTA CASC Thivierge, Charles  
27 3 DLS STSAV Turcotte, Emile  
28 4 SKIBE MSA LaRicheliere, Justi  
29 5 DLS STSAV Trudeau, Simon  
30 6 ESTRI BROM Lapointe, Christoph  
31 7 DLS CHANT Lafond, Mathis  
32 8 OUTA MARIE Sullivan, Luke  
33 9 DLS MTGAR Piche, Gabriel  
34 10 DLS STSAV Tremblay, Justin  
35 11 DLS MTGAR Roy, Simon-Olivier  
36 12 SKIBE STON Desy, Edgar  
37 13 ABI VIDEO Trepanier, Philippe  
38 14 ESTQC CASTR Berube, Francois  
39 15 SKIBE MSUD Grenier, Nicolas  
40 16 ESTRI BROM Carriere, Etienne  
41 17 OUTA EDEL Benson, Joshua  
42 18 SKIBE STON Scherrer, Thomas  
43 19 DLS VSC Peter, Noe  
44 20 DLS STSAV Donohue, Charles  
45 21 OUTA ESCF Brisebois, Hugo  
46 22 DLS TREMB Labelle, Francois  
47 23 DLS TREMB Mitchell, Sacha  
48 24 DLS STSAV Marcoux, Maxime  
49 25 SAGLA VALIN Blouin, Alexandre  
50 26 ESTRI BROM Maheux, Francois  
51 27 SKIBE STON Guerard, Thomas  
52 28 ESTRI SUTTO Ryan, Charles-Emile  
53 29 MAUR MAUR Barakett, Charles A  
54 30 ESTRI ORFOR Bouchard, Gustave  
55 31 ESTRI BROM Fontaine, Thomas  
-------------------------------------------------------------------------------- 
SPLIT SECOND SOFTWARE www.Live-Timing.com 

¹ attached report
Widgets    Upload/View Logos
All results are 'unofficial'     Copyright © 2016 Split Second Sports Timing, Inc., All rights reserved