Home | U.S. Races | Non U.S. Races | Search | FAQ | Link | Advertise | Split Second | NASTAR  
 

page: 1 2 3 4    Link to This RaceResults  
2nd run start list¹
Revised Start List¹
Buddy Werner League Races 5 and 6 - Single Crs, Combined
USA - CO - Beaver Creek Resort
3/1/2015 10:00 AM
Race has finished, results are still unofficial

Results¹print

                          SINGLE COURSE RACE  3/1/2015                    Page 1 
 
Buddy Werner League 
Western State Council Championships 
 
 
CLASS : U10 F 
Pl Bib Class Team Name Run 1 Run 2 Result 
________________________________________________________________________________ 
1 32 U10 F Beave MADELEINE BROWN 40.92 (6) 39.84 (2) 1:20.76 (1) 
2 35 U10 F Sunli AMANDA MADDEN 41.03 (7) 39.79 (1) 1:20.82 (2) 
3 47 U10 F Sunli CHLOE LUTGRING 40.85 (5) 40.75 (4) 1:21.60 (3) 
4 42 U10 F Sunli MYKEL BACKOFEN 43.11 (11) 42.41 (8) 1:25.52 (4) 
5 25 U10 F Powde MOLLY PETERS 44.40 (13) 42.95 (10) 1:27.35 (5) 
6 43 U10 F Powde MYLA GUMONE 44.63 (14) 44.00 (12) 1:28.63 (6) 
7 39 U10 F Sunli MADELINE SMITH 42.91 (9) 45.73 (15) 1:28.64 (7) 
8 34 U10 F Beave SOFIA RINDONE DNF DNS 
9 48 U10 F Beave SYDNEY DANTAS 40.52 (3) DNF 
10 38 U10 F Sunli RILYN GOLUBA DNF DNF 
11 28 U10 F Powde GRACE MCANANY DSQ DSQ 
 
CLASS : U10 M 
Pl Bib Class Team Name Run 1 Run 2 Result 
________________________________________________________________________________ 
1 27 U10 M Beave KAI OGAWA 37.05 (3) 35.50 (1) 1:12.55 (1) 
2 49 U10 M Beave STEFAN POPOV 38.35 (7) 35.85 (2) 1:14.20 (2) 
3 44 U10 M Beave MAX LARSEN 38.55 (8) 37.17 (4) 1:15.72 (3) 
4 29 U10 M Beave SAMUEL HIGBIE 38.24 (6) 37.48 (5) 1:15.72 (3) 
5 33 U10 M Sunli TYLER MADDEN 39.39 (9) 40.39 (11) 1:19.78 (5) 
6 21 U10 M Sunli COOPER ROBINSON 40.90 (12) 40.27 (10) 1:21.17 (6) 
7 37 U10 M Powde RYDER SISAC 45.26 (18) 42.97 (15) 1:28.23 (7) 
8 31 U10 M Powde ZENON REECE 43.54 (16) 45.27 (19) 1:28.81 (8) 
9 40 U10 M Sunli NOAH FOSNAUGHT 42.86 (14) 47.67 (24) 1:30.53 (9) 
10 51 U10 M Sunli ALDEN TURNER 45.73 (21) 45.45 (20) 1:31.18 (10) 
11 41 U10 M Powde OWEN BICKHAM 45.02 (17) 46.31 (22) 1:31.33 (11) 
12 30 U10 M Sunli GARRET PIENAAR 47.17 (23) 49.69 (29) 1:36.86 (12) 
13 46 U10 M Powde SAM GARMANY 49.05 (26) 50.09 (30) 1:39.14 (13) 
14 36 U10 M Powde DILON COGLEY 49.28 (27) 50.24 (31) 1:39.52 (14) 
15 50 U10 M Powde MATTHEW BEST 48.25 (25) 52.36 (32) 1:40.61 (15) 
16 23 U10 M Sunli MASON MCCARTY 52.78 (33) 55.66 (34) 1:48.44 (16) 
17 26 U10 M Sunli TY ROSINSKI DNF 49.41 (28) 
18 45 U10 M Sunli KAI DOUGLAS 42.50 (13) DSQ 
 
CLASS : U12 F 
Pl Bib Class Team Name Run 1 Run 2 Result 
________________________________________________________________________________ 
1 67 U12 F Beave LEAH SANDBERG 34.37 (2) 32.80 (1) 1:07.17 (1) 
2 53 U12 F Beave ANNA GILL 35.61 (3) 35.72 (4) 1:11.33 (2) 
3 60 U12 F Beave CHARLI COLES 38.01 (8) 37.03 (6) 1:15.04 (3) 
4 74 U12 F Sunli KALLAN MEYER 38.67 (10) 36.72 (5) 1:15.39 (4) 
5 73 U12 F Beave CARLOTTA PORTER 38.01 (8) 37.43 (7) 1:15.44 (5) 
6 72 U12 F Powde AMELIA KNAYSI 43.35 (12) 41.46 (11) 1:24.81 (6) 
7 65 U12 F Powde ELENA FRANKEL 43.47 (13) 44.08 (14) 1:27.55 (7) 
8 77 U12 F Powde ADDIE STEELE 45.30 (15) 48.31 (16) 1:33.61 (8) 
9 59 U12 F Powde ANNA DERY 48.84 (18) 48.79 (17) 1:37.63 (9) 
 
________________________________________________________________________________ 
 
Ski Club Software from www.SplitSecond.com 3/1/2015 2:28:45 PM 

page: 1 2 3 4             ¹ attached report
Widgets    Upload/View Logos
All results are 'unofficial'     Copyright © 2017 Split Second Sports Timing, Inc., All rights reserved