Home | U.S. Races | Non U.S. Races | Search | FAQ | Quotes | Link | Advertise | Split Second | NASTAR  
 

page: 1 2 3 4 5 6 7 8    Link to This RaceResults  
Blandford Interclub GS - Single Crs, Combined
USA - MA - Blandford Ski Area
1/11/2015 9:00 AM

Blandford GS Results¹print

                         SINGLE COURSE RACE  1/11/2015                    Page 1 
 
BSA Interclub Race N1734 Mens and N1735 Womens 
 
 
CLASS : A Girls U8 
Pl Bib Class Team Name Run 1 Run 2 Result 
________________________________________________________________________________ 
1 7 A Gir BSA Ottoson Brianna 59.76 (2) 58.83 (1) 1:58.59 (1) 
2 18 A Gir BUTT Leshem Eitan 59.66 (1) 1:00.10 (1) 1:59.76 (1) 
3 2 A Gir BSA Bouchard Kayla L 1:00.98 (3) 1:00.16 (3) 2:01.14 (2) 
4 12 A Gir BSA Renaudette Jenna M 59.25 (1) 1:02.15 (4) 2:01.40 (3) 
5 14 A Gir BUTT Tiru Sarah 1:02.04 (4) 1:02.47 (5) 2:04.51 (4) 
6 103 A Gir CATM Dase Lillian 1:03.59 (5) 1:02.51 (6) 2:06.10 (5) 
7 15 A Gir CATM Bindra Isha E 1:04.43 (6) 1:07.28 (10) 2:11.71 (6) 
8 1 A Gir BUTT Barrett Alice R 1:06.77 (7) 1:06.20 (7) 2:12.97 (7) 
9 307 A Gir BUTT Curletti Sophia 1:08.16 (8) 1:07.06 (9) 2:15.22 (8) 
10 16 A Gir CATM Bohart Eden 1:10.44 (10) 1:06.33 (8) 2:16.77 (9) 
11 17 A Gir CATM Morgan Piper 1:09.29 (9) 1:08.36 (11) 2:17.65 (10) 
12 3 A Gir BUTT Vatis Anastasia 1:12.92 (11) 1:13.58 (12) 2:26.50 (11) 
13 8 A Gir BUTT Livingston Kate H 1:18.13 (12) 1:16.76 (13) 2:34.89 (12) 
14 10 A Gir CATM Schattman Eleni R DNF 59.95 (2) 
15 9 A Gir BSA Carrier Bridget F DSQ 1:24.14 (14) 
16 4 A Gir CATM Meier Audrey 
17 5 A Gir BSA Paasch Evelyn E 
18 6 A Gir CATM Sullivan Brooke 
 
CLASS : B Boys U8 
Pl Bib Class Team Name Run 1 Run 2 Result 
________________________________________________________________________________ 
1 24 B Boy BSQ Stover Kitson J 50.78 (1) 51.42 (1) 1:42.20 (1) 
2 23 B Boy BUTT Clark Tripp 55.14 (2) 56.84 (3) 1:51.98 (2) 
3 304 B Boy BUTT Mckee Ashton 56.21 (3) 56.65 (2) 1:52.86 (3) 
4 32 B Boy BUTT Smith Luke A 57.27 (4) 59.34 (5) 1:56.61 (4) 
5 25 B Boy CATM Chudy Eric J 1:00.14 (5) 1:00.44 (6) 2:00.58 (5) 
6 19 B Boy CATM Pagen Drew 1:02.50 (6) 1:02.74 (7) 2:05.24 (6) 
7 35 B Boy BUTT Berens Cameron 1:05.47 (8) 1:04.49 (9) 2:09.96 (7) 
8 34 B Boy BUTT Jackson Angus 1:05.12 (7) 1:05.54 (10) 2:10.66 (8) 
9 22 B Boy BSA Kosmider Jake A 1:10.14 (9) 1:05.73 (11) 2:15.87 (9) 
10 30 B Boy OTIS Eidelberg Marshall 1:10.63 (10) 1:17.15 (13) 2:27.78 (10) 
11 33 B Boy CATM Mayer Leo 1:19.08 (11) 1:14.28 (12) 2:33.36 (11) 
12 20 B Boy CATM Bradley Titi DSQ 58.87 (4) 
13 27 B Boy CATM Cashen Christopher DNF 1:04.45 (8) 
14 26 B Boy OTIS Sullivan Jack DSQ DSQ 
15 21 B Boy CATM Chase Aidan 
16 28 B Boy CATM Fink Logan 
17 29 B Boy OTIS McNair Brodie 
18 31 B Boy CATM Von Maltzahn Magnu 
 
CLASS : C Girls U10/8 
Pl Bib Class Team Name Run 1 Run 2 Result 
________________________________________________________________________________ 
1 45 C Gir BUTT Wool Natasha 47.69 (1) 48.53 (1) 1:36.22 (1) 
2 41 C Gir BSQ Jankovic Helena 52.54 (2) 53.95 (2) 1:46.49 (2) 
3 50 C Gir BSQ Digrigoli Madison 53.39 (3) 54.22 (3) 1:47.61 (3) 
 
________________________________________________________________________________ 
 
Ski Club Software from www.SplitSecond.com 1/11/2015 3:19:41 PM 

page: 1 2 3 4 5 6 7 8             ¹ attached report
Widgets    Upload/View Logos
All results are 'unofficial'     Copyright © 2016 Split Second Sports Timing, Inc., All rights reserved